» »

Problem z zagonom!!!

Problem z zagonom!!!

Tammih ::

Zdravo...

Opis problema je dolg vendar prosim za pomoč:O

Mam sledeči problem: ko zaženem računalnik (Visto x64) mi večkrat TAKOJ zmrzne comp. Na monitorju gori oranžna lučka, napajalnik (TAGAN TG-500-U33 500W 2 Force) pa deluje na polno;( (kadar se Vista normalno zažene napajalnik zmanjša obrate po cca 2 sekundah od pritiska na gumb Power). Iz tega stanja računalnika ne spraviš kljub RESET-u in tiščanju tipke Power za izklop8-O . Normalen vklop dosežeš le s tem, da sključiš tok iz napajalnika, oz ugasneš in prižgeš gumb zadaj na napajalniku...Isti problem nastane, če v Visti vklopim Stand By opcijo (tam napajalnik sicer ne deluje na polno, vendar pa Viste ne zaženeš več...

Moj Comp:
ohišje Antec P182 EU
napajalec: TAGAN TG-500-U33 500W 2 Force
plošča: Asus p5k-e wifi
proc: quad6600
ram: 4Gb
Disk:500gb
grafa: 8800 GTS 512mb

farko ::

Zgleda,da je napajalnik kakor si opisal in vprašanje je koliko ti rami delajo kajti vista zahteva dost spomina.
Ali imaš visto original ali kaj.V kolikor ni licenčna verzija počasi pozabi na visto.
farko

Tammih ::

Ramov je gotovo dovolj... Kot je zgoraj že napisano ima comp 4 Gb rama, in sicer
2 x RAM A-Data 2Gb DDR2 6400 800 MHz Vitesta 750XH s hladilnikom... Vista je licenčna..
Na enem servisu so mi svetovali, da naj preverim nastavitve ramov, če so predpisane višje voltaže(sem iz NM, servis Ljubljana;(!? Kakšne pa so predpisane voltaže za omenjene RAME? V BIOS-u sem nastavil na 800 MHz, za voltažo pa ne vem ne kje, ne koliko naj nastavim...:O

Hvala in Lp

solatko ::

Če ni plata, je edina možnost komplet konfiguracijo razkopat in ponovno pazljivo sestavit. Nekaj ni dano skupaj tako kot je treba. Če je v garanciji, na servis, pa naj zrihtajo. Tak sistem bi moral laufat brez kakršnih koli problemov, je pa na forumih videti kar nekaj težav s ploščami ASUS.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

silent pc - zero noise

Oddelek: Kaj kupiti
413759 (1597) GrimReaper
»

Asus Rampage Formula in sesuvanje RAID 1

Oddelek: Pomoč in nasveti
6902 (807) Dr_M
»

Katerega priporočate?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
431924 (1090) Pyr0Beast
»

Kateri rami

Oddelek: Kaj kupiti
6867 (867) jimyboy
»

Gamer sistem

Oddelek: Kaj kupiti
121287 (1287) TokioGangsta

Več podobnih tem