» »

GeForce 9800 GX2 je tu

GeForce 9800 GX2 je tu

GeForce 9800 GX2

vir: Nvidia
Nvidia - Nvidiina grafična kartica GeForce 9800 GX2 je končno zagledala luč sveta. Poslanstvo dveh G92 jeder na dveh ločenih tiskaninah, oziroma dveh GeForce 8800 GTS v paru je jasno - zasesti prestol najzmogljivejše grafične kartice. Jedri tiktakata pri 600 MHZ, medtem ko dvakrat po 512 MB pomnilnika deluje pri frekvenci 1000 MHz. Ostale specifikacije so enake kot pri modelu 8800 GTS 512 MB.

Po prvih uradnih testih, ki jih med drugimi najdete na Hartware.net in techpowerup.com, sodeč je 9800 GX2 v nekaterih primerih hitrejši od dveh GeForcov 8800 GTS v SLI ter večini primerov hitrejša od glavnega konkurenta iz AMD-jevega tabora, Radeona 3870 X2 vendar razmerja med omenjenimi grafičnimi karticami od igre do igre variirajo. V večini testov so pohvalili majhno glasnost hladilnika grafične kartice in njeno presenetljivo nizko porabo.

Vsekakor je naslabša lastnost nove nVidiine grafične pošasti cena, saj je za njo potrebno odšteti 530 evrov, kar je za dobrih dvesto evrov več kot stane AMD-jev Radeon HD 3870 X2. Več o novi grafični kartici s preberite na nVidiini uradni spletni strani.

84 komentarjev

«
1
2

dexterboy ::

Če cene držijo, kot je omenjeno v novici, je nakup te grafikulje... 'filanje egotripa'.
Da ne omenjam metanja cekinov skozi okno...:D
Raje bi si kupil kvaliteten LCD ranga 24 palcev.
Je pa dobro, da se ne greje preveč... z leti te hrup bitnega mlinča motiiii :)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

tilinho20 ::

Jaz sem videl pri sestavi.si razliko 130 eur. Sicer pa bo ATI izdal 3870x2 z GDDR4 različico.

Volta ::

Ati bo izdal GDDR4 verzijo, vendar razlika ne bo velika napram sedanji GDDR3. Trenutno ima nVidia najhitrejšo kartico, ki v performansih kar lepo vodi pred drugimi karticami...

LP

tilinho20 ::

...in vodi tudi v ceni..Škoda.

valenti ::

res je... nvidia je ima trenutno top model, medtem ko radeon prevladuje v srednjem razredu v cenah kot performncih, vidia pa na top modelu le v ceni. :/

simnov ::

pa kaj je zdaj to če bi bil miljarder pa bi mi še crysis štekal na full

simnov ::

drugače je pa to najboljši test http://www.guru3d.com/article/Videocard...

Volta ::

Če bi bil miljarder, bi verjetno kupil Intelovo plato, ki podpira 2 C2D ali Quad procesorja in Sli ali Crossfire ( oboje na plošči ). Vežeš dve taki zverini na ploščo in nima Crysis kaj štekat. Že na eni 9800GX2 deluje dobro.

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Volta ()

PrimozR ::

Ne, če bi bil miljarder, bi fural Triple SLI pa na vsaki grafi phase change, grafenavite do max, takisto proc (tudi pod phase change, mogoče celo pod kaskado). Potem pa bi lahko gejmal na 30'' LCDju. Račun za elektriko bi bil enormen. Ampak saj bi si lahko privoščil.

EDIT: Yay! Končno ena stran, ki jo je rastvaila. TBH sem misli, da bo lažje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

tilinho20 ::

Ali pa če si kupiš IBM-ov bluegeen

simnov ::

če bi jaz imel dve 9800gx2 in bi v Crysis imel 2650 resolucijo vse na max, ultra in najbolj važno 16qx. In ne bi štekal a si prepričan.

M-XXXX ::

Bi. Še na High v XP bi štekalo>:D

zee ::

hmmm...to bi pa jaz imel...mi kdo naredi phase-change za tole zverco? 8-)
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Volta ::

Poglejte si teste iz 3DGuruja. Že ena sama spodobno laufa Crysis na maksimalni resoluciji pri 16xAF, z dvema karticama in dvema Quadoma na plošči stvar pomoje ne bi štekala. Sicer ne dam roke v ogenj, ampak sem pa skoraj prepričan. Zakaj oz. kako bi pa kdo sploh lahko igral Crysis na takšni resoluciji? Razen če imaš nekega hudega 30 colarja.

Za 16XQ ne bom rekel, da bi stvar delovala gladko. Ostalo pa bi pomoje poganjala.

Sicer pa Tripple Sli.

