» »

grafična kartica

grafična kartica

«
1
2

just me ::

ok zdaj še pa 1x.. katero grafo

9800gtx

ali

HD3870 x2????
želim imeti lepo grafilo ter veliko fps pri igrah

lp!

keba ::

jst ti predlagam 3870x2!

Edi999 ::

Vzemi tole kartico.
Jo ima kolega in je ZELO zadovoljen. Z E8400, 4GB rama dobi z njo dobrih 15000pik v 3D06, pa vse na stock.>:D
Prav tako vse igre tečejo tekoče. Zelo priporočljiva.
Edino hlajenje moreš imeti dobro, ker se kartica greje (se nebo prekurila-brez problemov), ampak če boš kaj navijal PC, je priporočljivo dobro prezračevanje ohišja. ;)

just me ::

ja saj ohišje je antec nine hundred ki ima dobro prezraćevanje..
amm kako pa je s fps ji .. bom jih imel več kot npr. z 8800gts ali 9800gtx?

nuclear ::

niti ene niti druge..

priporočam ti neverjeten nakup pri funtechu. Club 3D 8800GTS 512MB za 209,00€ .. neverjetna cena.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

keba ::

ja 3870x2 je boljša od 8800gts in 9800gtx. le 9800gx2 je malo boljša od 3870x2.
In mislm da je 325 odlična cena, mislm da najcenješ v sloveniji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: keba ()

novinec09 ::

Vzemi 3870X2. Za ta denar dobiš največ! ;)

nuclear:

In ti misliš, da bi z to Club3D 8800GTS dobil dosti FPSjev? Drugič dobro preberi kaj je napisal in potem piši.
Club3D za Radeona OK, za GeForce pa nikakor-osebno zelo slabe izkušnje.

keba ::

točno tako, kdor je kupu geforca od Club3D, je biu razočaran, vsaj po forumih tok govorijo, zato pa vrjetno tako niska cena.

bluefish ::

človek, to je že tvoja četrta tema o nakupu grafične kartice.

keba ::

če pa nikjer ne dobi odgovora. čist pr vsaki temi se začne folk kregat in pisat kr neki!

bluefish ::

in meniš, da bo ta tema kaj boljša?
In mimogrede, v dveh temah je dobil odgovore brez dodatnega prepira, v eni si tudi ti že podal predlog.

Vsekakor bi morali moderatorji malo bolj striktno kontrolirati odpiranje vedno enih in istih tem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

keba ::

kaj pa vem? če se bomo o tem pogovarjal kulk tem je odpru nebo nč bolša. če mu nima kdo kej napisat od tega kar je uprašou, nej nč ne piše.

Edi999 ::

Vzemi 3870X2 in boš najbolj srečen in za ta denar dobil največ. Sploh ne vem zakaj se še tole debatira!? :|

keba ::

ja jst tud nevem, kaj bi še rad zvedu. Za okol 320,330 jo dobiš, kar je naveč za ta denar.

bluefish ::

exactly my point. Že v vseh prejšnjih temah mu je bila svetovana ta kartica.

Kebab11 ::

Pardon, zamenju GTX za GX2

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kebab11 ()

nuclear ::

novinec09 a to govoriš zato ker nimate v elektorniki Club 3D? pošasnejši fps-ji so zto ker ni neki clockana tovarniško... :\ a zj bo zto slabša ker so dal svoj hladilnik gor, in nič clockal.. sj si sam overclockaš.. :\ pejt dinota zastopat nazaj s svojim spammom raje..
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

g. Oden ::

Kake pravljice so zdaj to? Club3D ma v redu kartice in pika. Ne vem zakaj bi ble njihove slabše/počasnejše. Zadnje čase sploh več niso nič cenejše od ostalih, se pravi da ni več niti tu razlike.

bluefish ::

pač vzameš tisto, ki ti najbolj odgovarja. Seveda pa je dobro pogledati, kako dobro izvedeno hlajenje ima kartica.

just me ::

ja ok oprostite za več tem xD...
am glede grafe sem se odločo da bom kupil 9800gx2!
ali raje hd3870 x2?

lp

novinec09 ::

nuclear:

