» »

Server in funkcija mail()

Server in funkcija mail()

iNDigo_Child ::

Nekega lepega sončnega popoldneva, takoj po nevihti, ko je bilo ozračje še rahlo napeto, sem se odločil napisati nekaj v moj wordpressov blog in zgrožen ugotovil, da mi je brat pobrisal vse piškotke in temp. internet files, tko da sem moral na novo geslo vpisat. Ker pa sem geslo pozabil, sem šel na "Ali ste pozabili geslo?" in vpisal svoj mail ter pritisnil OK. Nato mi pa napiše nekaj takega kot to: Ne morem poslati. Morda ima vaš strežnik onemogočeno funkcijo mail(). Ali se lahko naredi kaj proti temu? Namreč, blog sem dal na server, ki ga imam preko www.free-web-hosting.biz. Tako se mi je naredilo že pri Shoutboxu (Shoutpro), ko sem raziskoval njegove funkcije in si registriral nick, toda potrditvenega maila mi ni poslalo, kjub temu, da napiše, da ga je poslalo. Upam, da veste rešitev tej nadlogi. Hvala že vnaprej.
Svet pripada tistemu, ki ga najbolj ljubi!

KoMar- ::

Če gre za breplačno gostovanje, imajo morda mail() izključen, da se prek njega ne bi pošiljalo spama...

Edit: Na strežnik daj phpMyAdmin in ročno spremeni hash od gesla :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

iNDigo_Child ::

Ok, hvala za pojasnilo. No, sj sm že uredil... k sreči mam še en računalnik, prek katerega sm mislu, da se še nism prijavu na moj blog, toda sm se in je tam melo shranjeno geslo...na tastarem računalniku sm spremenu, tko da mam zj eno, ki si ga loh zapomnim. Drgač pa, Marko, naj ti povem, da so mi tvoje prosojnice s tečaja PHP prihranile marsikatero neprespano noč. Svaka čast. Na take se pije.
Svet pripada tistemu, ki ga najbolj ljubi!

KoMar- ::

Me veseli :)

iNDigo_Child ::

Kaj pa alternative? A se da kako drgači urihtat, da bi npr. če kdo pozabi geslo od foruma, da mu pošlje mail z njim, ko za to zaprosi? Ker po eni strani je za moje namene nujno met php mail funkcijo in safe mode off, po drugi strani pa nočm zapravlat bogastva za web hosting. Tko da, če je kak free web hosting al pa kakšna možnost, da to začne delovat, se kakopak priporočam.
Svet pripada tistemu, ki ga najbolj ljubi!

KoMar- ::

Lahko implementiraš phpmailer, ki uporablja SMTP strežnik...

iNDigo_Child ::

Aha...no, js sm glede tega mal "lesen", tko da...:'( A bi blo to mogoče to?
http://phpmailer.codeworxtech.com/tutor...
Svet pripada tistemu, ki ga najbolj ljubi!

KoMar- ::

Jap. Sam to boš mogu sam implementirat...

Tody ::

Hitrost.com ma to za 3 eur na mesec. Eno pivo in napitnina ;) Ma safe mode na off in ni problema z temi zadevami okol mailov (majo pa limit na 1500 mailov na dan)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Za vse, ki rabite dober webspace PHP, CGI, ipd (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Izdelava spletišč
376286443 (9735) hariscorale
»

Php mail funkcija na strežniku

Oddelek: Izdelava spletišč
61071 (796) denisek123
»

Predelava templejta?

Oddelek: Izdelava spletišč
141489 (989) LapD
»

Amis in mysql baza

Oddelek: Izdelava spletišč
193108 (2858) techfreak :)
»

[visual c#] inštaliranje aplikacije iz interneta

Oddelek: Programiranje
151241 (972) Beezgetz

Več podobnih tem