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Volta ()

osrdek ::

A to rabiš dodatno ohišje za to? :)

keba ::

ta kartica ni nikol vredna tega dnarja!
V 3dMarku sta izenačini, v igrah pa je enkrat bolša 9800gx2, enkrat pa 3870x2, razlika v ceni je pa očitna.

M-XXXX ::

Test na Guru3D
Tako da tole ne bo igrivo na, pod DX10 pa sploh ne.

tilinho20 ::

Koliko časa moramo smrtniki še čakati na grafične, ki bodo Crysis poganjale na max. (DX10, Ultra high settings, 16x...) in na 1680x1050 na 60 fps-jev?

M-XXXX ::

Pomoje vsaj še ene 3 generacije ne bo (ponavadi je prejšna generacija nekako dobrih 50% bolša od prejšne, tako da smo zdaj na dobrih 15-20fps, naslenja generacija bo na slabih 30, potem pa recimo ene 45, potem pa na 60+:D

FireSnake ::

Seveda nihce ne vidi, da za tak denar dobis en 3870X2 in en "enojni" 3870. Ko pa to sparis, si pa tu nekje.

Pa preden se fanboyi vsujejo ... ne navijam za nikogar.

Edit: pa tale krajsis je katastrofa od igre! Tako slabo optimizirana, da glava pece. Patch 1.2 je to malenkost popravil, ampak to se zdalec ni to.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Tr0n ::

Brezveze.

Geforce 10k prosim.

kthxbyecye,
Tr0n

gruntfürmich ::

nvidia je kr brcnila v temo s to karto. ati spet vodi. očitno so zaspali na 8800.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Filo ::

haha kwa je pa to za ena mrcina :D...tole ti lahko pa že deformera dele telesa ^^

DOOM_er ::

hm... ja resno so zaspali na 8xxx seriji. Važn da se bo ati spet mal pobrav :)
Robots will steal your job. But that's OK

sid911 ::

Niso se zaspali na 8800 seriji, ampak na G92. Saj podobno počne AMD z RV670. Zdaj to lahko pomeni dvoje: ali sta omenjena čipa (oziroma predvsem G92) tako dobra (oziroma imata tako velik potencial), ali pa enostavno ni nič boljšega pri roki.

9800 GX2 bo grafična za prave entuzijaste - za tiste ki jim je vseeno za tisto razliko 200 €, samo da bo sistem (pa če tudi za minimalno) zmogljivejši.
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

lunamit ::

A bi že enkrat nehali s tem da crysis ne laufa vse na max. Spomnite se farcry-ja. Vse na max je laufalo šele na 2 geraciji novejših grafah.
Če ti crysis ne laufa na tvojem pc-ju še ne pomeni da je neoptimiziran, samo da maš preslab računalnik.

Ontopic: Nvidia je grafično izdala samo zato da bo spet prva in pa da bo kdo kupil ker bo mislil, da je to zares serija 9. Bolj primeren in logičennaziv bi bil 8900 GX2.
There are 10 types of people. Those who understand binary and those who don't.

MrStein ::

Jep, saj ima čist(?) isti čip kot 8800GT(S).

Tak kot če bi ATI poimenoval "3870 X2" -> "4870 X2" :\
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

JanezekNovak ::

Edino pravilno, da so izdali Crysis, ki zahteva superioren računalnik.

Kaj nej bi na najnovejši mašineriji igral Tetris!?
http://www.euroairsoft.com/

mtjz33 ::

Me prav zanima, kdo jo bo imel prvi v podpisu, ter seveda tudi resnično v kišti. Če se prav spominjam, je prejšno GX2 prvi imel rovtar.

Jst ::

>pa tale krajsis je katastrofa od igre! Tako slabo optimizirana, da glava pece.

Jaz sem tole trdil. Vendar sem jaz vsaj argumentiral zakaj tako mislim. Na kratko: XP performance: večja obremenitev jeder, za cca 15FPS več kot v Visti (XP 40, Vista max 30 raje kak fps manj, 7900GS, low nastavitve). Vista Perf.: čudno zelo majhna poraba dveh jeder (ostala dva sta skoraj idlala), v Visti (govorim o dx9) je tudi porabila več memorije (wtf). Tako v XPjih, kot v Visti se mi je dogajajo kolcanje (druge besede ne najdem).

Da bi bil Crysis pa tako slabo optimiziran, pa ne. Če dela slabo na state of the art mašinah to ni slaba optimizacija, kvečejmu nasprotno. Kaj bi potem rekli za 3dmark 2006, leta 2006 z 6600 in 6800 karticami?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

opeter ::

Kaj nej bi na najnovejši mašineriji igral Tetris!?


