» »

zunanji disk WD...pomoč

zunanji disk WD...pomoč

milc23 ::

pred pol leta sem kupil zunanji disk WD 500gb...pred kratkim sem imel full muske pa filmov in posebnih dokumentov za faks itd...vse skupi za okoli 150 giga...sedaj ko sem ga pa resetiral pa kar nič ni...kot da nikoli nisem imel ničesar gor...je možno da se je razmegnetil?obstaja program da poskušam kaj narediti...sem doživel čisti šok!!še zdej ne morem verjet...če kdo ve naj pomaga prosim :)

milc23 ::

ali je možno, da ima kaj zveze s tem?: xp-ji delujejo preko ntfs, zunanji disk prek usb pa na fat32; ko sem loudal z interneta sem loudal na zunanji disk..do zdaj ni bilo nobenih problemov....

milc23 ::

aja pa 3 dni nazaj sem na nov dajal gor xpje, če kaj pomaga..sam mensezdi da nima nobene veze s tem...ker je dva dni normalno delal

El Nino ::

Mislim, da kar si omenil v 2.postu ne bi smelo predstavljat težav. Kar se tiče pa programov za reševanje podatkov - CLJICK
Razmagnetenje... hm, a se lahko disk razmagneti kar iznenada? Moraš koga drugegea vprašat.

Pa LP

milc23 ::

ne mislim da razmegnetenje odpade...mislim da ni to v igri....kar naenkrat mi je v compu zaštekal...sem ga resetirau in pogledam ter me skor kap rukne...delam zdaj z enim program če bo kaj najdu....vseen pa moram sprmenit v ntfs pozneje....čakam če ima kdo še kakšno idejo ali znanje zakaj se mi je to zgodilo

El Nino ::

Poskusi s tistimi progarmi, pa boš videl kaj bo. Sicer obstajajo tudi firme, kjer ti podatke 'profesionalno' rešijo, ampak je to $$$$$$. Če nič ne najde, pomoje zna biti kakšna mehanska okvara. Ali pa.... a si ga resetiral med zapisovanjem podatkov?

milc23 ::

hvala za link lukapawlinac..bom pregledal z diagnostičnem orodjem..bom poročau kaj je

milc23 ::

ja iz interneta mi je vlekel filme, ko mi je naenkrat zaštekau in sem ga fizično resetirau, od takrat nimam nč gor

milc23 ::

fora pa je v tem zdaj...ko dam ok da sprejmem licenčno pogodbo od diagnostičnega orodja western digital, se mi skozi sam resetira, tko da te ne bo možen način..edino če ga nesem do kolega pa ga tam pustim da preveri disk..sedaj ga bom pustil preveriti z programom data recovery wizard..bomo vidli kaj bo...vsekakor ga je nekaj zje*al

El Nino ::

Mislim da je splošno mnenje na S-T, da se splača poizkusit z Get data back. Kar se tiče pa mojega vprašanja, a si ga resetiral med kopiranjem, samo sklepam, da bi tu bilo kaj narobe. Recimo, dokaj banalen primer: ko ti na Playstationu shranjuje podake na Memory card, ti vedno napiše, da ne resetirat/ugašat konzole. Še bolj banalen primer: še Game boy ti isto napiše, ko shranjuješ igrico >:D . Možno, da je tudi to krivo. Anyone else?

milc23 ::

ja možno da bo to ja...da ga je zaflaširal pri resetiranju pri tem pa možno pomanjkanje napajanja? bomo probali pa javili kaj sem dosegel :) hvala bom poročal


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik zmrzne ko se naložit linux/windows

Oddelek: Pomoč in nasveti
10897 (733) markkram
»

Problem z računalnikom (corrupted files)

Oddelek: Pomoč in nasveti
12834 (635) solatko
»

Usb disk me zaj...va

Oddelek: Strojna oprema
131329 (1149) miranb
»

podatki se mi sesujejo na ca. 1/4 leta

Oddelek: Pomoč in nasveti
111345 (947) bukev
»

Iz raw v ntfs???

Oddelek: Pomoč in nasveti
71414 (1311) milc23

Več podobnih tem