» »

Predelava templejta?

Predelava templejta?

Tomson ::

Mene pa zanima koliko časa gre za predelavo npr. TAKŠNEGA TEMPLEJTA oz. še bolj me zanima koliko bi npr. stalo da mi nekdo, ki pač to obvlada priredi tale templejt za moje potrebe. Gre pa za enostavno predelavo npr. 1 glavna stran in 5 podstrani. Malo vsebine...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Gandalfar ::

Predela v kaj?
Wordpress? Word? Samo html zamenja?

Zgodovina sprememb…

Mesar ::

Če sam design kupiš (tam, ko si dal link...) je potrebno načeloma samo, da ti nekdo vstavi vsebino, v kolikor gre za preprosto stran... oziroma če vse skupaj laufa na CMSu ti more template namestit na ustrezen CMS, nisem pogledal če je template že prirejen za kak CMS, potem pa lahko sam vstavljaš in spreminjaš vsebino.

Kolko te bo stalo? Odvisno kolko se boš pustil nategnit, jaz načeloma tega nebi delal, ker so to stranke, ki te za male pare dosti gnjavijo. Če jim zaračunaš vsak drekec pa si hudoben pa te šinfajo povsod :D

Za predstavo... če je template prirejen za kak CMS, plačaš, preneseš template, prenseš CMS, vse skupaj naložiš na hosting, poženeš skripto za inštalacijo in naprej vse klikaš. Torej niti ura dela... razen če delaš prvič, potem se lahko tu in tam malo zgubiš.
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

Tomson ::

In če se lotim sam, je za to potrebno znanje programiranja ali ne?

Vidim da se da templejt dobit v "PSD" ali "HTML5 JS" ali "FLASH". Katera varianta je najlažja za vstavljat vsebino in delat manjše vizualne popravke?

V Photoshopu sem nekak domač, Dreamweaver sem že tudi uporabljal a le v Design mode, programiranja ne obvladam ...

Kje se pa da ugotovit ali zadeva laufa na CMSju?
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Tomson ::

Gledam na Templatemonsterju, so verjetno samo pod kategorijo CMS&Blog teplates teli templejti prirejeni za CMS?
Kaj pa je razlika med Joomla, Drupal, Wordpress, Moto, Turnkey ?

Ce prav razumem lahko te CMS temlajte vsebinsko in do neke mere graficno spreminja vsak uporabnik, tudi brez znanja programskega jezija?

Kje pa se sicer to urejuje, v kaksnem programu ali kar online?
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zelnick ::

Najbolj enostaven bi naj bil Wordpress.
Vsebinsko lahko kar online urejaš. Slike spreminjaš lokalno v PhotoShopu.
Sicer pa maš malo morje materiala na YouToub-u in straneh z vodiči.
I can remember a time before the Internet. But I don't like to.

Gandalfar ::

Ce smo posteni: http://www.codecademy.com/tracks/web rabis za to da kompetentno spreminjas template.

PurpleMoo ::

Pred časom sem se malce igrala s TemplateMonster predlogami in moram reči, da je bilo lažje od začetka narediti spletno stran, kot pa se znajti ven s tega. Ne vem, kako je zdaj, vendar so pred časom predloge z vidika same kode bile obupne.

Temu podobno spletno stran načeloma ne bi smelo biti težko narediti na novo.

34054 ::

Jaz bi rekel takole, najbrž ti bo vsak vzel vsaj 20eur na uro. Koliko ur pa je s tem dela, pa je odvisno od mnogih dejavnikov:

- želiš implementacijo v CMS,
- če da, kateri CMS, => koliko izkušenj ima izvajalec s prirejanjem predlog za tisti določen CMS,
- želiš da ti izvajalec pokaže kako CMS deluje,
- želiš da vstavi tudi vsebino (to boš želel predvsem če ne boš uporabljal CMSa),
- želiš da ti stran naloži na strežnik,
- kakšne prilagoditve predloge želiš (je to dodajanje pod-strani, sprememba barv, pisav, slik, postavitve elementov ...)
- koliko si dlakocepski.

