» »

silent pc - zero noise

silent pc - zero noise

kumer ::

Pozdravljeni.

Prosim za ocenitev te konfiguracije, pc se bo uporabljal za video obdelavo in autocad.
ZELO pomembna mi je TIŠINA delovanja - želim čim bolj tih PC. Gor bo naložena vista 32. Sistem se NE BO navijal.

Torej kaj pravite na tole:

Antec P182 EU - 133 EUR
TAGAN 500W TG500-U33, Dual fan - 80 EUR
Scythe INFINITY (MUGEN) - 54 EUR
Asus P5K PRO, P35 - 120 EUR
INTEL C2Q Q6600 - 231 EUR
OCZ 2 GB KIT DDR2, 2X1GB PC2-6400,800MHz, s hladilnikom XTC,CL4-5-5-15 rev2.0 - 44 EUR
Asus GeForce 8600GTS 256MB GDDR3 2-DVI PCIe SILENT - 143 EUR
SEAGATE 500Gb SATA300 Barracuda 7200, 32Mb NCQ SATA-II/300 - 139 EUR
SAMSUNG DVD+/-RW DL 20X, RAM 12X SATA ,SH-S203D-BEBE - 26 EUR

SKUPAJ= 970 EUR - vse cene so od Funtech-a ker nimam časa in živcev za iskanje komponent po različnih trgovinah.

Imam pa se nekaj vprasanj:
1) kaj je boje za video obdelavo (ulead video studio) autocad 2d: q6600 ali E8400/8500 ?
2) RAM, ali je bolje imet 2x1 gb dual chanel ali 3 gb (ali je potem lahko dual chanel- se ne spoznam na to..), ali priporočate kaksnega drugega ?
3) RAID, ta matična plošča podpira RAID 0 IN 1 , ali to pomeni da ce kupim dva diska samo prikopim na matično nastavim v biosu in že imam raid 0, ali bo to prineslo kakšno pohitritev pisanja, branja...
4) ali je ta matična vredu ali predlagate kaj drugega.

Hvala za nasvete.

LP

Tomson ::

Glede na moje izkušnje (pravkar sestavil tiho konfiguracijo kolker se je dalo) je takole. PC nikoli ne bo "zero silence", predvsem zaradi HDDja, to je edina komponenta ki se je ne da utišat (razen uporaba SSD kartic, ki pa se še ne splača). Tako da kljub temu da je v mojemu računalniku res vse na 0dB, slišim HDD na 1m, kljub temu da sem vzel najtišjega na trgu WD GreenPower. Je pa res da imam not 3 HDDje WD GP, kar je malo glasneje kot če bi imel samo enega.

Glede na tvojo konfiguracijo. Ohišje je super, eno najtišjih na trgu, napajalnik je sicer zelo dober, a ni najtišji na trgu. Tišja sta še Corsair in pa Seasonic ki je sploh najtišji med vsemi. Osnovno ploščo bi predlagal Asus P5K-E, CPU Cooler je med tišjimi, ni pa najtišji (Noctua je najtišji in med najbolj učinkovitimi), grafična je pasivno hlajena je ok, največji problem tukaj pa je HDD, izbral si namreč skoraj naglasnejšega na trgu. Sam sem imel 3 Seagate diske iz treh serij, in ti lahko povem da so v primerjavi z WDji in Samsungi ko boengi, skratka disk obavezno zamenjaj, če želiš najtišjega vzemi WD GreenPower, ki je malenkost počasnejši a se v praksi ne pozna, ali nova serija WDjev, konkretno WD6400AAKS ki pride vsak čas, Samsung ma žal težave z F1 serijo, kar je škoda ker so zelo hitri in tihi, tako da ostane T166 ki so dokaj tihi in hitri le vibrirajo precej. DVD-RW je najtišji na trgu drugače Pioneer, ki je sicer malo dražji ampak 1A kvaliteta.

Mimgrede, če te zanima Noctua Cooler, mi je ostal eden popolnoma nov, še nerabljen, zapakiran, s 6-letno garancijo, KLIK!