In kaj bi naj jaz imel z elektroniko? Razen tega, da tam kupujem nimam nič z njimi.
Sicer pa ti oni dobavijo karkoli želiš (tudi Club3D-določene modele tudi imajo v ponudbi).
Jaz pa sem ti napisal to zato, ker ta kartica nikakor nebo dosegla visokih FPSjev, kot jih želi on. Če bi mu predlagal Club3D 3870X2 nebi nič rekel proti, ker je dobra kartica.
Kar se tiče Club3D za Radeon kartice so OK, kar se pa tiče GeForce pa so porazne-to govorim iz lastnih izkušenj (sem imel 2 GeForca od Club3D in oba sta bila katastrofa)!

just me:

Vzemi raje Radeona 3870X2, ker tistih 100-150€ več za 9800GX2 mislim, da se ne izplača.

keba ::

ah 9800gx2 je čist brezveze kupovat.
3870x2,je sam mau slabša pa dost cenejša. tle nimaš kej razmišljat.

jimyboy ::

V teh testih že en GTS velikokrat prehiti X2>:D. Seveda po zaslugi gnilih ATI gonilnikov. Če hočeš imeti mir kup GTX ali pa GX2, če denar ni problem.

http://www.oc-lab2.com/test.php?t=72&p=4

just me ::

ja slišal sem da v igrah( npr. cod4) radeon x2 ne doseže veliko fpsjev max 170-180..
to pa dosežeš že z 8800gt-jem..

BTW: ima mogoče kdo to grafo? ... koliko fps ima pri igrah ..

nuclear ::

novinec09 daj ne laži da nimaš nič z Dinotom, še zdaj ko si rekel, da vse dobavijo, maš vse veze z njim, tako da samo ne laži, pa ne spamaj po forumu.

Poglej raje ceno med Club 3D 8800GTS 512MB in 3870X2 v funtechu, solo...

za 209€ 8800GTS 512 POJE 3870x2 in kterokol kartico na trgu, če gledamo price/performance.. sploh si ne upam izračunat procentaže, ker bi te šokiralo... :\

EDIT
da še dodam razliko:
Najcenejši 3870x2 v funtech: SAPPHIRE PCI-E ATI RADEON HD3870X2, 1GB GDDR3, 2x DVI 362,50
Najcenejši 8800GTS v funtech: Club3D NVIDIA GeForce 8800GTS 512MB GDDR3 2-DVI PCIe 209,00

Če gledaš na distributorja, kako je mogoče, da grafa, ki jo izdeluje eden in edina Nvidia, da potlej distributro tako uniči grafo? Ni šans, edino to je, da so pač pri XFX, BFG ali katerem drugem, le bolje navili GF. vsa umetnost..
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nuclear ()

just me ::

ja slišal sem da v igrah( npr. cod4) radeon x2 ne doseže veliko fpsjev max 170-180..
to pa dosežeš že z 8800gt-jem..

BTW: ima mogoče kdo to grafo? ... koliko fps ima pri igrah ..


:PP

keba ::

just me kolk fpsjev pa ti rabš, da boš zadovoljen?

nuclear ::

just me..

kupi tiste 2 8800GTS in daj v SLI in imel boš najhitrejšo grafično na svetu(malo sarkazma, ampak 9800gx2 je iz 2 8800gts). €400.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Sagec ::

Lp Da podam še svoje mnenje hd3870x2 je dobra samo na testih pri cod2,4 kot je npr.. dal za primerjavo bo verjetno to tudi igral.. radeon dobi samo veliko pik.. pri 3dmark 06 v igrici cod se obnese zelo slabo ,, Tak da ti priporočam vzam 9800gtx ali pa ce mas dnar gx2 in bos v cod 4 imel 250 konstant kot jih potrebujes za dobro igro ! Procesor mislin da pa mas tud zadost mocan da ti bo gnal zadevo do konca lp !

Sagec ::

Aja pa nuclear kje dobiš gts 512 mb za 200€? kir proizvajalec ??

Jst ::

Problem x2 radeonov in gx2 od nvidie: Ko izide igra, morajo driver ekipa se spraviti k delu, da špil začne (bolje, več) izkoriščati sli/cf. Tako, da, ko cf/sli dela, pospešek je lahko minimalen ali pa kar znaten. Brez modifikacij driverjev je pa multigpu gamble-anje. Večinoma z zgubo.