Tomson ::

Sem se odločil da se samo malo poigram z Wordpress, kasneje mogoče tudi z Joomla (je tukaj potrebno znanje programiranja?)

Zaenkrat sem si inštaliral Wordpress, zaradi omejitve WEB Hostinga pa še ne morem nalagat THEMES (moram poiskat paket ki ima PHP Safe Mode OFF)

Trenutno imam WebHosting na Hitrost.com, paket MINI, paket KLASIK ki to omogoča (SafeModeOff) pride pa 70€ na leto:
- 15 GB spletnega prostora
- 100 GB mesečnega prenosa podatkov
- 25 FTP uporabnikov
- 250 e-poštnih predalov
- 25 MySQL podatkovnih baz
- 5 gostujočih domen
- 25 poddomen
- 25 pripetih domen

Je ta paket od Hitrost ugoden ali priporočate kakšno alternativo?
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

PurpleMoo ::

Odvisno, za kaj boš potreboval. Za manjšo spletno stran, ki npr. ni spletna trgovina, ali portal, je to več kot preveč. Sicer je pa 70€ na leto zelo ugodna rešitev.

LapD ::

poceni rešitev je max 50 eur na leto (gostovanje+domena)... dajat več za eno osnovno stran je overkill
web&motion designer

Gandalfar ::

> Zaenkrat sem si inštaliral Wordpress, zaradi omejitve WEB Hostinga pa še ne morem nalagat THEMES (moram poiskat paket ki ima PHP Safe Mode OFF)

To je bullshit. Karkoli so kupil so te nategnili in reklamiraj. Wordpress dela ze leta s safe mode. Talk to their support.

Tomson ::

Ja tole je bil odgovor podpore, tako da zdaj sem doplačal 8€ za dva meseca nadgradnje, potem bom pa videl. So mi pa že porihtali zadevo ...

Da, rešitev bi bila prehod v Hitrost Klasik, kjer je s strani naše programske opreme urejeno, da ni zapletov, kot je tudi navedeno
http://www.hitrost.com/spletno_gostovan...

Prednosti paketov za spletno gostovanje Hitrost Klasik, Maksi in Maksi +

Pri skriptah (Joomla, WordPress, razne galerije slik, itd.) je omogočeno brezhibno nameščanje komponent, modulov, vtičev, jezikovnih datotek, predlog ter kreiranje imenikov. Prav tako je omogočano delovanje skript, ki za samo delovanje nujno veskozi zahtevajo izklopljen PHP Safe Mode (safe mode off), kot sta Gallery 2 in xCart ter enostaven preklop med PHP 5.4, 5.3, 5.2 in 4.4.


Sicer pa sem si naložil eno temo, pa ugotavljam da nič skoraj ne gre spreminjat. Pod COSTUMIZE lahko spreminjam SITE TITLE & TAGLINE ... Pod tisto ki je po defoultu je bilo več možnosti. Je to odvisno od same teme kaj se lahko spreminja? Potem je verjetno tako da če kupim neko temo za 50$ bom lahko spreminjal več kot na teh zastonj temah?
Koliko pa se dejansko da kar costumizirat, slike, menuji, itd ... ?
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

LapD ::

Jap, odvisno od teme, koliko modifikacij znotraj nadzorne plošče omogoča... sicer pa priporočam nakup na themeforest, neprimerno večja kvaliteta http://themeforest.net/category/wordpre...
web&motion designer


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spletna stran, mi kdo prosim razloži?

Oddelek: Izdelava spletišč
243433 (2087) sistemc
»

Izdelava spletne strani

Oddelek: Izdelava spletišč
135963 (3968) Netrunner
»

joomla (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
6513843 (9697) betmen

Izdelava osebne predstavitve v nekaj klikih?

Oddelek: Izdelava spletišč
212794 (2292) root987
»

Kaj moram paziti pri kupovanju spletne strani? (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
7314398 (12084) tiga325

Več podobnih tem