» »

Gel tiskalnik

Gel tiskalnik

Rokic ::

Pozdravljeni!
Malček me je premamila ugodna cena za gel tiskalnik, vendar sem malo v skrbeh za kartuše.
A ve slučajno koliko stanejo, koliko strani zdržijo? Kako je s kvaliteto tiska v primerjavi z laserci?

LP

bobby ::

fajn bi bilo,če bi še povedal ime tega "gel" tiskalnika da sploh vemo o čaterem modelu govorimo.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Rokic ::

gre se za Nashuatec-ove gel tiskalnike serije GX2500 oz. GX3000

Dead_Eye ::

V tiskanju fotografij se gel tiskalnik ne more primerjat z navadnimi inkjeti, to je bolj nadomestilo laserja... Po mojem se ne splača...
The one and only

Rokic ::

sej za fotografije me ne zanima, itak toliko slik tudi ne tiskam.
Bolj me zanima cena teh kartuš. Podjetje Vibor, pa tudi ne odpiše na mail. A se bojijo izdat cene, da ne bomo popadali po tleh?

jure15 ::

Živijo!

Kar se tiče cen kartuš za Gel tiskalnike je takole:
črna kartuša zdrži 1.500 izpisov in stane 33€ z DDV
barvna kartuša zdrži 1.000 izpisov in stane 43€ z DDV.

Količina izpisov je izračunana glede na 5% pokritost.

Torej, izpis na stran znese 1,8 evrocenta za ČB izpis in 12,6 evrocenta za barvno stran, ob uporabi opcije LevelColor pa se barvni strošek zniža do 50%!
V zadnjem monitorju si lahko ogledate tudi test, kjer so potrdili, da je izpis res poceni in ga ocenili z 10/10.
Naj pa vas opozorim, da strošek izpisa ni izrčaunan na 5% pokritost- revija Monitor uporablja svoje slike in svojo pokritost.

Tiskalnik NI namenjen tiskanju fotografij, namenjen je za osebno/poslovno rabo, zato kvaliteta slik ni primerljiva s photo-tiskalniki, posledično pa je strošek izpisa neprimerljivo nizek (na ravni laserskih tiskalnikov).

Več si lahko preberete na www.vibor.si in na www.geltiskalnik.si.

Za neodgovorjen mail se opravičujemo, načeloma odgovorimo na vse maile, ta pa nam je očitno ušel.

V podjetju Vibor vas vabimo, da si Gel tiskalnike tudi ogledate in jih preizkusite v našem demo centru na Brnčičevi 11b!
Vedno pa smo vam na voljo na tel 01/561 48 60.

Prijazen pozdrav,

Jure Pučko
produktni vodja

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jure15 ()

Rokic ::

uff, to je pa bilo hitro. :D
Kako je pa z barvnimi kartušami. Če se ne motim so to tri ločene barve? A je mogoče pri modelu GX2500 samo ena barvna kartuša?

LP

BlueKnight ::

Zelo verjetno si bom tudi jaz nabavil GX2500, ker zgleda res soliden nakup. Tudi zato ker laserji niso ravno zdravi za imet v spalnici. Sm pa malo brskal po njihovi strani in sm še najdu eno res lepo:
"Na osnovi izkušenj so Nashuatec-ovi inženirji razvili varnostno novost
»zaščiteno tiskanje«, ki ONEMOGOČA kopiranje natisnjenega dokumenta. Na vseh serijah Nashuatecovih
večnamenskih naprav obstaja možnost vključitve zaščitenega tiskanja. Uporabnik pri tiskanju v
svojem gonilniku označi »zaščiteno tiskanje« in naprava na dokument zapiše določen vzorec. Pri kopiranju
tega dokumenta, naprava zazna vzorec in naredi prazno ali popolnoma črno stran. Tako rešitev »zaščiteno
kopiranje« – Unauthorized Copy Protection Technology zaščiti občutljive dokumente v podjetju proti
kopiranju. Podobno kot pri bankovcih."

