» »

P5K-E wifi ne boota!

P5K-E wifi ne boota!

Silver ::

Že kak teden sem imel novo kupljeno in sestavljeno mašino in je vse delovalo ok, nato pa sem dobil novo ohišje in po premeščanju komponent zadevo zalaufam in nič... Nič ni pokazal niti piskal. Enkrat po treh poizkusih mi je celo uspelo priti v bios, ampak se je mašina po 5s samodejno resetirala. To je največ delujočega kar sem spravil iz nje. Edino kar sem naredil je da sem malo premikal ram in grafično. Od takrat enkrat samkrat nimam več uspeha z boot-om.

Skratka prej je delalo en teden vse ok, v novem ohišju pa ne mrda. ;((

Poizkusil sem tudi z drugim ramom, grafično, napajalnikom, preveril sem procesor da je ok notri(ne vem kako bi sicer prišel v bios če ne bi bil??)! Odklopil sem tudi vse nepotrebne priključke (sata, usb, ipd.), poizkusil celo z PS2 tipkovnico, pustil sem tudi samo napajač priklopljen (24pin in 4pin-12V) ter prižgal z kontaktom na power switch-pinčkih.
Vse kar najdem na netu o temu pa je, da plata naj ne bi dala dovolj voltaže ramu, vendar tudi če ga zamenjam z manj požrešnim ne deluje. Tudi po na roko resetiranem CMOS-u in 1,9V Goodram moduli ni nič drugače.

Skratka sem že malo obupan in ne vem kaj bi lahko bilo drugega kakor skurjena plata?! ;( :'(

Konfiguracija sistema pa je sledeča:

P5K-E wifi
2x2GB Teamgroup Xtreem Dark 1066
Core2Quad Q6600
Asus GF8600 GT
Napajač LC power, Silent Giant 550W
(kot že rečeno probal sem zamenjat ram(goodram), grafo(7300gt), napajač(isti samo od druge kište), jutri probam še procesor e6300)

Prosim če mi lahko kdo svetuje kaj lahko še poizkusim, ker mi zmankuje idej in računalnik nujno potrebujem za študij. Vse komponente pa niso starejše od enega tedna, zato sem zelo jezen da zadeva ne funkcionira!
Že vnaprej se zahvaljujem za pomoč!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

problem pa ne vem v čem

Oddelek: Strojna oprema
191264 (892) paljer
»

Računalnik občasno resetira ob čudnih trenutkih (ni pregrevanje!)

Oddelek: Pomoč in nasveti
71017 (906) Highlander
»

Abit NF7-S 2.0 POST problem

Oddelek: Strojna oprema
281226 (909) Mobidick
»

twinmos twister PC3700 C2 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1077461 (5593) mare87
»

računalnika se ne zažene - napajalnik, matična ...? kaj je krivo?!

Oddelek: Strojna oprema
51037 (992) Blisk

Več podobnih tem