» »

Kaj kupiti Asus vs. HP 2133

Kaj kupiti Asus vs. HP 2133

SeeN000 ::

Zdravo. Kupujem prenosnik v pravem pomenu, majhen in dovolj zmogljiv. Za asus z 7" zaslonom in 4Gb prostora mi je takorekoč premalo za moje delo. Slišal sem pa da prihaja ven novi Asus z 10" zaslonom, 18Gb diska, 1Gb ram. Zanima me če gdo ve kaj več o tek, gdaj naj bi prišel k nam v trgovine in za koliko. Za zdaj vem le da bo 100€ več kot starejša verzija. Med brskanjem mini prenosnikov sem pa zasledil tudi HP 2133. O njim pa nič nevem zato vas prosim za več odgovorov, kgaj bo prispel v naše trgovinske police in za koliko €. Zanimajo me tudi drugi "mini" prenosniki kot so asus, če mogoče gdo ve za takšen računalnik naj prosim pove in kaj napiše zraven (konfiguracije), cena se pa tudi naj giblje čimbolj nisko =). Hvala vnaprej

miteq ::

Tudi sam čakam na HP-ja.

Govori se, da bi naj različica z VIA procesorjem in Linuxom stala okoli 500$, bolj zmogljivi modeli pa več.

Klik#1

Klik #2

SeeN000 ::

Koliko pa naj bi biu velik HP? iščem predvsem takšne velikosti kot Asus. A mogoče veš gdaj naj bi ta novi asus prišel ven?

miteq ::

Pardon, prej je bil en link narobe podan. Popravljam

Ta HP, ki še načeloma spada pod UMPC (ultra mobile PC), naj ne bi bil preveč velik. Če ima 8,9" ekran (kar je 22cm v diagonali), potem bo malenkost večji od EEE-ja, tako da... Superca. Jaz bom verjetno počakal kar na tega.

Za novega EEE-ja pa ne bi vedel, kdaj prispe.

AndY1 ::

miteq ::

Klik

Spodaj so še linki do raznih reviewov in filmčkov. Definitivno zanimivo in vredno razmišljanja o nakupu. Le še vprašanje kdaj pride k nam.

AndY1 ::

Mah, notri so dali VIA CPU. Crap! Tudi review-ji nakazujejo, da so benchmarki slabši kot pri eee.

Res bo potrebno počakati na MSI Wind UMPC, ki bo imel Intel Atom CPU.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndY1 ()

miteq ::

Maaah, pri vsem tem se vprašam, kaj ti bo pa koristil nek jako dober procesor v taki mašini. Kolikor si jaz to predstavljam, se takšni prenosniki uporabljajo bolj za pisarniško delo na terenu ali pač splošno mobilnost, in ne za resno. Sem bral, da si ljudje dajejo Photoshop in razne igre na te majhne prenosnike... Mislim, kaj še? Takšnemu prenosniku pomoje čisto zadostuje nek procesor, ki lahko poganja Office programe, elektronsko pošto, surfanje po internetu, MSN, Skype in ostali stuff. In zdi se mi, da je ta Via procesor čisto dovolj za te stvari.

Če bi kdo potreboval zmogljivejši prenosnik v teh merah, pa naj raje odšeteje kaj več €. Meni, ki rabim tak prenosnik samo za skakanje po raznih knjižnicah za pisanje seminarskih ali raziskovalnih, bo tak prenosnik čisto dovolj. Se ne bom obremenjeval za tistih 300MHz manj v realni hitrosti.:)

Da nekdo pretirano gleda na zmogljivost pri takšnih merah prenosnika in takšni ceni, se mi zdi malo pikolovsko. Review-i poleg slabih benchmarkov tega prenosnika nakazujejo tudi na kopico dobrih lastnosti. Morem priznat, da mi je dizajn res všeč, poleg tega verjetno ni tako "plastičen" kot kak EEE (hehe, upam, da nisem kogarkoli užalil:P), marveč je veliko bolj durabilen. Pa še tipkovnico hvalijo, kar je velik plus, sploh če misliš veliko pisati.
Priznam pa, da je cena napram EEEju resnično malenkost previsoka. Če bi bila cena v eurih enaka realnemu tečaju med $ in €, potem ne bi bilo dileme, tako pa bo verjetno 1:1.

Tukaj bodo prodajali 1.2GHz, 2GB rama, 120GB HDD, WinXP, Bluetooth različico za okoli 480€.

Mnja, mamljivo, če ne kaj drugega.

EDIT: Eh, tista cena je brez davka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: miteq ()

AndY1 ::

2 uri na bateriji se mi ne zdi ne vem kakšen podvig. V bistvu je to full premalo. VIA CPU je narejen na 90nm tehnologiji. Matr, nej grejo s časom naprej. Prenosnik ima 40'C na spodnji strani. Preberite si review na Notebookreview.com

Ta prenosnih z Intel Atom CPUjem bi bil idealen. Tako je pa zelo dober prenosnik z kakcem od CPUja (pa ne samo po hitrosti, ampak tudi po požrešnosti el. energije)

Eto:
http://www.notebookreview.com/default.a...
The ultra low voltage VIA processor in the HP 2133 Mini-Note generated far more heat than we typically expect from ultra low voltage processors. Temperature readings taken from the outside of the aluminum and plastic chassis spiked above 110 degrees Fahrenheit in multiple locations and the Mini-Note actually became uncomfortable to hold after 30-45 minutes of serious use.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndY1 ()

PaX_MaN ::

miteq ::

Ta prenosnih z Intel Atom CPUjem bi bil idealen.