Tomson
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

kumer ::

tomson,hvala

torej disk zamenjan z wd, kaksna je razlika med 16 in 32 mb cache pri diskih ?, cpu cooler bo verjetno kar ta ostal, zakaj bi moral menjat matično z P5K-E (ali je ta veliko boljsa).

trenutna konfiguracija:
Antec P182 EU - 133 EUR
TAGAN 500W TG500-U33, Dual fan - 80 EUR
Scythe INFINITY (MUGEN) - 54 EUR
Asus P5K PRO, P35 - 120 EUR
INTEL C2Q Q6600 - 231 EUR
OCZ 2 GB KIT DDR2, 2X1GB PC2-6400,800MHz, s hladilnikom XTC,CL4-5-5-15 rev2.0 - 44 EUR
Asus GeForce 8600GTS 256MB GDDR3 2-DVI PCIe SILENT - 143 EUR
WD 500 Gb SATA300 , 7200, WD5000AACS, 16MB cache SATA-II/300 GREEN - 119 EUR
SAMSUNG DVD+/-RW DL 20X, RAM 12X SATA ,SH-S203D-BEBE - 26 EUR

Saj vem da popolno neslisnega racunalnika ne bom dobil za to ceno, zelim cim bolj tihega. Ali mi lahko se kdo odgovori na spodaj navedena vprasanja.

Hvala
lp

Pyr0Beast ::

Tole brez dobrega prezračevanja tiho ne bo preveč.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

ST-777 ::

kumer, izbral si dokaj zmogljivo grafično s pasivnim hlajenjem. V neki rač. reviji so napisali, da so takšne kartice primerne le za ohišja z dobrim prezračevanjem, ki seveda niso tiha.

Če pa kljub temu izbereš ohišje s počasnimi in tihimi ventilatorji, tvegaš, da se bo pasivno hlajena grafična pregrevala in to še posebno poleti, če je visoka temperatura v prostoru, kjer je comp. Pregreta grafična kartica pa lahko povzoči, da je sistem nestabilen.

Tomson ::

S tremi 120mm venti je tole ohišje več kot dovolj zračno za pasivno 8600GT. Sam imam WaveMAster ohišje in tri 80mm vente na 800rpm ter pasivno 7600GT, tri HDDje, pa je bistveno slabše prezračevanje kot P182 in nimam nobenih težav, tako da tukaj ne bi smelo bit problema.

Med 16/32Mb cacha v praksi ni popolnoma nobene razlike, ker že med 8/16mb je samo 2% razlike, z 32mb bi teoretično kaj profetiral samo pri kopiranju velikih fajlov sem ter tja. Govorimo verjetno o procentu.

Matična je pač P5K-E res best buy, ne pravim pa da jo moraš zamenjat. Samo v razmislek ...

Napajalnik ti pa resnično predlagam da vzameš Corsair 520HX ki je boljši od Tagana v vseh pogledih. Pa ne pravim da je Tagan slab, samo Corsair je bolšji in tišji pa samo 20€ dražji.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Pyr0Beast ::

zdej za corsaira ne vem, ampak Tagan je dokaj tih oz. neslišen.
Sicer pa ne rabiš 520ko vzet ali kaj podobnega. Tvoj sistem bi čisto lepo deloval že s 330W taganom.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

neres ::

Namesto ohišja P182 lahko vzameš Solo, baje da je tišje/hladi boljše: http://www.silentpcreview.com/forums/viewtopic.php?t=40115&start=0

Tomson ::

Takole je. Out of the box je res Solo tišji, ampak z malo truda in nekaj € je P182 še tišji ker je bolj masiven in bolj izoliran. Solo je tišji v osnovi samo zato ker ima samo 1 vent. Tudi če na 182ki izklopiš dva bo ohišje tiho. Glede ohišja je najboljša kombinacija P182 + zamenjava ventov za KLIK!

Sicer pa dimenzije SOLO: 43.18cm (H) x 20.57cm (W) x 47cm (D)
P182: 52cm (H) x 21cm (W) x 51cm (D)

Razlika je kar ogromna. Za moje pojme je SOLO malo majhen, sicer pa stvar potrebe in želje.

