» »

ventilatori za hlajenje sistema.

ventilatori za hlajenje sistema.

Hux ::

Ali imajo temu namenjeni ventilatorji filter proti prahu ali ne? Ker mam nemrec pernato zivauco tu in ima zelo rada prah na mojo zalost :(.

Jaz si bi namrec lukno zvrtal ampak ne v koleno mislim v spredji del ohisja tak da bi mel burjo not v racunalniku samo brez ventilatorja ki ima filter je to tesko izvedlivo.

No lih berem na katalogu da majo 80X80mm ZAŠČITNA MREŽICA za prodat. A je to mreza proti prahu al proti moji zivauci da nemore noter ? :)
  • spremenilo: Hux ()

msmiha ::

To je mrežica da ne moreš z prstom notri. Filter si pa lahko narediš tudi sam samo ti bo zmanjšalo unčinkovitost hlajenja in povečalo hrup.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

Hux ::

kak si te nej filter naredim?

VASkO ::

eno mamino strumfo (najlonko) cez ventilator nategni in ima filter proti prahu.

kuglvinkl ::

Pobeci, neki mi je šinlo. Vsak novejši avto ima filter za prah pri ventilaciji. Morda ve kdo kako izgleda, namreč moral bi biti ravno prav gost. Ker khm, če se izkaže, da je v redu, potem zajagam prvi avtoodpad, ki mi pride blizu in razstavim par armaturk.
Your focus determines your reallity

DJroky ::

Mislim da so ti filtri zelo ovirajo pretok zraka! Večina so narejeni iz papirja. Vsaj mislim tako, a vendar bi se splačalo malo pogledati. mogoče pa najdemo kakšno izjemo...

kuglvinkl ::

Khm papir, na "uč" se mi je zdelo, da so zelo podobni pravim.

Huh, izjema. Si predstavljaš, da skupina STja odide na avto odpad in začne sistematično razstavljat armaturke. Ker se naše delo nikoli ne konča brez uspeha, ugotovimo, da npr. Fiat Punto, letnik 1996, mesec izdelave februar, nočna izmena, v Španiji, ne pa tudi v Italiji, jebiga samo 9000 kosov, vsebuje daleč najboljši protiprašni filter. V Malih oglasih bi morali uvesti novo rubriko za te dele.
Your focus determines your reallity

DJroky ::

:D :D :D :D :D

Hux ::

kam pa vtaknes ventilatorje ko zmanjka za to namenjenih vtikacev? Ce zaj montiram noter enga spredi in mi zasede system fan ftic kam naj pol vtaknem onega za odzadi?

DJroky ::

Na molex konektor (za disk, cd-rom, disketno..). Če je ventilator 12V potem na rumeno in črno. Če hočeš 5V na rdečo in črno. Če pa hočeš 7V (npr. za ventilator, ki deluje na 12v hočeš da se vrti počasneje...) pa na rdečo in rumeno. Mal ročnih spretnosti, pa je....

migič ::

Boljša mrežica od nylonke ti je ziher, mrežica od kakšnega starega zvočnika!:))
............. in migali so do konca svojih dni!!!!!!
Migajte z mano, naj živi migič!

Hux ::

Te pa moram odcviknit konektor od ventilatorja ne? Predvidevam da pol nekaze vec vrtljajev in rumena zicka od ventilatorja ki bi naj bila senzor nerabi biti vec vezana ali?

Hux ::

btw. zaj se mi neda premikat te svinsko teske omare tak da ce mi kdo lahko nahitro pove kaksen ventilator je v napajalnikih. Priblizna hitrost in velikost. Mislim da je minimum 80mm ali ? Mam en stari napajalnik v kleti in ga bom raztavo ce se ventilator obnese. Vprasanje je samo kak ga moram vezat.

freejack ::

Venti v napajalnikih so 80mm, za hitrost pa ne vem. Vežeš ga pa lahk tut na molex.

migič ::

Freejack kaj je to molex, dej mal razloži!:8)
............. in migali so do konca svojih dni!!!!!!
Migajte z mano, naj živi migič!

TESKAn ::

Molex je konektor na napajalniku - tista kvadratna zadeva, k jo vtakneš v disk:) . Napetosti gor pa so:
- črna = 0V
- rdeča = 5V
- rumena = 12V.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Tomi ::

Hitrost 80mm ventilatorja mora biti nekje 50 Hz, saj te kar pošteno usekajo po prstih, je jih daš notri. Samo na žalost je vedno tako, da so hitrejši glasnejši. Najbolje je imeti velik ventilator na malo obratih pri enakem pretoku zraka.
metrodusa.blogspot.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

2 problema (glasnost in vročina)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
141986 (1555) Jan987
»

Začetki modifikacije... (slike)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
392026 (1256) Eddy
»

Hlajenje z zalman ventilatorji...

Oddelek: Strojna oprema
91392 (1200) frenk
»

Napajalnik bi rad utišal (vendar ne dokončno)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
312217 (1803) frenk
»

Tih napajalnik

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131255 (977) tec

Več podobnih tem