» »

A je možno rešit podatke ko disk 'crkne'?

A je možno rešit podatke ko disk 'crkne'?

franci ::

No meni se je pokvaril disk. Imam WD 1200JB (120GB, 7200, 8MB)

Ko prižgem računalnik disk začne delat KLIK-KLAK, po doolgem času, je celo našlo disk, ampak kar nekaj tretjega. Napisalo je da imam 8GB disk:(

A so šli mogoče kaki servomotorčki? Disk vem da se vrti, ker ga slišim.


A je možno rešit podatke?


P.S. Koliko let garancije ima WD? Sem na žalost izgubil račun:(
Hello, hello, hello, how low?

BigWhale ::

Ko zacne WD delat KLIKKLAK, je bil to (vsaj vcasih) znak, da ne more prebrati prvega sektorja s katerega prebere in nalozi svoj software za delo...

Probas se z menjavo elektronike, otherwise, kiss your data goodbye... Razen ce nimas precej denarja ;>

franci ::

Menjava elektronike- to pa ne bo šlo doma ane...

Nevem kolk denarja nebom dajal za podatke. Problem je ker sem imel veliko slik, ko sem bil še mlajši pa ko smo feštal pa tko. Adijo moji spomiini :( :'(
Hello, hello, hello, how low?

Trinitron ::

Mogoče še ni vse izgubljeno...

Kupi nov disk (tega odklopi), naloži (na nov disk) OS, potem pa proklopi tastarega. Naloži program za reševanje podatkov (Recimo Stellar Phoenix Fat32 ali Stellar Phoenix NTFS). Tadva programa (en je za NTFS, drugi za FAT32) Znata rešit podatke tudi iz poškodovanih diskov... Moraš vklopiti posebno iskanje ki traja sicer neskončno dolgo, najde pa marsikaj...

franci ::

A čeprav diska ne najde(najde ga kot kar en tretji disk), zna Phoenix rešiti podatke?

Disk imam razdeljen na dva dela. En del je FAT32 drugi pa NTFS(Sem probaval kaj je bolje). Se pravi da rabim oba porgramčka.

Grem takoj na google po program. Novega diska pa ne rabim, ker imamo še dva druga računalnika doma pa si bom sposodu.
Hello, hello, hello, how low?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: franci ()

BigWhale ::

Preberi se enkrat.. ce WD dela KLAK KLAK KLAK je sel v franze...

Elektroniko lahko doma sam zamenjas.. vsega skupaj kakih sest sraufov... Odvij elektroniko dol in poglej kje so kontakti z mehanskim delom diska in ploscico. Probaj se to ocistit. Vcasih deluje. Mogoce je samo slab kontakt.

Vzames en alkohol, vata in mal spucas... potem pa probas...

PS: Jasno, v masini imas en drug disk z drugim OSom in dovolj prostora, da, v primeru delovanja, vsebino diska takoj skopiras nekam drugam... ... pri takih zadevah nikoli ne ves kolikocasa bo delalo... Kaj sele kolikokrat bo delalo... :P

kyusss ::

A obstaja kaksn Stellar Phoenix like program, ki je zastonj?

smesko1234 ::

ko se imenuje program da bi z enga diska prekupiru na drug disk.

P.S.mam en nov disk pa bi s tastarga prekupiru an novga.lp.

BigWhale ::

copy? Ali pa kar drag & drop?

smesko1234 ::

am..a pa lahk bl natanc poves?:))
:o

korenje_ver2 ::

si probal na ta nacin?

ta pokvarjen disk das ven. das en normalen disk na master ki dela z windowsi in disk ki je enak pokvarjenemu na slave. potem pa med delovanjem racunalnika zamenjas slave disk z pokvarjenim in probas formatirat? sicer ne vem al bo windows prej zmrznu al pa ce bo kej pomagal.

Trinitron ::

A obstaja kaksn Stellar Phoenix like program, ki je zastonj?

No, na uradnih straneh zastonj programa ne boš našel. Ta isti program pa se dobi zastonj na nekih spletnih straneh, katerih naslova ne smem napisati:D Se pa dobi. In to še celo Fat32 in NTFS v enem programu.

smesko1234 ::

pa sj jst nimam pokvarjenga.jst bi sam iz tastarga dau na nouga ane.sam ne vem kako.
:o

franci ::

smesko: Ja k neznaš kopirat? c c c

daš oba diska v comp pa sam prekopiraš kar bi rad.

Winse je pa itak najbolš posnet na novo...
Hello, hello, hello, how low?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: franci ()

OrkAA ::

Zavij disk v vrečko in ga vrži v skrinjo :) Pol pa počakaj, da se odtaja in ga vtakni v comp :) nekaterim pomaga...

