» »

Katere rame kupiti(Kompatibilnost)

Katere rame kupiti(Kompatibilnost)

vidmarchief ::

Pozdravljeni

Imam en problem, in sicer: Doma imam comp intel pentium 4, 2, 8Mhz, 1024 rama DDR2 400Mhz(2x512-dual chanel). Odločil sem se, da ga bom nadgradil z novimi rami. Kot sem omenil, imam v slotah 2x512 rama(vse skupaj imam 4 slote) in če bi hotel kupit 1gb rama, potem bi mogel kupit ravnotako 2x512, saj v drugem primeru, če bi kupil 1gb skup, ta ram nebi bil maksimalno izkoriščen in bi delal na 512rama zaradi dual chanel sistema. Zato sem se odločil narediti naslednje:
Stari ram(2x512) bi prodal in kupil 2x2gb rama(skupaj 4gb), ker so tudi cenovno zelo ugodni. Matična plošča mi podpira 4gb rama, samo morajo bit 400mhz. Ti novi pa so 800Mhz.(Je to lahk problem ali bodo pač novi rami delali na frekvenci 400Mhz)
Zato prosim za mnenje, sparašujem pa tudi, če xp-ji podpirajo sploh 4gb rama? In če jih ne, ali bom ta problem lahko rešil z inštalacijo Viste, za katero pa pravijo, da jih je problem inštalirat na starejše računalnike, ker potem zvok ne dela in podobno...

Vesel bom, če mi bo lahko kdo pomagal in svetoval kako naprej..

Lp Boštjan

t3hn0 ::

xpji ne podpirajo 4gb rama, razen ce mas 64 bitno verzijo
si ziher, da mas ddr2?
drugace pa ja...ce mas 2 (ali vec) razlicnih pomnilnikov z razlicnimi hitrostmi/latencami, bodo avtomaticno vsi delovali kot ti dela najpocasnejsi.
^.^

vidmarchief ::

Zanima me tudi, ali bo problem spravit 64 bitne windowse na comp, ki ni dual core? Se da spravit visto na takšen com?

StandAgainst ::

Mislim da ti 2x2GB rama ne bo delovalo, teoretično bi moralo delovati ker ti matična plošča podpira do 4GB rama, vendar je tukaj zanka. Ti imaš štiri reže za ram, to pa pomeni da moraš skupno podporo deliti na štiri dele (4GB:4reže=1GB v vsaki reži).

Zato če želiš nadgraditi ram kupi raje en kit (2x1GB) ali pa če želiš imeti 4GB pač kupi dva kita (4x1GB). Star ram pa prodaj.

P.S. Tako kot je rekel t3hn0 raje prvo preveri kateri ram imaš DDR ali DDR2. Moj brat ima podobno konfiguracijo pa ima RAM 2x512MB 400Mhz DDR.

StandAgainst ::

Zanima me tudi, ali bo problem spravit 64 bitne windowse na comp, ki ni dual core? Se da spravit visto na takšen com?


Ja mislim da pentium 4 podpira 64-bitno procesiranje. Tako da nanj lahko naložiš 64-bitni OS.

vidmarchief ::

Sem pogledal in sem ugotovil da imam DDR ram(400MHz). Ni pa mi jasno, kako nebi mogel dat not 2x2gb rama....Namreč zadeva je cenejša, kot pa če kupim 4x1gb? .Tudi sedaj sta bili zapolnjeni samo 1 in 3reža, 2 in 4pa sta bile prosti.

StandAgainst ::

4GB:4reže=1GB v vsaki reži

Matek ::

Par stvari za opozorilo:

1. Če imaš 2,8-gigaherčnega Pentiuma 4, sploh ni nujno, da podpira 64-biten operacijskih sistem. Večina P4 procesorjev ni imela 64-bitne podpore, samo določeni Prescott in Cedar Mill modeli so jo imeli, tako da če imaš starejši Northwood čip, potem ne bo nič.

2. Problem z 2x2GB konfiguracijo je, da ti morda matična plošča ne podpira tako velikih palčk. Prav tako ne vem, če se da dobiti 2-gigabajtne DDR module. Pa tudi če se jih dobi, bodo gotovo svinjsko dragi.

3. Tvoje kište se ne splača nadgrajevati. Trenutno stane 1 GB DDR modul 40-50 eur. Za štiri gigabajte bi tako odštel skoraj 200 eur, kar je neumno, saj za 150 eur dobiš konfiguracijo Celeron D + G31 plata + 4 giga ddr2 rama, kar naščije tvojega starega pentiuma.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

roblek3 ::

lp mene pa zanima ce je vse vredu s spodnjo teperaturo procesorja k se mi zdi da v normalni uporabi 27C le malo premalo pr igrcah mi pa ne gre cez 35C

rad bi tut izvedu max temperatura tega procesorja pa do kok se bi ga pol dalo naviti

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roblek3 ()

jest10 ::

Mene pa zanima, koliko imaš ti IQ? Poglej NASLOV in DATUM teme...

roblek3 ::

aja sele zdej vidm da je uspodej novejša tema ne pa nasledna sran


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RAM - kombinacija

Oddelek: Pomoč in nasveti
5982 (906) Mitch
»

Dokup RAMa

Oddelek: Kaj kupiti
202090 (1612) Hanzo
»

Pomnilnik v Windows: 1. del (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
509677 (7261) Jst
»

Nova anketa: koliko pomnilnika (RAMa) je v vašem primarnem računalniku? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ankete
579194 (7644) R33D3M33R
»

4 GB (4x1 GB) pomnilnika v PC-ju

Oddelek: Strojna oprema
412503 (1536) krneki0001

Več podobnih tem