» »

Temperatura duron1000

Temperatura duron1000

JanezH ::

Danes sem kupil novo maticno plosco in procesor duron 1000. Ko vklopim racunalnik in v BIOSu pogledam temperaturo je okrog 47°C.
Ali je to vredu? :\

HardwareMaster ::

Temperatura ni kritična, je pa nekoliko vosoka (a sigurn ni nič navit?). Na mojem duronu je tmperatura ob zagonu 29-30 stopinj potem pa počas prleze do 38 stopinj. je pa 900 megaherčna verzija.

LP HardwareMaster

tejo ::

Moj nenavit D800 ima povprečno 53 stopinj, čeprav mam gor podoben ventilator kot super orb.

Drugače pa naj bi procesorji zdržali temperature do 75 stopinj, ampak nisem 100%. :\

HardwareMaster ::

Tejo tvoja temperatura pa je že kar visoka! A uporabljaš kako termalno pasto?Proci pa naj bi zdržal do 80 stopinj.

LP HardwareMaster

JanezH ::

Ne ni navit, laufa na 1000 Mhz. Se mi pa zdi da ni gor termalne paste - procesor in hladilnik so mi v trgovini dali na maticno plosco in pomojem brez termalne paste. ;(

rc-car ::

Moj Duron 800@1000 (7.5x133) ima v tem trenutku 36 stopinj 8-)

Na njem pa imam VolcanotaII z stekarjem na 7V in pretok skozi ohisje z dvema 80mm ventilatorjema na 5V. Tako da so vase temperature res visoke, ce imam jest na low-noise + oc in nizje temperature kot vi :D
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

tomaz255 ::

Moj Duron 850@1020 pa je pri neobremenjen pri 26, obremenjen pa 39 stopinj.

HardwareMaster ::

Povem ti da ga FAJN NAMAŽI!!!(Se zafrkavam; ne pretiravat tko da bo le na rahlo prekrito jedro proca). kje si kupu stvari (morda v JAE computers?)

LP HardwareMaster

BendeR ::

Ok če že raspravljamo temp. od durona jaz mam d800 pa mam na kt7a z 3r biosom pri neobremenjenem proc. 43 stopinj pri obremenjenem pa 46 stopinj.Ok mam pa nekega titana gor.Finta je naslednja da preden sem si dal not Maxtor 40Gb 5400Obr mi je delal comp na 40/45 in tudi sistem je bil hladnejši za 3 stopinje.Kaj to disk tolk segreje sistem zraven al kaj ?

|GrEgOr| ::

OK tu so se moji podatki,



Mam pa Durona 1000 pa enga titana ( do 1,4 Ghz) s srebrno termalno pasto. Mašina mi laufa 24/7 ohišje pa še je zaenkrat odprto.

krucymucy ::

Moj duron 700@1085 (155x7 na 2.1V) je mel 34˙na full) z mal modificiranim volcano-tom!!!
Ta isti volcano pa sedaj hladi 57˙C vročega TB-ja!!!! pa full load itaq - seti!!!

jRk0 ::

Moj duron 700@832 ma pr idlanju 28-29°C, pr obremenitvi pa okoli 39°C. Hladi ga Chrome Orb.
You fuck up once, you loose two teeth.

tejo ::

Jest mam na procerorju eno termalno pasto od jerovška :(, ventilator pa mam gorTTC-MT1AB.

BTW: Ker sem obupal nad zračnim hlajenjem, grem na vodno. :D klik

jRk0 ::

tejo: res bolsje ja:). Mogoce se kaki peltier daj vmes>:D. Pa zdi se mi, da proci zdrzijo celo do 90°?
You fuck up once, you loose two teeth.

JanezH ::

HardwareMaster:
8-)U JAE em kupil ja, kako si vedel? 8-O

kuglvinkl ::

Airflow pubeci, odprta kišta je nesmisel. (D900 full @ 36 C)
Your focus determines your reallity

HardwareMaster ::

Ker sm jst TM DELU!!!!!!!!!:D

Imaš sigurn termalno pasto vmes, in to tako kot jo prilaga TT svojim hladolnikom!!!

JanezH ::

HardwareMaster:
A ti si tisti, ki si mi dal procesor in hladilnik na plato? Dobro si naredil. :D
Aja pa izvedel sem še da Gigabytove plate javljajo nekoliko višjo temperaturo, ker se "termometer" dejansko dotika stranice procesorja za razliko od ostalih plošč. :\

krucymucy ::

smukec: a si kupu 7vtxh - jest tud jo mam ze dva dni pa se mi dopade samo flešanje bios-a!!!
a je na tem da javljajo višjo temp kaj res ... moj TB je na 57˙C pr laufanju seti-ja ... veliko se mi zdi!!!!

A.J. ::

Jst mam duron 1000+volcano7 vmes pa arctic silver pa se segreje na največ 37°C.

