» »

ANOVA, kontrasti in SPSS

ANOVA, kontrasti in SPSS

trot ::

Ena kolegica me je nahecala na statistično analizo, jaz pa sem že precej pozabil, kako se to naredi v SPSS.
Poskus ima postavljen tako, da je na testnih predmetih imela 4 različna obravnavanja A, B, C, D + kontrola E. Vsako od teh obravnavanj je preskusila na približno 50 predmetih, ki so bili v razdeljeni na 4 ponovitve (številke niso enake). Učinek teh 4 obravnavanj se meri na treh lastnostih.
Na tem sem naredil enosmerno analizo variance (oneway ANOVA), ko pa pridem do post-hoc analiz, se ustavi.
Rad bi imel Duncanov test + kontraste (vsaj A:E, B:E, C:E, D:E, morda še katerega med sabo).
Vse to sem našel pod Analyze/Compare means/Oneway ANOVA. Našel sem tudi kontraste, kjer pa se ustavi. Kot kaže, je potrebno vstaviti neke koeficiente (verjetno gradiš neko matriko), česar pa se ne spomnim več. A mi lahko morda kdo pomaga, kako priti do teh kontrastov?
  • spremenilo: trot ()

trot ::

Koeficiente sem uspel pogruntati: če hočem kontrast A:E dam koeficiente A1, B0, C0, D0, E-1.

Kako pa naj naredim tabelo, ki mi bo pokazala, katere kontraste se še splača gledati (razen prej omenjenih vsebinskih)? Ker ona bo verjetno hotela vedeti tudi, kateri od postopkov ABCD je najboljši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: trot ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PSPP v zadnjem letu doživel precejšen razvoj

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
126761 (5956) lukanium
»

Novo odkritje na observatoriju Črni vrh - tokrat potencialno nevarni asteroid

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
476193 (3692) Matev
»

Kateri 26" LCD TV?

Oddelek: Kaj kupiti
101698 (1517) Blinder
»

Šalterji...

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
111617 (1474) T0RN4D0
»

SP4 za windows 2000 - kdaj?

Oddelek: Operacijski sistemi
331684 (1027) Maxtor

Več podobnih tem