To se resnično da prebrat na skoraj vsak forumu, kjer se pač pojavi ta HP prenosnik. Mislim, da bodo v podjetju to vzeli tudi v zakup pri naslednji seriji.
No, je pa treba priznat... Dizajn prenosnika je za zaljubit.8-) Upam, da bodo s časom cene padle na realno vrednost...

zee ::

oblikovno je HP dosti bolj všečen od Asusovega EEEja, vendar pa je procesor v HPju ena velika žalost.

Strinjam se, da se bolj splača počakat na verzijo z Intel Atom procesorjem.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

AndY1 ::

Se strinjam. Design in kvaliteta izdelave je 1A in je vredna ekstra denarja. CPU pa.... :-(

Upam, da se bodo zmigali in dali ven verzijo z Intel Atom. Intel naj bi začel proizvajalcem dobavljati Atom CPU-je v maju.

nurmaln ::

novi EEE bo šele jeseni, pa ne bo imel 10'' ampak 8,9'' zaslon
bodo pa na voljo z 20 in 12GB SSD
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

kixs ::

Kje si pa to izvedel?

Sicer nic ne recem, ker vemo, da pri nas vse pride z neko zamudo. Ampak EEE 900 pride ven do konca tega meseca - vsaj na tajvanski trg. Uporabljal bo pa se staro platformo (Mobo+CPU). LCD in SSD bosta taksna kot morata bit (8,9" in 12GB).

Izgleda da bodo pohiteli, tako kot je HP s svojim na VIA platformi, ker kdor prej pride prej melje ;)

Na Atom platformo bodo pa presaltal enkrat vmes. Podobno tudi HP.

lp

opeter ::

Kdaj pa bodo na voljo z recimo 250 ali 320 GB-nim diskom? Ker 4 GB je hudo premalo.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

trnvpeti ::

za kaj rabis toliko GB na EEE?

kixs ::

Kdaj pa bodo na voljo z recimo 250 ali 320 GB-nim diskom? Ker 4 GB je hudo premalo.


EEE nima toliko prostora, da bi vgradili 2.5" disk. Morda 1.8". Sicer pa bodo novi imeli do 20GB SSD.

Ce rabis vec, pa si omislis kaksen vecji SSD. S tem, da so cene taksne, da raje niti ne pomislit ;)

lp

nurmaln ::

Kje si pa to izvedel?

trust me 8-)
problem je mal z alokacijami za našo regijo, ta male EEE smo dobili prej in smo jih dobili več kot ostali zato jih je folk kupoval po 10 kosov v BB in prodajal na eBay, z novimi bo pa mal problem... Testni res pridejo mogoče že konec tega meseca ali začetek novega ampak trg jih še nekaj časa ne bo imel.

Kdaj pa bodo na voljo z recimo 250 ali 320 GB-nim diskom? Ker 4 GB je hudo premalo.

Jih ne bo. EEE je odprl povsem nov segment PCjev in ne namerava tekmovati s klasičnimi prenosniki.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

miteq ::

Koliko pa pravijo, da bi naj bila cena EEE 900? Če bo okrog 400-500€, potem mislim, da bom kr kupil tega HP-ja. Tako ali tako ne nameravam poganjat kakšnih zahtevnih programov, zato ne potrebujem nekega močnega procesorja v tem, bo pa koristila dobra tipkovnica.

zee ::

pri HPju počakaj, da izide varianta s procesorjem Intel Atom, ki po zmogljivosti in varčevanju z energijo povozi tega od VIE kot mali ruski tank. 8-)
Več o tem.

EDIT: typo in povezava.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

miteq ::

Moj občutek mi pravi, da modelov z Atom procesorji ne bo tako hitro. Če je novica na Engadgetu, ki pravi, da so pri HPju dali izdelat 2 milijona teh prenosnikov, resnična, potem bodo verjetno želeli tudi te prenosnike nekako prodat. Cena teh bo čez čas padla, tisti modeli, ki bodo pa prišli kasneje, pa bodo verjetno imeli ceno isto visoko kot je trenutna.
Pa še vprašanje kdaj bodo prišli.

miteq ::

Ravno prebral na slovenski HP strani:

V ZDA bo mini prenosnik na voljo že za približno 500 USD, v Sloveniji pa naj bi bile prve enote na voljo letos jeseni.


Žalost...

AndY1 ::

Tipično HP. Bomo pa kupili EEE 900 z Atom-om ali pa MSI Wind, če že HP noče našega denarja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Asus eee PC (strani: 1 2 3 452 53 54 55 )

Oddelek: Strojna oprema
2704223493 (32359) hojnikb
»

Computex 2008: MSI Wind in Asus Eee PC 901 (1000)

Oddelek: Novice / Procesorji
349891 (6164) grmek
»

Napad malčkov

Oddelek: Novice / Ostale najave
185015 (3510) iskra
»

HP 2133

Oddelek: Strojna oprema
51275 (1175) AndY1
»

Asus eee PC druge generacije (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
5010699 (7847) Dr_M

Več podobnih tem