ne sam podobno, ISTO! roflmao

Rokic ::

fanj to :D
Edino me moti dokaj drage kartuše. če pogledaš, da moraš zamenjat vse 4 kartuše skoraj bankrotiraš :S
€162, za vse 4 kartuše. Toliko niti original toner ne stane, pa z njim naredim x3 strani + da ga še enkrat napolnim za ta dnar, kar pomeni da je laserc še zmeri za moje pojme cenejši.
Spet če pogledaš drugače, je začetna investicija za barvni laserc dražja, vendar se ti ta razlika povrne že pri prvi menjavi kartuš pri gel tiskalniku.
Očitno bo potrebno še razmislit.

jure15 ::

Ne vem, če je ravno res, da je nakup štirih tonerjev za laserski tiskalnik cenovno enak nakupu štirih kartuš za gel tiskalnik? Mislim, da si enačil nakup enega črnega tonerja z nakupom štrih kartuš za barvni gel tiskalnik. Res pa je, da so neoriginalna polnenja cenejša...
Trend je pač tak, da se tiskalniki prodajajo pod ceno, zaslužek pa se dela na kartušah/tonerjih.
Nikoli pa se ne menja vseh štirih kartuš naenkrat, tako da se bankrota ni potrebno bati :)
Tudi ne vem, če bi se ravno strinjal, da se ti povrne investicija za barvni lasercki tiskalnik ob prvi menjavi tonerjev v primerjavi z gel tiskalnikom...
Potrebno je primerjati jabolke z jabolkami, ali pa vsaj z sorodnim sadnjem in ne z zelenjavo. Ko se kupuje in primerja tiskalnike, pa najsi bodo to primerjave med laserji ali pa med laserji in geli, je vedno potrebno gledati tudi na kaj drugega kot ceno. Gre predvsem za zmogljivost naprave in pa namembnost. Možno je kupiti laserski ČB tiskalnik za 50€, ampak je potrebno vedeti, da je uporabnost takega tiskalnika načeloma pod 1000 stranmi na mesec. Načeloma se lahko tiska tudi več, a se to pozna pri stroških, ki jih višja izkoriščenost prinaša.

Vsak avtomobil te pripelje od točke A do točke B- vprašanje je pri kakšnih stroški, kakšni zanesljivosti, ipd.

tiskalnikk ::

Pozdravljeni!
Mene zanima ,kako je kaj z zasušitvijo tega tiskalnika. Namreč sem eden tistih,ki ga ne potrebuje dosti in se je dogajalo pri inject tiskalniku,da ko sem ga potreboval,ni delau.Vrjetno,da zaradi tega hitrega sušenja gela pride do zasušitve prav tako oz. naj me kdo informira.
Hvala za odgovor.
Lp

jure15 ::

Načeloma se ti tiskalniki ne sušijo, ker gre za gel polnilo in ne inkjet.
Nova barva ima 1 leto garancije, odprta pa pol leta.

Če pa tiskalnika v pol leta niti enkrat ne uporabiš, potem je vredno razmisliti, če ga sploh poitrebuješ :)

LP

me007 ::

Kako je možno kartuše resetirat, za zmanjšanje stroškov polnitve?

Zheegec ::

ne vidim prednosti pred ink-jetom pri teh tiskalnikih. Dober ink-jet za 35 naredi čez 2000 črnih in po nekje 25 za barvo po nekje 1500 barvnih (3 barvne - 75).
Printer pa pride nekaj čez 100...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NAKUP TISKALNIKA

Oddelek: Pomoč in nasveti
236031 (5727) kixs
»

Laserski tiskalnik za v pisarno?

Oddelek: Kaj kupiti
274184 (3710) barakus
»

Katero večfunkcijsko napravo za cca. 200€

Oddelek: Kaj kupiti
222327 (1911) mersol
»

Nakup barvnega laserskega tiskalnika

Oddelek: Kaj kupiti
242677 (2227) jan01
»

Kateri tiskalnik/multifunkcijsko napravo kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
63346 (3196) Karen

Več podobnih tem