» »

Linux in Windows

Linux in Windows

drejko78 ::

Imam eno vprašanje za računalniške strokovnjake. Imam željo preiti iz Win na Linuxe (zakaj? ne bomo pisal o tem ... hehe). Trenutno uporabljam Win XP, željo pa imam preiti na openSuse 9.3. Je pa ena težava. Rad bi še naprej uporabljal par specifičnih programov kot so Adobe Photoshop CS3 in podobno. Adobe vem da ne dela za Linux, tako da imam majhen problem. Linuxi bi nej znali poganjati določene Winows programe preko emulatorjev, vendar program kot je Photoshop je najverjetneje malo preveč zahteven, da bi poiskal tako rešitev. Torej kaj naj naredim?

Razmišljal sem o eni zadevi. Imam 2 fizična diska in bi naložil na primarnega(veliko večjega) Linuxe, na manjšega sekundarnega pa Win. Sem razmišljal če bi dal tudi kako drugo verzijo Win (XP x64 ali Vista x64). Torej kako bi to speljal? Naredil bi tako dual-boot, Linuxi primarni in Windowsi za delo s programi, ki so mi nepogrešljivi.

Kak nasvet? Kak link z nvodili? Kak predlog?

Hvala v naprej ...

opeter ::

Linuxi primarni in Windowsi za delo s programi, ki so mi nepogrešljivi.


Vidiš, to nikoli ne bom razumel. Ti bi želel preklopiti na drug sistem, medtem ko primarno uporabljaš programe, ki so nepogrešljivi pri tvojem delu in v osnovi ne delujejo na "tvojem bodočem primarnem sisteme". Seveda se alhko špilaš z raznimi CrossOver ipd. emulatorji, če želiš, to je tvoja zadeva.

Zakaj bi šaltal, če deluje? Če že hočeš kak drug sistem od Oken, razmisli o Macu.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

smilo ::

@opeter:

drejko78 ni vprašal za moralno mnenje kaj naj naredi in če ne razumeš njegove odločitve, kot si sam napisal, ne komentiraj njegovega vprašanja. Prosil je za nasvet.

@drejko78:

Na žalost so Adobovi programi zelo neprijetni pri usposabljanju na katerimkoli Linux narečju. Zato predlagam, da premisliš o prehodu na druge programe. Odprtokodni program GIMP ima plugin, s katerim narediš vmesnik precej Photoshopu podoben.

Dual-Boot varianta je zelo enostavna s programom System Commander. Sam ga uporabljam že nekaj let.

HOWTO za Windows in Linux Dual-Boot.

lp

JeBelaCesta ::

lahko pa si namestis VMWare server in furas virtualne XP-je po potrebi
obstaja tudi orodje ki ti fizicno masino prenese v virtualno, tako da ti naceloma ne bi bilo potrebno ponovno namescati XP-jev in ostale SW sare)
lep pozdrav iz višav ;-)

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri operacijski sistem uporabljate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
697590 (4587) Poldi112
»

Kateri OS uporabljate (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
13820901 (13901) Apache90
»

Kateri OS uporabljate in zakaj ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
796883 (4797) opeter
»

Apple Imac in Vista

Oddelek: Operacijski sistemi
161941 (1455) borchi
»

Nastavitev dveh OS

Oddelek: Pomoč in nasveti
121374 (1291) Bela01

Več podobnih tem