» »

novinarski mimobrci

novinarski mimobrci

Tear_DR0P ::

pogosto ko poslušam radio slišim novinarske kikse, ki so odvisni zgolj od družbenega okolja in predznanja.
danes recimo sem slišal da je zaradi eme po evropi že 12 mrtvih - vsi vemo, da je ema orkan, ki trenutno pustoši naokrog po evropi, a enkrat letno ema pustoši tudi v sloveniji - in če bi novinarji omenili, da govorijo o orkanu o takšni hecni zamenjavi ne bi bilo ne duha ne sluha
še boljša pa mi je bila, ko so selili strojane in je nek novinar omenil, da je sedaj dokončno rešeno vprašanje romov - brez da bi navedel, da gre za romsko družino strojanovih - če kdo ne ve kaj je končna rešitev wikipedia
kako novinarjem sporočiti, da delajo takšne napake?
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

jype ::

Tear_DR0P> in če bi novinarji omenili, da govorijo o orkanu o takšni hecni zamenjavi ne bi bilo ne duha ne sluha

Jaz nisem ziher, da gre za kakšno zamenjavo. Jaz začnem nekontrolirano trzat v bolečih krčih vsakič, ko sem predolgo izpostavljen Sloveniji lastni emi in samo dejstvu da sem brez televizijskega sprejemnika se imam zahvaliti, da sem še vedno živ.

overlord_tm ::

Hmmm ... men so se vedno najbol zakon procesorji iz silikona :D

ahac ::

Jaz se dobro spomnim enega članka z Novic ko je bil nek fuzbal v Nemčiji. Takrat so napisal, da so Angleži svojim huliganom pobral potne liste. Na koncu je pa pisalo nekaj v stilu: "Ali Angleži ne vedo, da so v EU kjer se gre lahko čez mejo samo z osebno izkaznico?".
No... Angleži seveda nimajo osebnih izkaznic, carino pa še vedno (niso v Schengenskem območju) tako, da jim ne ostane drugega kot da pri prehodu na celino pokažejo potni list.
Prav smešno kako se je novinar delal pametnega... izpadu pa totalen butalc.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Cosmo ::

Pred kratkim smo lahko prebrali v Žurnalu24, da je Kosovo država brez rudnih in energetskih virov. :D
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

BluPhenix ::

Hmmm ... men so se vedno najbol zakon procesorji iz silikona :D

Hja pač prevedejo dobesedno "silicon processors". Sicer ni ravno pravilno, hudo napačno pa tudi ne.

ahac, si prepičan, da angleži nimajo osebnih izkaznic - "identity card" ?
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Ziga Dolhar ::

BluPhenix:

> ahac, si prepičan, da angleži nimajo osebnih izkaznic - "identity card" ?

Kr, ja. (Ker jih zadnja leta poskušajo uvest, a proti ogromnemu odporu prebivalstva.)

-- edit: no, sodeč po članku na Wiki, sicer nekaj brcajo, a težave in pomisleki ostajajo.
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

overlord_tm ::

>> Hja pač prevedejo dobesedno "silicon processors". Sicer ni ravno pravilno, hudo napačno pa tudi ne.

Silicon in silicone sta dve razlicn zadevi.Silicon je pri nas silicij, tistemu kar pa mi recemo silikon je pa za angleskogovorece ljudi silicone.

Avby ::

Cena nafte je dosegla novo rekordno vrednost na tej in tej borzi v zgodovini. 1xx dolarja za sodček.

Škoda le, da pozabijo omeniti, da je dolar vsak dan majn vreden?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Avby ()

SodVina ::

Na robu uničenja


citat s 24ur:
Hawkin je še zatrdil: ”Za človeško vrsto je pomembno, da če hoče preživeti, se mora razširiti po CELOTNEM vesolju.”

Originalno besedilo:

"It is important for the human race to spread out into space for the survival of the species," Hawking said.

gorjanc ::

NA RTVSLO so ugotovili da sonce kroži okoli zemlje. Tudi drugače iizredno kvaliteten članek.

Povezava na članek

Supernova je umirajoča zvezda, a veliko večja, kot je sonce, ki kroži okoli Zemlje. Najprej jo raznese navzven, nato pa se sesede sama vase, kar ustvari izredno gosto kroglo.

dronyx ::

Pred časom sem na radiju slišal, da gradijo mormoni v Ljubljanski Šiški svojo prvo džamijo. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali so obvezni osebni dokumenti -18? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7727737 (13716) Utk
»

Vozniška, osebni dokument, EU

Oddelek: Pomoč in nasveti
153857 (3346) AndrejO
»

Bela hiša želi uvesti zaupanja vredne spletne identitete

Oddelek: Novice / Zasebnost
3712962 (10926) SkipEU
»

Nepravilne novice v slovenskih medijih

Oddelek: Loža
222490 (1714) C_maniak
»

[HTML design] Osebna izkaznica

Oddelek: Izdelava spletišč
71022 (957) #000000

Več podobnih tem