Moje mnenje je, da predenj spremenijo samo delovanje/arhitekturo dual kartic, se x2 ter gx2 pač ne splača kupiti, čeprav je v kar dostih igrah, ki to tehnologijo podpirajo, boost tudi lahko ogromen.

Prevveliko nihanje med single, multi gpu.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

keba ::

to je pa odvisno od igre ja. sam še zmer mislm da je 9800gx2 predraga, sicer dobra kartica. Mislm daj je zdej 3870x2 najbolši za svojo ceno.

nuclear ::

Sagec tukaj poišči od Club 3D http://www.funtech.si/grafika.htm
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

fizolcek ::

Bom kar tukaj vprašal, 130€ za 8800gts, a ni to precej poceni, je mogoče kaj čudnega s to kartico?

Zotec 8800gts

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fizolcek ()

nuclear ::

neki čudnega je ja :) ker drugi prodajalci majo te stare serije še vedno krepko čez 200€..
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Edi999 ::

Cena bo kar držala. Tukaj je tudi ena 8800GTS 320MB za skorajda identično ceno, ampak malo boljša.

nuclear ::

ja samo to je pr švercerju, k res lah da tako ceno,...

fizolcek tisto je 320MB grafična, je na starem g80 šrapnelu delana, tk da se ne kosa z 8800gts g92 nit pod razno :)

just me poglej si prosim te teste:
http://www.oc-lab2.com/test.php?t=72&p=4
http://www.oc-lab2.com/test.php?t=72&p=5

tako da ne nasedaj novinec09-u, keba-i in ediju, ekr so vsi iz iste trgovine, in te želijo le nasrati kam vreči denar v nič.
pravzaprav, če se boš odloču kupit 3870x2, kupi kje drugje kot pa pri elektroniki, ker boš imel velike probleme z garancijo.

še nekaj glede tiste izjave novinca, da je 9800gx2 le za malo boljša od 3870x2.. totaln nateg..

http://forums.macrumors.com/showthread.php?t=464489
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nuclear ()

Edi999 ::

@nuclear:

Pa kaj je z tabo človek?
Torej vsak, ki mu bo predlagal, da naj kaj kupi pri elektroniki boš začel pisat, da dela tam,...? Daj umiri se malo!
Za povrh vsega pa bo bolj težko on švercal karkoli! Prej je imel res vse na črno, zdaj ima pa firmo in nima kaj švercat. Človek pač ima določene veze od prej, da dobi dobre cene in je tako lahko zelo poceni.
Malo se zamisli kaj pišeš in ne bluzi nekaj za brezveze. Tudi jaz pri njem kupujem in NIKOLI ni bilo problemov pri garanciji, tako da ne tvezi nekaj (sem kupoval že, ko je imel še vse na črno).
btw: Zdaj po tvojem še en kup ljudi dela pri njem. Daj pozanimaj se malo preden pišeš takšne stvari. Dela samo Dino, pa še enega ima, ku mu pomaga in se resnično spozna v računalništvo-kar se tiče komponent in podobnih reči ti skoraj na pamet pove specifikacijo več kot 50% komponent, ki jih ima v ponudbi, kar meni osebno pove le to, da se človek zanima za računalništvo in ga to veseli. Takšni bi po moje mogli biti vsi prodajalci, ne pa kot +90%, ki jih dela samo zato, da dobijo denar in jim je vseeno če kaj vedo ali ne in če kaj prodajo ali ne.
btw2: Vsak, ki pozna kogarkoli od njiju ti bo povedal tudi to, da se ona2 ne vlačita po forumih in si ne delata nekih reklam, kot si jih naprimer kar nekaj trgovin tukaj gor.