JanezH ::

krucymucy:
Ja sem se enkrat klical in vprasal ce sigurno imajo 7VTXE in je rekel da ja in da imajo v celi firmi samo eno. Cool ves vesel rezerviram in ko pridem tja ugotovim da mi je rezerviral 6VTXE - GRRRRR brez besed.
OK pol sem vzel 7VTXH in sem zaenkrat zelo zadoovoljen z njo - nobenih problemov, stabilna, hitra... A tebi se ne zdi vredu?
Kaj a si dal ze nov BIOS gor?

A.J.:
jaz mam vulcano6. A je ful razlika med 6 in 7?
Zdajle ko to pisem je temp. 48°C, ko igram igre pa 52°C.

A.J. ::

Smukec: tko sicer ne bi vedu. Moj volcano7 laufa na 6100 obratih na minuto pa mam 37°C pa spredaj mi noter pihata 2 venta.

krucymucy ::

smukec: Ja men je tud ven vleku 6VTXE :D
Ja sem flesal bios - po prvem zagonu... je terba takoj

JanezH ::

krucymucy:
Za BIOS flashat ne rabis nobenega programa a ne (kot pri standardnih platah)? Gres z DEL v BIOS, das F8 in mores imet v racunalniku disketo z BIOS fajlom in to je to...? 8-O

krucymucy ::

al pa s prilozenim programom v winsih zalaufas in ti preveri na netu za novejsi bios - ti ga downloada in ti ga sfleša ... pol pa pri naslednjem zagonu maš onv bios ... kul a ne? flešanje v winsih...8-O

AntiC ::

[quote]Moj nenavit D800 ima povprečno 53 stopinj, čeprav mam gor podoben ventilator kot super orb.[/quote]
[quote]Drugače pa naj bi procesorji zdržali temperature do 75 stopinj, ampak nisem 100%.[/quote]
odgovor na tale post bi pa reku naslednje:

procesorji zdržijo tja do 90°C ne ddo 75 kot je reku Tejo. Ker sem meu mojga 1400 TBja že dvakrat na 85°C in mu nč ni blo.

krucymucy ::

Jest bom to plato nekam fuknu!!! Pa pizda tud še enkrat ga nisem resetiral ne da bi ga mogu pol še ugansnt ker noče bootat ... ti prekleta prasica ... northbrigde ima na otip čez 50˙C ... da jim jebem in šparanje pri hladilnikih... ta hladilnik k je zdej gor ne bi hladil niti southbridga :D

JanezH ::

zanimivo, meni pa racunalnika niti enkrat ni bilo treba resetirat, ker se mi nikoli ni sesul. Dela mi brez problema :D:D:D
Kateri OS pa imas nalozen?

Cosmo ::

Hmm...od kod vam tako visoke temperature? A mate neko spodobno pasto vmes? Pa na pretok zraka je tud treba pazit.
Jaz mam TB1000 pa ma pri idle 36°C pri full load pa 45-46.
Verjetno mi ni treba omenit da se TB dosti bolj grejejo kot duroni.
Aja - cooler je Volcano 2, mam pa se 2 x 8 cm venta na big towerju (pa urejeno kablovje za airflow)
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Cosmo ()

krucymucy ::

Ma ne da se mi sesuva - ko pač instaliraš winse, je treba ponovno zagnat al pa kak progie - pa WIN XP mam (no zdej W2k) ...
P.S. Dej ti navij FSB na 155 pa voltažo na full (+10% :D kneki) pa boš pol vidu kok se ti bo un kurcev kuler na severnem mostu grel...

JanezH ::

krucymucy:
Cudno meni se to ne dogaja.
A si mogoce ze sprobal dat v BIOSu top performance? A se kaj pozna pri igrah,...?

In a si sprobal SDRAM Command Rate: 2T ali 1T???
A se to kaj pozna??

Ej pa plata nima jumperja za reset BIOSA....kaj storiti ce npr nastimas kaksno preoptimalno nastavitev in se ti sistem ne zbudi??? A se pol "secondary" BIOS skopira v "primary" avtomatsko?
8-O:\:O8-O

krucymucy ::

Ne nisem dal top performance, dal pa sem 1T namesto 2T - pa se pozna ja ....
Pa še to: to se ti ne dogaja ker maš nizek FSB 100 - jest pa sem ga hotu met 155.. no sej ga mam, samo pač se greje severni most in se noče bootat v toplem... sej dokler ga ne resetiram dela...
aja če daš top performance ti RAM pusti na 133MHz in 1T - če pa ne pa je ram na frekvenci kot proc (FSB) v mojmu primeru pač 155MHz 310 DDR 8-O

BIOS pa se prekopira sam ja - tko da ne skrbi...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krucymucy ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Čitalec XP temperaturne diode (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
905853 (4578) Jux
»

MRCINA za 100k

Oddelek: Kaj kupiti
91231 (878) HardwareMaster
»

Abitov Slotket in hlajenje

Oddelek: Navijanje
121144 (930) BroTheR
»

Nov rekord... (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
503565 (2496) kayot
»

Hlajenje...

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
111044 (870) Bungee-

Več podobnih tem