» »

Problem iz Viste na XP

Problem iz Viste na XP

LukaVi ::

Pozdravljeni!

Kupil sem prenosnik Dell Inspiron 1520, ki ima prednaloženo Visto. Iz čisto drugega razloga sem prodajalcu, kjer sem ta prenosnik kupil, omenil, da nameravam nadomestiti Visto z XP-ji. Le-ta mi je takšno početje odsvetoval, saj trdi, da so potem problemi z gonilniki, in da se o tem piše po forumih - je to res? Gonilniki za moj prenosnik so tukaj Je res kaj narobe z njimi?

Citiram odgovor od prodajalca:

"Vsesplosno je znano, da Microsoft ponuja downgrade iz Windows Vista Business ali Ultimate
na Windows XP. Vendar pa vam to - po pravici povedano - odsvetujemo.

Prva tezava, s katero se boste srecali, bo iskanje gonilnikov za strojno opremo,
ce pa jih boste po srecnem nakljucju le nasli, pa vejetno ne bo delovalo.
Vec o tem si lahko preberete na raznih forumih."

in

"predvsem je bila 'tezava z gonilniki' misljeno, da niso kompletno na voljo.
Da se lahko recimo zgodi, da so gonilniki za XP-je na voljo za vecino komponent v prenosniku, za neko doloceno komponento pa so na voljo le gonilniki za Visto. Odvisno za kako nov model prenosnika gre."

Je kaj resnice v tem? Ima kdo izkušnje s temi gonilniki - jaz bi se resnično rad znebil te Viste. :(

Najlepša hvala za odgovore in lep pozdrav!
lep pozdrav

OmegaBlue ::

Nekaj resnice je, seveda je vse odvisno od proizvajalcev opreme ki je v tvojem prenosniku. Svetujem ti da pogledaš kaj vse imaš notri (grafična, zvočna, wifi, bluetooth) in greš pogledat za gonilnike direktno na stran proizvajalca (ne na stran od proizvajalca prenosnika, tam če je narejen za visto na bo XP gonilnikov).

Edit:
Pa saj na tvoji povezavi so gonilniki za XP? Zakaj se potem sekiraš :|
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Zgodovina sprememb…

Saintek ::

Sam z downgrade-om nisem imel nobenih problemov, lastim pa si lenovo thinkpad r61i, pa še eden na netu je bil tolk prijazen, da je spisal skupaj cel postopek, kako to opraviti za moj laptop.

LukaVi ::

Kaj sploh to pomeni "downgrade" ?
Ali ne morem preprosto formatirat (vstavim boot cd za XP in sformatiram ter naložim XP)?
lep pozdrav

LukaVi ::


Edit:
Pa saj na tvoji povezavi so gonilniki za XP? Zakaj se potem sekiraš :|


Ker mi je prodajalec rekel, da mi to odsvetuje... in sedaj ne vem ali naj formatiram ali trpim s to Visto - zato vas sprašujem, če bo vse vredu, če uporabim driverje, ki jih daje Dell za XP.
Če ste prebrali sporočila, ki sem jih dobil od prodajalca, vidite, da omenja pomanjkanje driverjev.

Šel sem primerjat naslove dirverjev in res niso čisto isti in za Visto jih je več.
Skrbi me, da si ne bom sedaj računalnika še bolj "zasral", saj je bil kupljen preko neta in mi po Zvpot pripada 14 dni da ga vrnem, vendar, če ga bom sformatiral pa ne vem kaj z njim počel, mi ga gotovo ne bodo vzeli.
lep pozdrav

OmegaBlue ::

Navadno formatiraš in rukneš gor XP (mogoče boš mogel v biosu premaknit kaj če imaš SATA disk). Za vračilo pa ni problema ponavadi če se samo z OS poigraš.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

LukaVi ::

Kaj pa naj bi premaknil?
Še nikoli nisem imel sata diska, zato se opravičujem za tole vprašanje.
hvala za odgovor
lep pozdrav

Han ::

Samo brez panike. 8-) Na Latitude D520 je downgrade potekal brez težav, uporabniki pa so z WinXP in Office 2003 bistveno bolj zadovoljni. :)

_sem_ ::

Praksa je taka da je z namestitvami na prenosnikih v povprečju precej več dela in problemov kot na namiznikih, to pa zato, ker imajo v povprečju še enkrat tolk raznih gonilnikov za razne naprave in vmesnike, pa še manj standardni so zapovrhu.
Že pri privzeti konfiguraciji ima marsikdo pri namestitvi OSa težave, toliko več pri drugačnih poteh. Svoje prispevajo servisi, ki v primeru zapletov izjavijo, da tvoja konfiguracija ni predvidena & da se s hekanjem oni ne ukvarjajo in kot prvi korak predlagajo "recovery CD".
Za precej Vista prenosnikov dobiš uradni "downgrade" CD ali kaj podobnega. Če nimaš izkušenj in živcev, ti nakup brez njega odsvetujem. Trgovci niso nujno najbolj poučeni, vprašaj na pooblaščeni servis. Če nisi prepričan, kupi po internetu - verjetno lahko v roku dveh tednov vrneš če ne bo šlo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A lahko zamenjam Visto z Xp-ji na tem kompu ?

Oddelek: Operacijski sistemi
151370 (1008) gokky
»

Wi-Fi na Toshibi

Oddelek: Omrežja in internet
121430 (1203) Valentin
»

HP laptop 6715b free dos: setup windows xp in driverjev

Oddelek: Operacijski sistemi
277625 (6356) Gwanaroth
»

acer in komentar big bang-a?!?

Oddelek: Kaj kupiti
202932 (2382) Zheegec
»

Smiselnost lepot Viste in grenki kompromisi

Oddelek: Operacijski sistemi
232162 (1473) ender

Več podobnih tem