» »

Kako hudica spremeniti jezik crkovanja v Open Officu

Kako hudica spremeniti jezik crkovanja v Open Officu

Macketina ::

Vprasanje je podano, jaz pa popizdevam. Karkoli naredim, preverja v anglescini...

Ali obstaja morda kak plugin, ki bi ponudil tako elegantno resitev kot jo ima Word - dvojni klik in oznacis?

Gandalfar ::

Select All -> Paragraph -> Language

Izi ::

V Open Office ni treba načelona nič nastavljati. Jezik se privzeto nastavi na vrednost "privzeto" in tudi slovar za preverjanje napak uporablja tistega, ki ga imaš nastavljenega v Operacijskem sistemu.
Seveda to velja za Slovensko verzijo Open Offica, pri angleški verziji pa moraš slovenski slovar najprej sploh naložiti, da ga lahko uporabljaš.

Jezike in slovarje pa izbiraš in nastavljaš v: Orodja -> Možnosti -> Nastavitve jezika

Nove slovarje pa nameščaš v: Datoteka -> Čarovniki -> Namestitev Slovarjev
Slovenska verzija že vsebuje slovenski slovar in ne rabiš nič dodatno nameščati in nič nastavljati.
Če imaš kakšno staro verzijo OOo si namesti najnovejšo, ki je trenutno verzija 2.4.0.

krho ::

Izi ni potrebno slo slovarja nameščat več. Mislim, da je od verzije 2.3 že zraven v osnovni namestitvi.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

mspiller ::

Spremembe v OOo 2.4.
Ena izmed njih je v writerju, da imas v status baru jezik, ter da imas moznost v Tools->Language.

Macketina ::

Select All -> Paragraph -> Language


Nimam te moznosti. Sej mislis CTRL+A --> Desni klik --> Odstavek in nato naj bi bila ta zgubljena opcija?

Izi, imam slovensko verzijo, s slovenskim crkovalnikom. Vse je nastimano na slovensko pod tistimi nastavitvami. Ampak, ko odprem dokument, ki je v slovenscini, mi crkuje v anlgescini. In tega ne morem spremeniti.
BTW, crkovalnik je odlicen :)

Nic, torej bomo updejtal OO, to je ena od moznosti ki jo najbolj pogresam, glede na to da pisem in pregledujem crkovanje v vecih jezikih.

Izi ::

Rabiš verzijo 2.4 in kot je že mspiller omenil je spodaj na sredini v status baru napisan jezik v katerem trenutno pišeš. Potem samo klikneš z desno miško na ta jezik in se ti odpre meni z vsemi slovarji, ki so na voljo. Samo izbereš drugega in že lahko pišeš naprej v drugem jeziku. Tako, da imaš lahko na enem listu v vsakem odstavku drug jezik in vsakega ti preverja svoj črkovalnik in slovar, spodaj v status baru pa ti piše "večjezično".

Pri slovenski verziji sta že naložena Slovenski in Nemški slovar, Angleškega sem moral dodatno naložiti.

Macketina ::

Sem nalozil 2.4, kjer to dela tako kot bi moralo. Hvala vsem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Office 2003-angleški-podčrtovanje besed

Oddelek: Programska oprema
101615 (1491) dunda
»

python -slovar

Oddelek: Programiranje
223096 (2075) Valex86
»

Zagon Firefoxa zaradi enega vtičnika tudi za 74% počasnejši

Oddelek: Novice / Brskalniki
239191 (7673) MrStein
»

Izšla nova beta Firefoxa (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
5223024 (19828) smash
»

Izšel OpenOffice.org 2.1 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
6411635 (9267) Jst

Več podobnih tem