Raje povej za koga ti delaš!? Za Funtech?

nuclear ::

me prau zanima, od kod ti veš njegove osebne stvari, zkaj on dela, kdo mu pomaga, zkaj mu pomaga :) mhm.

problemi pri Dinotu... 98% ljudi.

ne delam za funtech, bi pa vsekakor delal v prostem času, ko ne bi programiral.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nuclear ()

Edi999 ::

Vse te stvari vem zato, ker sem dosti krat pri njem-nenehno nadgrajujem računalnik in tako dosti stvari slišim, ko sem tam. Do zdaj pa še nisem slišal od nikogar, da bi imel kakšne probleme pri njem. Dinota poznam-lahko rečem že osebno, ampak še vedno imam do njega odnos kupec/prodajalec, čeprav malenkost boljši od ostalih.
Če pa bi mi ponudil, da bi za njega delal, bi pa takoj pristal na to ponudbo, saj je zelo dober človek in konkreten-nikoli nebo za tvojim hrbtom kaj rekel, česar ti v obraz nebi.

Si me pa zelo dvignil z tvojo izjavo, ko si nas kar 3 določil, da pri njem delamo. Če imamo dobre izkušnje z njim, ga pač priporočamo. Ne vidim v čem bi bil pri tem problem.
Pa če bi še malo boljše prebral kaj in kako je "keba" pisal/napisal, bi lahko ugotovil, da ni iz našega konca-tako bi bolj težko delal pri njem.
Zaradi mene me lahko imate za njegovega delavca ali pa njega-mi je popolnoma vseeno. Dvigne me le to, ko nekdo nekaj piše in trdi, kar sploh ni res! ;((

nuclear ::

kolikor hvališ Dino-ta bi moral biti ponosen, če bi delal pri njem, ne pa se tule jezit. :\

Do zdaj pa še nisem slišal od nikogar, da bi imel kakšne probleme pri njem.

kakorkoli...
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Blaz90 ::

ja slišal sem da v igrah( npr. cod4) radeon x2 ne doseže veliko fpsjev max 170-180..
to pa dosežeš že z 8800gt-jem..

BTW: ima mogoče kdo to grafo? ... koliko fps ima pri igrah ..


lol, ne razumem kak je lahk 170 frejmu za tebe malo...

EDIT: aja pol ku pogledaš v njegov profil, pa vidš, da je star 15 let, ti je vse jasno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blaz90 ()

Vuli ::

170-180fps ?? v direct x 7 načinu možno
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

nuclear ::

Pomoje ne ve, s koliko fps se predvaja povprečno film. 27fps.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Sagec ::

@Braniac Kaj pa sedaj imajo veze leta z igro ?? poglej si inteste so na eruocup in so prišli daleč pa je evropsko prvenstvo pa je najmlajš u ekpipi 16 let.. pa so d'best team cod 4 v slo.. Nuclera tebi se pa vid da ne igraš igric danes če želiš igran na cb-ju dober, ali prit v kako boljso ekipo potrebujes minimalno 200 fps ! Tko da vzam nivido 2x 8800gt cena pri xfx-u je 220€ tko da =440€ in d best rešitev za tvoj comp ! lp !

Sagec ::

440€ == Eu

Bohorc.si ::

ma daj sagec to sploh ni res da mors met 200 fps-jev v igri ce je pa na warih fps zaklenjen na 125 :S samo na žalost je pa res da se pri vse cod-ih pozna višji ko maš fps hitreje strelas,hodis,skaces dlje...

j3rn3jk ::

>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: j3rn3jk ()

Sagec ::

|Bohrc War,cb,fw se lahko igra do 250 ne pa 125.. 125 si zaklene tisti ki ne doseže 250 in potem ma constant 125 ker mu igrica deluej bolj kot če skačejo fpsji od 100-200 lp !

nuclear ::

aha pol igra na 800x600 very low... ne španaj.. pa moj primerj e bil kolko ma film povprečno slik nasekundo, ne koliko pričakujem od igre..

fps ti nč ne pomeni, če si dober.. okol 60-80 fps je čis dvol da uspeš..
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GeForce 9800 GX2 je tu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
8411123 (7637) PrimozR
»

pc!!

Oddelek: Kaj kupiti
381967 (1274) tilinho20
»

GeForce 9800 GTX je tu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
749353 (7159) tiborrr
»

Nvidia GF9800 GX2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
515951 (3889) mihajlo carr
»

Test Radeona HD3870 X2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
609598 (6435) PrimozR

Več podobnih tem