KAr se napajalnika tiče je Corsair še tišji od Tagana. Sem imel Tagana in je bil skoraj neslišen, ampak ko sestavljaš čim tišji računalnik se tisti skoraj spremeni iz skoraj neslišen v čisto rahlo moteče. Pač vse je odvisno koliko je PC neslišen. Z zamenjanimi dobrimi venti in tihim coolerjem je računalnik praktično neslišen, na 1m = odB. Ostane le še napajalnik in HDD. Zdaj če HDD prekrije napajalnik OK, samo WD GP so res tihi. Sicer pa malo preberi teste napajalnikov pa se boš kaj hitro odločil za pravega! ;-)

Zakaj 330W ni dovolj? KEr če bi imel 300W napajalnik in porabil 280W bi napajalnik delal na polno in NE BI bil tih. Primer:



Tukaj se vidi da če rač. porabi do 250W so dB v mejah neslišnega, ko presežeš 300W ...

In tukaj se pozna razlika med Seasonicom, Corsairjem ter Taganom.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

Pyr0Beast ::

Ko komp dela na polno (CPU@100%) vent na dvojedernem procu definitivno ni tih.
Za fotra sem zrihtu komp ki lahko deluje z vsemi komponentami pasivno hlajenimi. Drugače napajalnik LC-silent. Vsi venti skupaj so pa 3je. Ob zagonu se ga mogoče malce sliši, dokler se Speedfan ne zalavfa in zniža obrate. Nato tudi na 100% obremenitvi ni nič glasnejši. Mogoče se edino disk malce sliši (Seagate 80) če res prisluhneš.
Lavfal 2 dni vkup pa sploh noben ni pogruntal, da je nažgan (fotr pa spau zrawn) :D
Edino, kar se sliši zdaj je delovanje CRT monitorja ..

Glede napajalnikov:
Veliko jih ima največji izkoristek pri okoli 80% obremenitvi. Če gledaš, da so vsa ohišja od napajalnikov približno enako hlajena (330W tagan napram 420ki) boš videl, da začne stvar glasno lavfati, ko preseže določen skupen nivo moči. Izgubljena moč (kar se ne pretvori v uporabno moč) je tako enaka ali 300W napajalnik fura 250W ali pa 2kW napajalnik fura 250W. 2kW napajalnik bo imel več rezerve, izkoristek pri nižjih močeh pa bo enak, če ne še slabši, tako da bo še vedno nekam moral oddati nekaj toplotne energije, ki jo pri obeh lahko oceniš na kake 50W.
Odstranjevanje teh 50W pa je pri enakih ventih in enakem ohišju popolnoma enako glasno tako, da ne vidim razloga v nakupih kilovatnih in več napajalnikov .. To je tako, kot da bi kupil najmočnejši procesor na trgu, ker bo neobremenjen kao tišji. .. pa ne bo.
Sicer pa tudi na 'grafu' vidiš, pri HXu razlike med glasnostjo pri 520 in 620W ni.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

pegaso ::

Preverjeno lahko potrdim:
napajalnik izberi enega Seasonica verzije S12 II ali energy plus
sam sem nabavil 550 watnega tukaj, imajo pač odvisno od dneva različno ponudbo - mogoče ga lahko celo naročiš. Tudi s corsairjem ne boš falil - mislim, da je to zelo identična zadeva!
Ventilatorje sem pa testiral vse mogoče in med 120mm je prvo mesto pobral tale, drugo pa ta!
Prvi zaradi cene in pretoka zraka, sicer sta pa oba tiha in jih ni slišat!
Zmontiraj v Antec in to je to!

lp Pegaso

kumer ::

hvala vsem za odgovore

jaz pa sem hotel vse komponente nabavit v eni trgovini:)) , sedaj pa vidim da bi za najboljso kombinacijo moral kupovat pri vec prodajalcih :O , kar pa mi nekako ne diši najbolj...

če se osredotičim na eno trgovino (npr funtech) ali je zgoraj navedena kombinacija optimalna (morda se zamenjam 8600gts z 8600gt pasiv)

Ali bi ve se kaksne komponente menjali (ram ?, cpu...) Ali se podobno konfiguracijo da dobit v kaksni drugi trgovini (ne poznam ravno dobro vseh trgovin).

Kaksna je razlika med ASUS P5K PRO in E ?

Ali je morda sprobal RAID level 0 ?