BigWhale ::

Ne... diska NE zamrzujes ampak ga samo malo ohladis.

SasoS ::

korenje_ver2: na tvoj način boš sigurno uničil OBA diska, verjetno pa še kaj zraven. IDE NI howswappable (in sploh ne v windowsih). Če ti bios diska ne zazna ti formatiranje v winsih ne bo pomagalo prav nič!

_aljo_ ::

franci: Cisto te razumem, saj je tudi meni crknil disk nedolgo nazaj, gor sem pa imel kar nekaj pomembnih stvari. Probaj priklopit ta disk zraven enega, ki ti dela. Seveda moras nastimati tega, ki dela na primary, torej da se iz nejga zaganja sistem. Mogoce ti bo prepoznalo stari disk v windowsih, probaj.

korenje_ver2 ::

v disku se ni nc zlomil? v glavnem ce ti bios ne zazna diska, ti noben program ne bo pomagu. probi mal rocno spremenit nastavitve za disk v biosu. sicer pa se mi zdi da se je pri meni isto zgodilo. takrat sm fizicno odpru disk, mal glavo premaknu, zapru in je delal. no predn se spravis odpirat disk, resi problem externo.

se ena moznost je. da si disk navil in da ne dela na 33 mhz kot bi moral. pri starih diskih se mi je to tudi dogajalo, ko je delal na 41 mhz. pri tem mi je unicl vse podatke na disku. prvic se je zagnal vredu, drugic pa sploh nic.
no v glavnem probi se izklopt smart v biosu. sicer pa novejsi diski zaklenejo glavo ko racunalnik pravilno ugasnes. mozno da se ni odklenla. sam se vedno mislim da je prenavit disk. ce ti diska v biosu sploh ne zazna, pomeni da si kable narobe vstekal. disk mora prepoznat, tut ce je pokvarjen. razen ce se je elektronika skurla.

Zgodovina sprememb…

franci ::

Disk se ni mogel pokvarit zaradi povišanega FSBja. Mel sem ga na 140 (140/4=35mhz) 2mhz več na ni veliko.

Disk je pravilno priklopljen!!!
Na moji plati ga najde kot nek tretji 8gb disk, na bratovem računalniku pa napiše da je našel IDE disk, pol preden se začnejo zaganjat winsi pa napiše: disk error, please press F1 to cont.
(V winse gre prek njegovega diska da nebo pomote, moj je na secondary)

Disk je crknu čez noč, tko da ni bil 'pravilno ugasnjen' ampak sesut...

Elektroniko sm probal stran vzet pa spihal pa ni nič. Mi je pa nekaj sumljivega. Na elektroniki se en čip takoo greje da sem se spekel, tko da bom najbrš kupil enak disk ter elektroniko zamenjal.

Kaj naj bi pa smart pomagal v biosu?
Hello, hello, hello, how low?

franci ::

V hladilniku je tut že bil...nič ne pomaga
Hello, hello, hello, how low?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: franci ()

franci ::

Še nekaj. Sicer bi lahko odprl novo temo.

A je še zmeraj best buy hitachi 7K250 serija diskov?
Hello, hello, hello, how low?

korenje_ver2 ::

ti najde isto firmo diska, sam da je 8 gb? mogoce ce bi rocno nastavil nastavitve za disk v biosu. sektorje, glave ipd. no karkoli ze.

Zgodovina sprememb…

dr.J ::

> A je možno rešit podatke?

Seveda. Vstaviš backup (npr CD ali DVD) in jih prekopiraš nazaj in to je to. :D

franci ::

Dr.J: Že kar nekaj časa nisem naredil backup-a

Imam pa kar nekaj podatkov na DVDjih, ampak SLIK nimam:(

Disk imam že naročen 160Gb, hitachi 7K250

Svoj stari disk sem dal pa na servis, pa upam da bojo kej rešil podatkov.

Sicer pa HVALA za pomoč
Hello, hello, hello, how low?

dr.J ::

franci:

razmisli o dveh enakih diskih v RAID-1 polju. To je najcenejša zaščita pred težavo, kakršna te je doletela.

160 GB tudi ne zapečeš ravno hitro in poceni na DVDje, morda na zunanji disk.

In delaj backupe!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Po nesreči formatiran disk (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5214126 (11564) SloBiscuit
»

kako do izvoženega certifikata za klik

Oddelek: Pomoč in nasveti
231058 (859) fosil
»

Probelm s trdim diskom, izguba podatkov...nujno!!!!

Oddelek: Strojna oprema
81174 (943) PrimozR
»

resevanje podatkov na disku

Oddelek: Pomoč in nasveti
5907 (839) leteci
»

Reševanje podatkov z diska

Oddelek: Strojna oprema
354615 (3861) Spajky

Več podobnih tem