» »

Uvažanje punBB PB v phpMyAdmin-u

Uvažanje punBB PB v phpMyAdmin-u

Yunai ::

Na šolskem strežniku so mi omogočili, da delam z eno PB in jaz bi jo potrebovala, da vanjo spravim podatke iz punBB-jeve PB, ki jo imam spravljeno na disku (backup od PB, nekaj.sql).
V phpMyAdmin nisem našla nobene funkcije 'import', tako da ne vem, kako bi jo drugače gor spravila.
Dostop do baze imam samo preko tega programa.

Če je kdo že delal to, bi bila vesela podrobnih navodil ali pa kšnega linka. Sem iskala po googlu, pa nikjer ni bilo nič spodbudnega.

Yunai ::



Našla sem neko import opcijo, ampak mi vrže tale error...

Tody ::

Nimaš baze, kamor bi zadeve lahko uvozila.

Torej ko uvažaš moreš imeti kreirane sql stavke, izvozne stvari ponavadi kerirajo samo tabele in vsebino ne pa celotne baze. Torej moreš ali v phpmyadminu kreirat najprej baz ali pa dopisat stavek ki bo kreiral bazo v nekaj.sql.

CREATE DATABASE database_name

stran na www.w3schools.com

Kami ::

Preden importaš izberi baze - na začetek SQL datoteke dodaj USE `ime_baze`.

Yunai ::

Sej baza je že narejena - avisnikar.
Ampak ko dam import mi napiše da ni... Pa ne bi vedela zakaj.

Tody ::

Kakor mi zgleda iz teh screenov ti to delaš iz prve strani. Na levi se bi ti morala prikazat imena baz ki jih imaš na voljo. Če si že v bazi notri pa potem na levi moreš vidit tabele ki so v bazi. Ker če tega nimaš phpmyadmin ne ve v katero bazo ti hočeš in zato ti tudi pravi "baza ni izbrana".

Ker pa tudi v SQL stavkih nimaš tega napisanega bogi revež res nevem kaj naj :)

No vrjetno samo potrdila nisi v katero bazo hočeš... Vidim zdej da nekaj imaš tam...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tody ()

Atos ::

V levem drop down meniju izberi podatkovno bazo, v katero želiš importat tabele. Če podatkovne baze še nimaš ustvarjene (avisnikar je lahko tudi up. ime) jo kreiraš na prvi strani. Ko jo enkrat narediš pa jo izberi v drop down meniju. Sedaj bi se ti v sredinskem, glavnem oknu moglo izpisat nekaj v stilu:

Strežnik: localhost - Podatkovna baza: Tvoja_baza

Sedaj veš, da imaš izbrano bazo in z import funkcijo uvozi tabele.

HINT: v zgornjem screenu imaš izpisano samo:

Strežnik: localhost

kar pomeni, da nimaš izbrane podatkovne baze

EDIT: V skranjem primeru odpri tisto datoteko nekaj.sql in čisto na začetek dodaj:

USE ime_baze

@Tody

no, novejše verzije phpMyAdmin ti že po defaultu kreirajo tudi podatke takoj za CREATE DATABASE stavki

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Atos ()

Yunai ::

Mhm... To je bilo narobe. Jaz sem bazo izbrala v tem novem okencu, vendar je bilo tisto očitno za nekaj drugega :)
Sedaj sem izbrala v glavnem okencu in mi je stvar uvozilo brez napak :)

Sedaj moram pa samo še forumu dopovedat da sem bazo prestavila... :)
Če bo pa še kšna težava tu, se pa še oglasim.

Hvala :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Postavitev mySQL

Oddelek: Programiranje
92095 (1673) M01O
»

Amis in mysql baza

Oddelek: Izdelava spletišč
193118 (2868) techfreak :)
»

MySQL in šumniki

Oddelek: Programiranje
102975 (2746) darkolord
»

SQL vprašanje

Oddelek: Izdelava spletišč
71232 (1163) no_use4
»

TXT -> baza

Oddelek: Programiranje
6981 (868) Quickbeam

Več podobnih tem