» »

Temperatura T-birda

Temperatura T-birda

Kajtebriga ::

Lep pozdrav vsem. Po doooooolgem času sem se le odločil da se prijavim in kakšno rečem na pohvale vrednem forumu, ter ravno tako strani Slo-tech. Zadevo spremljam takorekoč že od vsega začetka, so me pa "zadnje " novice toliko navdušile, da sem takoj zamenjal mašino.:D No, kaj pa naj človek danes vzame? Abit Kt7-RAID, 256 MB rama, Crom Orba, ter T-bird 700. No, ravno pri slednjem imam, mislim, težave. Proc mi normalno laufa na 700 in ko to pišem imam na njemu 46 stopinj C (v mirovanju 29 stopinj C). Jasno da sem že pobarval L1 mostičke. Navil sem ga do 1050 Mhz pri max. napetosti 1,85 V. Takrat pa ima proc temperaturo 36 stopinj v mirovanju, ko pa sem zalaufal SETI-ja mi je v roku ene minute narasla na 60 stopinj C8-O. Več si ga nisem upal testirati. Tudi ohišje je dokaj predelano z dodatnim ventilatorjem. Za konec pa še vprašanje: Zanima me koliko imate temp. na vaših T-birdih?

JLP ::

Thunderbird 900 @ 900. Voltaža 1.82 V. ChromeOrb.
Laufa mi na 62°C pr obremenitvi 100% 24 ur na dan (SETI se ve).
Tud men se zdi kr mal velik.
No ja kmal bom nabavu SuperOrba pa mo vidl če bo kej bol.
Live long and prosper!

VASkO ::

pa kaj vidva sploh uporabljata termalno pasto? te temperature so zelooooo visoke se posebej za t-birda na 700mhz in s chrome orbom.

RudeBw ::

Mislim da imajo vsi Corbi že pasto gor, tako da ta varianta odpade.
Meni se je že zgodilo (iz neznanrga razloga) da sem moral hladilnik še enkrat namestit, da je začel pravilno odvajat toploto, pa čeprav je bilo na videz vse pravilno pritrjeno.

singular ::

pr men je blo tko: dam GOorba na proc in pržgemm kišto, grem mal v bios in iz firbca przgem tist menu k not piše kok je temperatura proca in mi napiše 76°C... Pol sm pa ugasnu kišto pa dal dol pa spet nazaj in je delal čist normalno. weird?:\

JLP ::

Sm zej dav SuperOrba gor pa dela TB 900 pr 45 °C.
Velik bl normaln k pa prej 62 °C.
Live long and prosper!

Kajtebriga ::

Za JLP-ja (pa tudi druge)
A mi lahko napišeš koliko je SuperOrb visok. Imam namreč malo čudno ohišje, ki ima napajalnik vzporedno z glavno ploščo. Tnks:)

JLP ::

Visok je prbližn 8 cm.
Live long and prosper!

birdy ::

spet se bom malo razkokodakal:
razlog-s sosolcem sva in se vedno preiskusava vse mozne metode na duronu in t-birdu

1.glede tiste paste
pasta ki jo dobis na orbu je ok samo za 1x do recimo 3x gor pa dol dajanje ker potem se porazgubi in pa razmaze vsepovsod razen tam kje potrebna
zato ce si karkoli storal pa dol in gor dajal(glede da si rekel da mas mosticke pobarvane si) pol ti priporocan da das malo paste gor
ps:jest sem originalno po 1 tednu dol dal ker suxxx(moje mnenje)

2.chrom orb
pravis da imas chrom orba
se prqavi srebrno cudo sedaj je vprasanje na kok vrtlajih se ti vrti(moj 5100-5500) moj fren de mel zegen je dobu tazga k se skor na 6000 stalno vrti
poglej na kok se vrti

2,1.kako je obrnjen
klede ne to da si obarval L1 mosticke sklepam da mas ABIT KT7 (-raid) plato se pravi:
chrom orb mora biti obrnjen tako da je sredisce venta direktno nad jedrom oz tako da si ga moral pobrusiti ce nisi hotel poskodovati kondenzatorjev

mojmu sosolcu so ga narobe obrlni(on je reku naj mu dajo proco na plato da bo lazy nesu) in je mel 10 stopinj vec kakor sedaj s pasto in prav obrnjenim

3.poglej ce ti proca dela na kaki nizji voltazi ker recimo moj primer
defoult od t-birda 800=1.75 men je deu na 1.55(vsaj dokler je bil na 800:))
sedaj ga mam na defoult:)

4.ventilatorji
en ventilator takoj za hldilnikom(zadaj zgoraj pod napajalnikom) je nujen(priporocilo od AMD) da vlece topel zrak iz ohisja
drgac je pa priporocljivo da naredis nekaksen 'prepih' skozi kisto ker tako bo zrak krozil in hladil
pomni
pravilo je da gre zrak spredaj not in zadi ven(z ustreznimi modifikacijami ohisja lahko to pravilo prekrsisi sam ni priporocljivo z moje strani)
jest mam eno ploscico (blank) na 3"ohisju dol snet za njo je v ohisju disk in skozi lukno lepo pihlja in ohlaja disk hkrati pa dovaja zrak za hlajenje proce....


5.temp
ko tole pisem 28
seti 24ur 53
stability test 52
burnbx burnk6 55 (dva progija k jih bom dal luniju enkrat je bila na slo-techu povezava do dl-ja zanju
half-life(softveare800/600) 49
indiana jones (un iz casov 386 atlantida) mi ga je pregrel pr 56(mam alarem in shut dawn)

vse te temp so za :
midi tower
235W
3x 5" ohisje
2x 3"ohisje

en ventilator zadaj
en spredaj spoda(vklopljen samo ko komu kazem stikala:))
eno odprta 3" lukna(za disk sisketnik etc)

abit KT7 -raid
AMD T-Bird 800@1000 (8*100@9*111) pri 1.75V(defoult)

ventilator zadaj je ZMERAM przgan ker je nujen

vecina tega je pobrana iz www.AMD.com priporocam ogled
lp
birdy


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako vroč je vaš CPU ?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
411822 (1322) abcde7
»

P 3 700E ali Tbird 900?

Oddelek: Kaj kupiti
331602 (1220) Rott-von-weiler
»

Hladni procesorji

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
301875 (1496) S-T-M
»

Abit KT7 Raid + Duron 700

Oddelek: Navijanje
141636 (1426) birdy
»

AMD 900+Kt7 RAID

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
162347 (2070) birdy

Več podobnih tem