» »

Diktatorstvo je morda gensko pogojeno

1
2
»

Thomas ::

Eh, jure, opletaš brez veze na barikadah (leve) PC.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

jype ::

Če operiraš z neznanjem se ti bržkone zares tako zdi. Jaz seveda vem, da je drugače.

Če bi bilo res nasilje pogojeno z geni, bi bil Jst nenasilen in nesamozavesten, tako je pa zgolj dovolj brihten, da ve, da ker je manjši, od nasilja ne bo željenih učinkov.

Jst ::

>tako je pa zgolj dovolj brihten, da ve, da ker je manjši, od nasilja ne bo željenih učinkov.

WTF? 183cm pa 65kg ob obilni hrani večinoma samo mesa. Šele v zadnjem letu sem se grdo zredil zaradi zdravil, sumim. Zaradi genske pogojenosti se mi ne izloči dovolj hormonov, da bi postal živčen, dobil višji pulz in tako bil agresiven. Družil sem se s pretepači in nasploh sošolci, ki so komaj naredili razred. Osem let. In v teh osmih letih nasilnega okolja osnovne šole in potem nekaj let nasilnih prijateljev/gostilskih pretepačev. Recept za kriminalca po tvoji teoriji, ki je zelo očitno napačna na mojem primeru.

Če bi pa imel gensko predispozicijo večjega izločanja hormonov bi pa imel razvite mišiče in v primeru, ko bi me kdo napadel, bi se mi izločili temu primerni hormoni in bi udaril nazaj.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

jype ::

Jst> Zaradi genske pogojenosti se mi ne izloči dovolj hormonov, da bi postal živčen, dobil višji pulz in tako bil agresiven.

Kako pa to veš?

Jst> Recept za kriminalca po tvoji teoriji, ki je zelo očitno napačna na mojem primeru.

Slabo kaže, glede na to da sem se tudi jaz družil s takimi, ker so se mi zdeli zgolj manj sprevrženi kot mamini sinčki, ki so potem zrastli v mamine sinčke.

Jst> Če bi pa imel gensko predispozicijo večjega izločanja hormonov bi pa imel razvite mišiče in v primeru, ko bi me kdo napadel, bi se mi izločili temu primerni hormoni in bi udaril nazaj.

In kako meniš, da je tvoj gen preživel evolucijo?

Jst ::

>>Jst> Zaradi genske pogojenosti se mi ne izloči dovolj hormonov, da bi postal živčen, dobil višji pulz in tako bil agresiven.

>Kako pa to veš?

V zadnih treh postih govorim isto! Okolje nasilno - pretepaški kolegi, - jaz pa nisem nikoli kogarkoli udaril.

Fitnes. Drugim kolegom so se v več letih - hodili skupaj in delali enake vaje - kar fajn razvile mišice, proti meni, ob enaki hrani. Ali ti praviš, da so me vzgojili, da ob enakem vnosu beljakov, body-builer praškov, se meni izloča manj hormonovin zaradi vzgoje ne morem razviti mišic?

Bullshit. Nimam genske zasnove za mišično razvito telo.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

jype ::

Jst> Bullshit. Nimam genske zasnove za mišično razvito telo.

In to je potem "gen za nenasilje"?

Saj tudi vrhunskih atletov ni prav dosti na svetu, pa to ne pomeni, da obstaja gen za ukvarjanje s športom, ki ga ti ljudje imajo.

Jst ::

Ampak jaz ni šans, da bi s kom tekmoval v bilokakšni atletski disciplini. Ni važno koliko bi treniral. Bi moral imeti drugačno gensko zasnovo, da bi karkoli dosegel.

Čeprav... po tvojih postih lahko samo sklepam, da sploh ne veš, čemu služijo geni.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

jype ::

Jst> Bi moral imeti drugačno gensko zasnovo, da bi karkoli dosegel.

Seveda.

Vendar brez treninga tudi vrhunski atleti nimajo šans, da bi karkoli dosegli. Brez treninga sta ti in "rojen atlet" precej bližje skupaj kot s treningom, ja?

Jst> Čeprav... po tvojih postih lahko samo sklepam, da sploh ne veš, čemu služijo geni.

Predelavi hrane!
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Očala ('zdravilo') za barvno slepoto

Oddelek: Loža
236872 (5703) BorutO
»

Katera hrana za srečo in katera za depresijo?

Oddelek: Loža
378962 (8459) Matjaž Lojen
»

Nobelova nagrada za medicino 2011

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
105468 (4172) Keyser Soze
»

Smisel življenja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
967797 (5689) tsh2
»

Celice živih bitij

Oddelek: Znanost in tehnologija
393055 (2424) nevone

Več podobnih tem