» »

Spisek težav, mogoče RAMi?

Spisek težav, mogoče RAMi?

qoou ::

Pozdravljeni!

Mam kar spisek težav in upam da boste znali na katere odgovoriti.

Računalnik včasih zmrzne, preneha se odzivati in včasih se sam resetira včasih pa ga moram sam.
Kadar se ponovno zaganja se oglasi beeper z (zal se ne morm spomniti tocne stevilke, bom posodobil) 7, 8 ali 9 beepov.
Tole sem našel na googlu
7 Beeps Processor exception Bad processor
8 Beeps Video memory error Bad video card or memory
9 Beeps ROM checksum error Bad BIOS

Dvomim da je 7 saj je stvar delovala lepo do nedavnega, grafična je dokaj nova (stara mogoče 4 mesece)
Včasih zaslonu zmanjka slike in se povrne nazaj po par sekundah.

Hja, veliko "včasih", upam da vam bo to kaj v pomoč.

Še nekaj stvari glede CPU:
privzeta hitrost FSB vodila je 133 MHz, množilnik je 12 in kadar dvignem FSB na 140 se začne konstantno resetirati.
Aha, kadaj je na 1600 MHz je oznaka AMD Athlon 1900+ ko pa dam FSB na 170 direktno in deluje, razen teh stvari opisanih prej, pa je ounaka AMD Sempron 2800+
Voltažo povečam za +5% (imam se možnost za +10%), RAMe pa na 133 MHz (sem probal na 200 MHz, mogoče sm z tem skuril katerega? Windowsi še vedno zaznajo 1 GB)

Še računalo:

- AMD Sempron 2800+ @ 2040 MHz
- ASRock K7V88
- Sapphire ATI Radeon X1650Pro, 256MB, AGP 8x
- 2x 512MB DDR RAM
- 160BG Hitachi (nekaj takega)
- 350W napajalnik

Se nekaj slik z CPU-Z
prva
druga

Za kakršnokoli pomoč se vam vnaprej zahvaljujem, če pa potrebujete še kaj pa kar na dan. Če sm slučajno zgrešil forum me lepo prosim napotite na pravega
  • spremenilo: qoou ()

JanezC ::

Osebno mislim, da piski vedno pomenijo tisto kar pomenijo - Možno je, da so kakšni slabi stiki,
jaz bi potegnil RAM-e ven in jih še enkrat vtaknil v vodila, enako s procesorjem in karticami.
Vendar, kot pravim, ko je piskal, da je RAM zanič, je bila vedno zanič vsaj ena ploščica RAM-ov.
Imel primer pred leti, pri novem PC-ju, edina napaka, ki so jo delali pokvarjeni rami je bila, da mi
Copy-Paste na Wordu ni delal, ampak se je mašina vedno takrat obesila. Če si to naredil preko
bližnjic na tikovnici je delalo, če pa si šel z miško preko menujev je pa zmrznil.
Težko za verjeti, vendar sem na vztrajanje uveljavil garancijo pri sestavljalcu in po zamnjavi
RAM-a mi je PC lepo tekel nekaj let... Pa tudi copy-paste je bil potem BP.

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Piskanje in zaudarjanje

Oddelek: Strojna oprema
121421 (988) Robocop1
»

AMD Athlon XP-M na K7S41GX?

Oddelek: Strojna oprema
261443 (1443) _mOuSe_
»

Bios beeps 1dolg,10kratkih

Oddelek: Pomoč in nasveti
8817 (709) LeXani
»

sempron 2800?

Oddelek: Pomoč in nasveti
7847 (788) jurcek3
»

BEEEEP...BEEEEP...BEEEEP ????

Oddelek: Pomoč in nasveti
202276 (1871) prestopnik

Več podobnih tem