A računalnik imaš samo, da se igraš? :\ Kdaj pa se pričakuje G100? Naslednje leto?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

PrimozR ::

GT200 pride poleti, na Computexu. istočasno pa IIRC tudi R700 serija, malce za GT200. GT200 pa je uradno ime za G100.

destroyer2k ::

PIP

Uradno ime za g100 ni GT200, to sta različna čipa. Saj je senitel povedal da gt200 pride letos in g100 naslednjo leto.

Zgodovina sprememb…

PrimozR ::

Hm... Uzadno ej wiki rekel drugače. Ampak bolj zaupam (valda!) Senitelu.

MrDelight ::

Bah, raje povežeš HD3870X2 in HD3870 v CrossFireX in imaš več grafične moči za manj denarja... :\

kotnikd3 ::

Kupi kdo ledvice? :D hecam se!
...rad bi mel to pošast

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kotnikd3 ()

Dr_M ::

Hehe, nvidia v najboljse graficne v vseh cenovnih razredih. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

PrimozR ::

Ma price/performance je tako-tako... Kar se pa paketa tiče pa IMO nVidia zmaga - zaradi driverjev.

Senitel ::

Da malo razjasnim glede GT200 in G100... G80 recimo ni noben codename, isto G100 ni codename. To je ime čipa, ki ga tudi vidiš na napisanega na jedru. GT200 je codename, kar je v bistvu dost zabavno, ker dosedaj še noben codename ni prišel na dan. Torej GT200 dobi Gxy oznako ko se naredi tapeout, oziroma pride zlo blizu temu. GT200 bo najhitrejši čip baziran na G80. G100 bi moral bit pa next gen, torej bistveno drugačen design (tako kot NV4x/G7x->G8x/G9x)

PrimozR ::

GT200 je potem naslednik G92?

RC14 ::

GT200 bo najhitrejši čip baziran na G80

Torej po tem nekak sklepam, da verjetno ne bo za pričakovati kakšne omembe vredne pohitritve ?

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Senitel ::

GT200 je G80 na steroidih, G92 je zmanjšan G80. Zelo podobno kot v prejšnji generaciji (GF 6, GF 7). ;)

gruntfürmich ::

mislim da price/performance ni tako tako. kr dobro kaže v prid atija.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

lprelesn ::

čez en teden grem v ameriko ! dejte se zjasnt kaj je bolj da bom že vedu enkrat testi tko drugič tko ,, povejte odkrito !!! ;(
kaj zdej :


GeForce 9800 GX2 = HD 3870 X2 8-)

dejstvo hočm guy"s !! :D






p.s. a ja pa prodam svojo en mesc staro 8800gt 512mb msi nx oc kaj še :D
minimum 220eu ;)

Dr_M ::

Hehe, ja to bo to.
Ce gledamo samo pri funtechu, kjer imajo kar veliko izbiro in dobre cene...

8800GS 384MB 129€ : 3850 256MB 135€
review
Prakticno ni igre, kjer bi biu 3850 hitrejsi, oz ce ze je, je minimalno.
Potem se umes umesa tudi 9600GT, ki sicer za 156€ ponuja se boljse razmerje, v primerjavi z 3850 512MB, ki stane 154€.

Na koncu se suverena zmaga 8800GT napram 3870, sicer za rahlo visjo ceno, ampak povsem upravicljivo. :)
Z 3870X2 pa lahko konkurira 8800GTS oz 9800GTX, za precej nizjo ceno, preformance je pa nekje v prid eni nekje v prid drugi graficni.

9800GX2 ima pa res pretirano ceno, o tem ni dvoma.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

lprelesn ::

in kaj pol predlagaš !! da kupm v usa da bo res hudo !!!?? :\ se zdej nevem

mtosev ::

Keri nateg. single gx2 je nekje hitrejsi od gx2.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

PrimozR ::

Single GX2 JE GX2... Misliš GX2 SLI (torej Quad SLI)? Driverja za to še ni int e bo to samo bremzalo, zato.

mtosev ::

NE. Na TPU testu mas napisano single gx2 (disablan SLi) in je kje tudi brez SLija hitrejse. :\ @ nvidia
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

9800GTX vs 9600GT SLI vs 9800GX2

Oddelek: Kaj kupiti
302562 (1966) tilinho20
»

grafična kartica (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
714493 (3434) Edi999
»

GeForce 9800 GTX je tu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
749343 (7149) tiborrr
»

Nvidia GF9800 GX2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
515944 (3882) mihajlo carr
»

Vse več informacij o prihajajočih grafičnih karticah

Oddelek: Novice / Grafične kartice
304645 (2815) Senitel

Več podobnih tem