» »

Suse 9.0 - Kako inštalirati?

Suse 9.0 - Kako inštalirati?

Jst ::

Tudi jaz sem se odločil, da si doma inštaliram linux. Nekako zaupam nemcem, zato sem se odločil za omenjeno distribucijo. Linux potrebujem za testiranje cross platforme - Kylix. Na njihovi strani (suse) sem prebral, da je inštalacija možna samo prek ftp in pa mrežna. Ni možnosti, da bi si posnel na cdje. Sedaj me pa zanima na kakšen način si lahko inštaliram to zadevo. Domač računalnik ni videl interneta, nimam mrežne - imam samo firewire prek katerega furam lan, s katerim sem povezal prenosnika. Vsebino ftpja (suse inštalacija) si lahko prenesem na prenosnik bp.

A mi lahko kdo pomaga?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

moj_nick ::

Lahko si kupiš cdje ;)

K0K0 ::

Jest ga imam doma in kolkr jest vem lohka ti jih lohka čist legalno zapečem in ti jih pošlem sam prazne cdje mi boš dal.
Vsaj mislim da je tko.

Jst ::

Modri zob: v ponedeljek bom na šihtu downloadal ftp.suse.com/pub/suse/i386/9.0 .

1. Kako posnti na cdje oz. kaj na kateri cd, saj (se mi zdi) je materiala za več kot 3 gb.
2. Kako boot cd poneti (za linux install)?
3. Ali bo potem kaj moril, ob zamenjavi cdja med inštalacijo, da ne najde določene datoteke.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

K0K0 ::

Ne vem k inštalacija prek ftp-ja kej poteka ker jest imam komercialno verzijo cd-jev.Drgač pa mislim da se da tud tko k ti misliš.Na suse.com sm najdu tud ena navodila kjer piše da se da.:D
link

Jst ::

modri zob:

copy/paste iz tistega readme:

.
.
.

Preparation

o booting from CD

Download the iso image boot/boot.iso and burn a CD with it.

.
.
.

Installation

Boot from CD/floppy and at the bootpromt enter the installation source:

linux install=ftp://ftp_server/directory

---

Kje?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Sci-Fi ::

No bom js tole mal povedla, ko sem ga pred kratkim inštaliral.

Če si iz neta potegnu vsebino direktorija in jo imaš zdaj na prenosniku lahko narediš naslednje:

1.) Na prenosniku postaviš FTP server kamor daš vsebino mape /9.0/.
Potem pa enostavno inštaliraš preko mreže. Kako?
Ko vstaviš v pogon zagonski CD, ti prikaže zagonski vmesnik (grub), kjer ti da na izbiro več stvari (zaženi že nameščen os, inštaliraj, ročno inštaliraj, reši sistem op. vse je drugače v angelščini).
No tukaj se odločiš za inštalacijo. Prikaže se moder zaslon, in zahtrva vstavitev prvega cd-ja. pritisneš na tipko back (vsaj zdi se mi, pač ona ko ni ok :) ). prideš do menijev. Do sedaj naj bi imel že naložene gonilnike za določene dele strojne opreme. Preveri če je naložena tudi mrežna kartica. Nekaj v zvezi z kernel info al neki takega. Če je potem izbereš namestitev -> mrežna namestitev -> ftp strežnik -> (tukaj te vpraša še po mrežnih nastavitvah. Verjetno nimaš DHCP strežnika zato izberi ročno nastavitev. nastavi lastni IP, ki ga bo imela ta mašina, pa še nekaj stvari, Gateway ne vem če boš rabil glede na to, da boš inštaliral kar znotraj mreže.) -> vneseš ip svojega prenosnika v mreži -> morebitni naslov podmape v kateri imaš vsebino dol potegnjene mape /9.0/ (ip-prenosnika/naslov_do_mape_9.0/). Če si stvari pravilno nastavil bi se ti moral začeti nalagat kernel in moral bi preiti v grafični vmesnik nastavitve.

2.) Možna je tudi inštalacija preko windows shara. Postopek je ist le da moraš dati mapo /9.0/ v skupno rabo in moraš vedeti IP računalnika. Potem pač namesto namestitve preko FTP izbereš namestitev preko windows shara smb. vneseš IP naslov prenosnika in oddaljeno mapo. nato pa nadaljuješ enako kot zgoraj. Če kaj ni točno tako kot sem napisal pač malo omproviziraj. Nikoli ne škodi.

Naj bo to zadosti.
Sci-Fi is the best way to dream

Jst ::

Sci-Fi:

Na domačem računalniku nimam mrežne kartice. Mrežo furam prek firewire.

A bo kak problem?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Sci-Fi ::

čuj ne vem ti povedat.
poglej če ti najde firewire med naloženimi drajverji v kernelu.
Če so pol probi. Če pa niso jih probi naložit. Malo se poigraj z meniji. Pa pol probej.
Ne garantiram ti nič.
drugač pač nabav eno mrežno, saj niso drage, al pa si jo od nekoga sposod, tolk da inštaliraš.

tolko
Sci-Fi is the best way to dream

Jst ::

Sci-Fi: ravno v tem je fora, da imam domač računalnik izključno za entertainment. Nočem imeti nobene navlake, v svojem življenju ni videl interneta... No imam doma eno mrežno in če mi firewire ne bo delal, potem bom pač z mrežno. Samo zanima me kako linux interpretira firewire.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

Sci-Fi ::

sej zdej sem se spomnu, da ti verjetno ne bo delal stvar.
Glede na to da je že v windowsih firewire poseben tip povezave, brez IP-jev.
Dvomim, ampak poiskusi, škodit ne more.
Sci-Fi is the best way to dream

Jst ::

Sci-Fi:

Dokler je na firewire priključena digitalna kamera, ni ipjev. Takoj, ko pa priklopiš drug račnulalnik pa moraš nastaviti ipje, če ne ti ne dela lan.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

ješ ::

Tole je iz jedra 2.6.3:
Ethernet over 1394
CONFIG_IEEE1394_ETH1394:

Extremely Experimental! This driver is a Linux specific way to use your IEEE1394 Host as an Ethernet type device. This is _NOT_ IP1394.

linux1394.org

Se pravi da rabiš dva linux računalnika za firewire.... priskrbi si rajši CD-je.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linux[rar]

Oddelek: Operacijski sistemi
131419 (1262) kitesurfer
»

linux za telebane

Oddelek: Operacijski sistemi
212896 (2353) nurmaln
»

Suse 9.2 + Siol ADSL

Oddelek: Operacijski sistemi
132174 (1995) Ziga Dolhar
»

SUSE LINUX 9.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
624602 (3590) Gandalfar
»

Suse 8.1

Oddelek: Operacijski sistemi
141313 (1060) jlpktnst

Več podobnih tem