» »

Kje dobit Opteron server?

Kje dobit Opteron server?

terryww ::

Iskal sem na najdi.si, na guglu a kot da noben v Sloveniji ne prodaja Barcelone. Se da v Sloveniji dobit 4 jederne Opterone al pa vsaj dvojederne Santa Rosa serije? Vsi samo Xeone tišijo, js bi pa rabo NUMA in HT. Rabil bi seveda v tower(4,5U) ohišju in ne 1-3U, to vem da se da dobit. Mlacom ima recimo samo eno tower verzijo pa še tista ma ceno neki med oblaki. Torej, kje dobit Barcelono? (v Sloveniji)

Loki ::

dobis jo lahko pri prakticno vsaki vecji trgovini (in verjetno tudi manjsih), samo jo bos moral malo dalj cakati in cena bo tudi v oblakih (vsak bo itak sel gledat, kje v slo to cudo prodajajo in nastavil podobno ceno).
I left my wallet in El Segundo

terryww ::

Ok hvala. Na ceneje.si sem našel samo eno Barcelono. Sem pa opazil neke čudne cene.
V mislih sem imel da bi kdo prodajal že narejen komplet tower server z Opteroni (HP ma neke low zadeve edino), no, glavno da so vsaj komponente tu, da ni treba prek newegga ali česa podobnega.

V iskanju Barcelone sem naletel na par stvari, ki jih ne razumem:

AMD procesor OPTERON 2222, 3.0 GHz, S1207, 2MB, BOX
http://ceneje.si/amd-procesor-opteron-2...
232,54€

AMD procesor OPTERON 2220, 2.8 GHZ, S1207, 2MB, BOX
http://ceneje.si/amd-procesor-opteron-2...
538,65€

Evo eno Barcelono sem celo našel:
AMD procesor OPTERON 2350, 2.0 GHz, S1207, 2MB, BOX
http://ceneje.si/amd-procesor-opteron-2...
232,54€

Mi zna kdo razložit zakaj je procesor iste serije na višji frekvenci cenejši za faktor 2 (ok, mogoče pride brez hladilnika) in oba porabita isto W. Ok, Barcelona je cenejša kr dela na 2GHz..

x45 ::

poglej v tujnipa tam kupi....Bo najbolje, al pa če ti zastopnik za slovenijo naroči...

terryww ::

hja sem tud razmišlal. Sam recimo newegg Barcelone nima, majo pa zanimive matične . Sicer bom probal zagnjavit parim trgovinam da naredijo ponudbo sam v skrajnem primeru pa potemtakem po komponente vn. Zna kdo priporočit kako drugo da pošilja v Slo?

Loki ::

brand pa ne pride v postev (vidim, da rabis rack). zakaj rabis numa? kaksne zadeve bos delal gor?
I left my wallet in El Segundo

xeon ::

Splača se ti v Zagreb odpelat v HgSpot, pa še DDV dobiš nazaj.

terryww ::

@Loki
Zadeve s plavajočo vejico, skratka memory intenzivne zadeve in v tem primeru je bolj pomemben dostopni čas kot pa pasovna širina (kot jo recimo ma FB-DIMM (6 kanalov pa to)). No, razn če maš res kake lepe zadeve da lahko lepo prefetchaš v intelove ogromne L2 cache.

@xeon
Hvala, bom prečekiral. Da je treba državi plačat pare da se lahko s čem ukvarjaš... svašta. Mater ja, DDV se kr pozna.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katerega 4-jedrnega AMDja kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
81503 (1101) Brane2
»

kateri procesor kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
815615 (4118) PrimozR
»

Nujno : Core2Duo E4500 ali Athlon 64 x2 5200+

Oddelek: Kaj kupiti
131297 (994) DJ MartiNi
»

Avgusta štirijedrni Opteroni

Oddelek: Novice / Procesorji
113458 (2573) Mr.B
»

E6420, E6320,E4400

Oddelek: Strojna oprema
292619 (1606) bond007

Več podobnih tem