» »

Vista in slovenscina

Vista in slovenscina

thomasg ::

Pozdravljeni!

imam Visto Basic, slovenska verzija in bi rad nekako prisel do angleske razlicice. Na ReproMS so mi dejali, da ni mogoce upgrade-at na na premium in hkrati na angleski jezik kar se mi zdi malo cudno.

Kako naj spremenim jezik?

opeter ::

Ne moreš. Moraš kupiti slovensko verzijo Viste Basic. Le pri Ultimate verziji obstaja slovenski jezikovni paket.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

thomasg ::

hvala. saj iscem anglesko verzijo. torej mi drugega kot nakup nove ne preostane. :|

Chessman ::

sicer nevem kako je z upgrade verzijami, omenil si da lahko narediš upgrade na premium, preveri če lahko narediš upgrade na ultimate.
Če lahko narediš upgrade na ultimate je problem rešen ker potem samo preko windows update naložiš dodatne jezikovne pakete. Uporabljaš lahko več paketov, samo v control panelu potem izbereš katerega želiš uporabljati v tistem trenutku.

Chump ::

Poberi si z interneta DVD z angleško visto in jo inštaliraj z uporabo svojega (slovenskega) ključa.

LP

Chessman ::

Chump: tvoj predlog ni nič manj legalen kot da kar črno verzijo gor naloži.

Zheegec ::

Chessman: Njegov predlog ni ne-legalen, samo MS pa ni všeč :D
Gre pa zadeva z originalnim cd-keyem normalno čez aktivacijo, tako kot bi šla tudi Slo verzija.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Chessman ::

Verjamem da M$ aktivacija prenese vse mogoče, vendar pa na koncu ko ti potrkajo na vrata ravno kaj dosti ne pomeni da imaš aktivirane winse, ker verzija na disku in kupljena ravno ne sovpadata. Na žalost pač velja tisto kaj ti bodo rekli oni in ne aktivacija od winsow.

blackbfm ::

Močno dvomim da bi zarad tega težil.

solatko ::

Chessman - paranoja je zelo huda bolezen, če ma visto basic, verjetno nima firme, da bi mu kakšni kljukci težil, za vstop v stanovanje morjo met pa sodni nalog, kar pa ne dobijo, če ne gre za sum preprodaje nelegalne programske opreme.

Chessman ::

Pri meni sploh ne obstaja paranoja, gre samo za dejstvo da človek uradno želi nabaviti legalno visto, kar v primeru da naloži gor angleško nima. Vem da ga sigurno nihče ne bo obiskal, sem pa že videl da so imeli probleme prav zaradi tega ko so uporabljali OS druge jezikovne različice kot so imeli original. (Pri HP prenosniku je dobil zraven XP Pro komplet Jezikovnih prevodov, pa je uporabljal na prenosniku ANG verzijo, na Stacionarcu pa je imel uradno SLO XP Pro, Naložen pa iz HP CD-ja hrvaški pack, dobil kontrolo in plačal.)

PaJo ::

Da bi zaradi jezikovne različice plačal pa se meni osebno zdi malo pretiravanje, sploh pri Visti, ko si do nedavnega lahko dobil brezplačno medij za anytime nadgradnjo in si enostavno dal noter ta dvd in instaliral s svojim ključem. Microsoftu je tu pač vseeno kaj za en jezik imaš, inšpektorjem pa bi moralo biti še bolj vseeno. Sicer pa v podjetjih se tako kupi verzija, ki se bo uporabljala. Končnih uporabnikov pa se itak nihče ne bo lotil, ker že to je dovolj da imajo licenčni ključ, kaj bodo z njim naredili pa je po mojem prav vseeno.
Pa tisti, ki je plačal zaradi jezikovne različice, se je po mojem slabo znal branit, jaz jim zagotovo ne bi, vsaj zaradi jezika ne.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

solatko ::

Kje pa si to vidu, katera kontrola ga pa je. Dej ne prbiji, cca 30% računalnikov je opremljeno z verzijami s travnika, pa niso imeli nobenga obiska. Res pa je, da v firmi si pa kej takega ne moreš privoščit. Da bi plačal zaradi spremembe jezikovne različice, pa tudi za podjetja ne verjamem, saj je zaščitena samo uporaba programa, angleščina je uradni jezik za Mikrosoft in jezikovna različica dodatek. Komu pa so plačali kazen?

blackbfm ::

30%?:D Jaz komaj kakšnega poznam ki bi imel original..za enga kolega vem da ga ma, drugače pa bol švoh:D

simonviher ::

a gre zdaj gor slovenski jezik na visto home basic ?

solatko ::

Če je prednaloženo, npr. prenosniki, je po navadi angleška verzija, če pa jo vzameš pri nakupu računalnika, pa jezik lahko izbereš.

AnWar ::

Start/Control Panel/Regional and language options/Display language (izberes english).

//Naj me kdo popravi, ce sm narobe napisal, ker namrec na pamet govorim.
[Asus ROG Strix SCAR III]

luky ::

Poglej če ti ta link kaj pomaga......

http://www.froggie.sk/index.html
luky!

simonviher ::

ne mi mi napise da ze imam instalirano to verzijo,pa ne gre ,od viste je odvisno kaksna je verjetno,tako da bom xpje gr nalozo pa bo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

na nemski laptop priklopiti slovensko tipkovnico

Oddelek: Pomoč in nasveti
162165 (2008) fosil
»

Windows 7 Profesional

Oddelek: Operacijski sistemi
51261 (1171) skico
»

Vista Home Premium Language pack

Oddelek: Pomoč in nasveti
1211713 (7080) Ermin
»

Vista home premium SLO lang. pack?

Oddelek: Operacijski sistemi
93856 (3531) PaJo
»

slovenski LIP za visto (jezikovni paket)

Oddelek: Operacijski sistemi
52044 (2044) Silvano

Več podobnih tem