» »

Grafična kartica Geforce Mx 440 (AGP 8x) - pomoč prosim

Grafična kartica Geforce Mx 440 (AGP 8x) - pomoč prosim

nosk8fx ::

Imam problem, da ne vem če je šla grafična kartica -> omenjeno grafično kartico sem probal na več matičnih(ki sigurno delujejo prav tako ostalo) ter se računalnik sploh ni zagnal. Ko sem ga prižgal ni prišel niti do biosa. Nato sem probal še isto grafično kartico v ful starejšem računalniku (Pentium ||, 350 MHz) in računalnik deluje normalno, se zažene v windows 98 brez problema.
Zanima me, če ima kdo kako idejo, kaj bi bilo tule narobe?
Najlepše hvala za pomoč!

Djz3l3 ::

huh men je normalno delovala v enem strajesem racunalniku amd 2400 1gb rama palta je bla pa ena asrock.tko da se mi niti sanje ne kaj bi blo to

nosk8fx ::

Meni v računalniku:
AMD Athlon XP, 1666 MHz (12.5 x 133) 2000+
Osnovna plošča QDI KuDoz 7X/400A
512 MB (PC2100 DDR SDRAM)

noče delovati oz se sploh ne zalaufa,niti do biosa, ko pa dam v rač.:
Intel Pentium ||, 350 MHz
Osnovna plošča DTK PRM-0080I-E1
128 MB

na katerem so windows 98, pa se zažene normalno in tudi normalno deluje,naloži driverje,ipd.....Je mogoče možno, da je kartica le delno zanič in zato v windows 98 deluje, kjer rabi manjši del delovat, v windows XP pa ne?Na kartici so prav tako rahlo napihnjeni kondezatorji.
Upam da je komu vsaj približno jasno zarad česa je to,in prosim za nasvete in pomoč!
Hvala vsem

ANGEL_B ::

Windowsi pomojem tukaj nimajo veze. Ker ce ti v enem primeru niti do biosa ne pride potem je napaka drugje.

krneki0001 ::

Očitno na plati nimaš 8X agp-ja, ampak imaš 2x ali pa mogoče 4x. Enak problem sem imel sam. 8X agp grafična je delovala odlično na vseh mašinah, samo na moji ne, potem pa sem našel vzrok - agp je bil pri meni na plati samo 2x in te kartice ni podpiral in sem moral dobiti eno starejšo, ki je bila ali agp 4x ali pa agp 2x.

kixs ::

Verjetno je problem obraten.

Tista stara plata podpira samo AGP 1X. Nova plata ti podpira AGP 8X. Lahko je kaj z graficno narobe, preveri kontakte na graficni in maticni.

lp

nosk8fx ::

Sem probal na obeh matičnih ploščah (AGP 4x in 8x) in se na obeh obnaša isto!na stari, ki verjetno podpira sam AGP 1x, kot je rekel kixs97, pa deluje!kixs97, kako si to mislil, da naj preverim kontakte na matičnih in grafični?Lahko malo natančneje razložiš?Sorry, mi ni najbolj jasno, nisem nek strokovnjak-> pogledam, če je kaj oddrgnjeno,zlomljeno,....?Hvala!
LP

Shark18 ::

Hehe sam geforce 4 je pa zakon:D jo mam še zdej u kompu pa dela normaln...ni lih igralna sam se da tud kake lepe pixle vn dobit...problem...dela na 98 na xp pa ne? mislm da ni u kontaktih pol, na kej druzga glej,ka je u unmu tastarmu kompu drgač če bi blu kej zlomljenu al pa zvitu ipd. ti tud na starem kompu ne bi delalu LP!

krneki0001 ::

Men ene 3 stojijo doma na polici, če jih kdo hoče vzet.

Duhec ::

@nosk8fx, ne vem zakaj vztrajaš pri tem, da je nekaj narobe z grafiko, če ti pa drugje dela ?!
Torej imaš problem s ploščo, napajalniko, spominom .... bog si ga vedi.
* Najprej naredi Clear Cmosa. Poglej pravilen postopek v navodilih osnovne plošče.
* Preveri, če se AGP zatič lepo zatakne z grafično kartico, torej, da je grafika do konca dobro porinjena v AGP slot
* HostBusSpeed daj na 100MHz. Poleg AGP slota imaš dva jumperja JFSB1 in 2 in daj na oba gor jumperja.
* Če imaš možnost zamenjaj spomin ali če imaš dva komada izmenično testiraj 1x z enim pa z drugim.
* Izklopi napajanje diska in CD enote, vklopi zadevo ter poročaj. Je vsaj slika, gori kaka ledica , se cpu ventilator obrne, vrti ?
Ne poveš tistih čist osnovnih podatkov, ki jih mi na daljavo pač ne vidimo.

kixs ::

nebivedu:

podaris? :D

lp

krneki0001 ::

kixs97 ja podarim, samo v črnuče je treba kartice prit iskat. Pa stare diske (2 in 3GB) pa stare plate, ram procesorje - podarjam, da si malo sobo spucam.

kixs ::

Imas ZS ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafična kartica - AGP ! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
13412321 (10693) ThomasSGS
»

kero grafo na AGP

Oddelek: Kaj kupiti
291575 (1575) michel
»

8x agp grafična na 2x agp

Oddelek: Strojna oprema
91131 (956) karafeka
»

AGP 4x graficna v AGP 1x slotu ?

Oddelek: Strojna oprema
262061 (1672) mojsterleo
»

Bodite pozorni pri nakupih radeon 9600 pro/ne pro kartic!

Oddelek: Kaj kupiti
211451 (1035) morphling1

Več podobnih tem