» »

Je možno vstaviti PCIe x1 kartico v x4 režo?

Je možno vstaviti PCIe x1 kartico v x4 režo?

eVro ::

Na matični plošči (Asus P5KR) imam 3 PCIe reže. Dve sta fizično enako veliki in prva je x16 (v tej je grafična kartica), druga pa x4. Tretja je x1, se pravi tudi fizično najmanjša. Zanima pa me, če kupim dve x1 kartici, bo ena lahko v x4 reži? To pomeni da bi tiste 3 cm kontaktov na kartici dal v nekaj več cm večjo režo. Ker kolikor vem je PCIe kompatibilen navzdol.

Jakka ::

Tako je, v pci-e režo daš lahko tudi "krajšo kartico". Wikipedia.

a PCIe card will physically fit (and work correctly) in any slot that is at least as large as it is (e.g. an x1 sized card will work in any sized slot);

kuglvinkl ::

Po moje ja. Ampak 100% pa nisem.

ender ::

Seveda lahko, v večjo režo lahko vedno vstaviš manjšo kartico (imel sem PCIe x1 mrežno v x16 reži, trenutno imam pa x8 RAID kontroler v x16 reži). Če greš žagat, lahko pa tudi x16 kartico spraviš v x1 režo (kartica potem seveda ne deluje pri polni zmogljivosti, pa previden moraš biti pri žaganju).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

brez-imenko ::

Zdravo, po dolgem času.

Zanima me, če je to rezanje grafičnih kartic še aktualno? Danes sem nekje zasledil, da se zadeve običajno rešujejo z adapterji, katerih pa pri nas bolj težko zasledim. Zlasti mi je bila fascinantna informacija, da na tak način lahko spraviš več istih NVidia katic v SLI način. Ali lahko to kdo potrdi oz. se nekoliko razpiše z informaciami, da vem kaj kupiti, ker mi umirajo matične? Hvala za odgovore že v naprej.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

BorutK-73 ::

Adapterje ima mlacom.

dottor ::

Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

brez-imenko ::

Bo treba vprašat pri njih, če imajo tudi verzijo x8, ker kot sem prebral prejšnje prispevke na tem forumu je to dosti bolje od x1.

Kako je pa s gonilniki? Kakšne se priporoča?
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mrežna PCIe 2.0 na PCIe 1.0

Oddelek: Strojna oprema
161572 (1202) Spc
»

Ne spozam se na grafične kartice. Prosim pomoč.

Oddelek: Strojna oprema
192220 (1769) DeeJay
»

Asus M4A89GTD Pro matična plošča

Oddelek: Strojna oprema
264093 (3711) iphoneecko
»

nadgradnja MB na Sata 3, vpliv na grafiko

Oddelek: Strojna oprema
92402 (2282) winkl
»

DFI ter ZM-NB47J

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
181768 (1493) 5pellfire

Več podobnih tem