» »

Nakup brezžičnega routerja

Nakup brezžičnega routerja

ivi ::

Ker sem totalni laik glede brežičnih povezav se obračam na vas in vas prosim za določene iformacije in sicer rad bi povezal prenosnik z internetom pa me zanima kakšen router izbrati da bo čim manj problemov in sicer za cirka 60 eur.Povezava naj bi delovala po stanovanju (cca 80 kvadratov).imam vdsl od ponudnika t-2 (dinamični ip). Gledu sem tega: http://www.bof.si/sl/product.cp2?guid=7... samo mi nekako ne deluje kot dober nakup oz mi deluje kot slaba roba.

ivi ::

naj omenim še to da mi prenosnik podpira standarde A,G,N

bluefish ::

namen uporabe (pisarniško delo, torrent,...)? Belkin ti v zadnjem primeru močno odsvetujem, saj se ob večjem številu povezav sesuva. Raje glej v smeri Asus-a in Buffala.

mtosev ::

Mam ASUSa in originalni firmware je jebal 100 na h. Zdaj ko je gor dd-wrt dela lepo.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

maticm ::

WRT54GL cena 49 € v...
-naložiš DD-WRT (vse funkcije, ki jih imajo najboljši ruterji (dodeljevanje IP mac adresi, pojačanje signala, automatic reboot,......)
-dobro lovi
-zelo zanesljiv
-nima USB porta - kar je lahko pomanjkljivost ali ne (lahko priklopiš eksterni disk/ ftp server)

Veron ::

Linksys WRT54GL + Tomato

para! ::

Da ne odpiram nove teme, bom kar tukaj vprašal, če ti neuradni firmwarei (ala Tomato, DD-WRT) delajo tudi na novejših Linksys routerjih (npr. Linksys WRT150N)?

lp
Death before dishonor!

billgates ::

Jaz bi pa samo vprašal če bi brezžični signal pri povprečnem routerju vlekel skozi 20 cm debelo betonsko steno?

rejven ::

men buffalo brez problema pa ma plata mislim da 25cm, direkt nad plato je signal poln vleče pa v vse konce okoli bajte(tud zuni). Testiru sm tud linksys gl pa je blo podobno, brez "ojačevanja" signala.

ivi ::

to se pravi da če bi vzel recimo to :
http://www.mimovrste.com/artikel/247001...
ali to:
http://www.mimovrste.com/artikel/114045...

in gor naložil tomato nebi nič sfalil

KandazaR ::

men buffalo brez problema pa ma plata mislim da 25cm

Ni toliko pomembna debelina ampak koliko železa je v tej plati ali pa zidu. Nazaj na temo. Z nakupom buffalo whr hp-g54 ali pa z linksys wrt 54GL ne boš nič zgrešil. Seveda je obvezno, da zamenjaš originalini firmware z tomatom ali pa dd-wrt-jem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KandazaR ()

All ::

buffalo whr hp-g54 dela tut z originalnim firmvare-om povsem zadovoljivo (za normalno uporabo)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Usmerjevalik

Oddelek: Kaj kupiti
161918 (1650) hudychk
»

Kateri brezžični router kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
407826 (5697) OmegaBlue
»

Kateri Wireless router?

Oddelek: Kaj kupiti
254896 (3647) Voip
»

Kateri usmerjevalnik(router)?

Oddelek: Kaj kupiti
435438 (4235) KandazaR
»

Nakup Ruterja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
12712674 (9272) Pyr0Beast

Več podobnih tem