» »

Nakup matične plošče

Nakup matične plošče

mattthew ::

V kratkem imam namen sestaviti računalnik, pa sem v dilemi ali naj kupim Asrock Z87 pro3 ali ne. Vem že za vse komponente, ki jih imam namen kupit, le za matično se ne moram odločit. Računalnik bo v večini uporabljen za igrice in za delo z modelirniki. Nekje na internetu sem bral da asrockove kartice niso zanesljive in kvalitetne. Overclockat procesorja nimam namena, mogoče le grafično. Zanima me še razlika med oznakami H, B in Z pri matičnih ploščah.

PS: Za matično mislim največ zapravit tam okoli do 90€.

lp

Hayabusa ::

Če ne boš oc potem bo H87 dovolj.

mihibo5 ::

Kateri procesor? Se strinjam z Hayabusa, če ne boš nič OC, nima smisla Z87. Sicer pa Asus H87-pro v določenem biosu podpira OC. Kakorkoli, če boš OC raje vzemi Z87, kot pa Asusovo H87-pro, ker ti bo prihranilo živce z bios flasham.

mattthew ::

Namen imam kupit te komponente:
i5 4670 box, haswell
asrock matična ..
RAM Corsair 8GB DDR 3
gtx 650 Ti (kasneje menjana za R9 280X)
Seagate Barracuda 1TB
samsungov dvd-rw player
napajalnik Thermaltake Berlin 630W

mihibo5 ::

Torej non OC... Lahko kar H87.
Če boš grafično res zamenjal, je vse kar dobro, le SSD disk bi dal not, če je možno, če pa ni, pa povej točen model diska.
Grafična GTX 650 Ti ni sploh slaba, če bi kupoval nekaj časa nazaj. Marsikaj boš lahko delal z njo.

Če imaš res željo po Z87, vzemi vsaj procesor s K na koncu.

mattthew ::

Vem za za procesor z K na koncu, sam nimam namena ga OC, ker se mi zdi da je njegov turbo 3,8 dovolj. Glede trdega diska bi nabavil tega: Trdi disk Seagate Barracuda 1TB SATA3 6GB/s 7200 64MB 3,5" ST1000DM003. Grafično pa že imam in ker imam zaenkrat budget do 550-600EUR bom boljšo kupil kasneje, SSD pa tudi.

Mene sam bolj zanima če je asrock dobra firma matične.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mattthew ()

mihibo5 ::

mattthew je izjavil:

Mene sam bolj zanima če je asrock dobra firma matične.


Ne drži me za besedo, a imam sošolca, ki se pritožuje čez Asrock (nevem točno zakaj) in mu je žal, da ni kupil asusa. Kakorkoli, lahko ti zagotovim, da Asus dela zelo dobro, z Asrockam pa nimam izkušenj.

Riff ::

jaz imam same dobre izkušnje z Asrockom najprej socket 462 ( k7s41gx ) potem 939 ( Dual v sata) , je pa res da jaz nikoli nič ne navijam

Mitch ::

Napajalnik bi jst rajš vzel od Seasonica. Najboljše kar lahko dobiš za ta denar. Pa tudi ni veliko dražji od Thermaltaka...

mattthew ::

Jaz sestavljam na funtech-u in je tam 25€ dražji od thermaltaka

mihibo5 ::

Poglej še malo mlacom.si

mattthew ::

Sm pogledu sam pridejo stvari dražje, je pa res da je napajalnik cenejši.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gaming PC do 650€-700€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
10618130 (15572) 12bot34
»

Računalnik po komponentah

Oddelek: Kaj kupiti
232515 (2062) Gutjerez
»

Gaming namizni računalnik do 1200€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
518266 (7175) theBill
»

Nadgradnja PC-ja (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9010891 (9904) klkkkkkkkkkk
»

PC okoli 1000EUR (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
556155 (5093) oemdzi

Več podobnih tem