Hvala
LP

kumer ::

ali kdo pozna odgovore na moja vprasanja, prosim ....:) :)

hvala

kumer ::

|O |O
kaj res noben ne pozna odgovora na moja vprasanja

torej

- kaj je boje za video obdelavo (ulead video studio) autocad 2d: q6600 ali E8400/8500 ?
- RAM, ali je bolje imet 2x1 gb dual chanel ali 3 gb (ali je potem lahko dual chanel- se ne spoznam na to..), ali priporočate kaksnega drugega ?
- RAID, kako se ta obnese ce je vgrajen na mat. plosci
....

hvala
LP

zee ::

- kaj je boje za video obdelavo (ulead video studio) autocad 2d: q6600 ali E8400/8500 ?
- RAM, ali je bolje imet 2x1 gb dual chanel ali 3 gb (ali je potem lahko dual chanel- se ne spoznam na to..), ali priporočate kaksnega drugega ?
- RAID, kako se ta obnese ce je vgrajen na mat. plosci

Po vrsti:

- Q6600 se bolj splaca vsaj za namene, ki si jih nastel
- ram je trenutno zelo poceni, zato kupi 2x 2GB in bos imel kar nekaj casa mir
- RAID-0 se ne obnese (par % v sinteticnih testih ni omembe vredno), ker ce ti bo crknil eden od diskov v RAID-0 polju bos VSE podatke in ti jih bo lahko samo tvoje priljubljeno Bozanstvo™ priklicalo nazaj
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

destiny ::

Zato pa kupiš mamaplato z Raid 5 ;) ... + 2 dodatna diska :D

kumer ::

no ocitno so bile moje želje uslišane in sedaj imajo tudi pri funtechu corsair....

torej kaj pravite na tole kombinacijo:

Ohišje Antec P182 EU
Napajalnik ATX 520W Corsair HX
ASUS P5K PRO P35 775
CORE 2 QUAD Q9450, 2.660 GHz 12MB, 1333MHz, LGA775
Hladilnik Scythe Infinity SCKINF-1000 MUGEN
Ram DDR2 TEAMGROUP 4GB (2*2GB) PC6400 800 Xtreem Dark CL4 4-4-12 DC kit s hladilnikom retail
WD 640 Gb SATA300 , 7200, WD5000AAKS, 16MB cache SATA-II/300
Samsung SH-S203D/BEBE 20X DVD+-R/RW
Gigabyte PCI-e GF9600GT 512MB GDDR3 2DVI PASIVNA

nekaj komponent sem še zamenjal;cpu, grafa, trdi disk.....

bi vi kaj menjali in zakaj ?

Hvala
LP

neres ::

Asus matične se baje nekoliko bolj grejejo od npr. Gigabyte. (-> potreba po večjem hlajenju) Ampak ne vem koliko se to pozna v praksi, morda sploh ni bistveno.

Diskovje: Morda imaš že od prej kake diske, ampak če ne ti priporočam da nabaviš več diskov, vsaj dva, če ti je pomembna zmogljivost in uporabnost (kopiranje, backup...).
Za utišanje diskov pa pomaga, če jih imaš obešene na gumicah. To se pozna kadar so diski obremenjeni. (Tudi zaradi tega sem priporočal ohišje Solo, ki ima te gumice že noter. Je pa res, da je nekoliko manjše ohišje...) Na mojem ohišju (GMC H-60) se npr. precej pozna če nekoliko odtisnem vijake s katerimi so diski pritrjeni.

Tomson ::

Vse skupaj deluje kar precej všečno, mislim da bo zadeva dokaj tiha. Če boš želel vse skupaj še tišje (kar se bo zgodilo prej ko slej - kot meni :-) bo treba zamenjat še ventilatorje na ohišju z naprimer Noctuo ali Nexusi, Infinity je precej tih, ni pa najtišji, novi WD je SUPER zadeva, čeprav če boš želel res tišino ti QuietDrive ne uide - ogromna razlika, se splača!

Asus plošče se res bolj grejejo, ampak spet ne tako grejejo da bi sploh bilo omembe vredno. Sicer pa če pri meni zadeva deluje ko imam skoraj 0% AirFlow v slabo zračenem ohišju, potem očitno ni panike. :) Sploh pa P182 ... Skratka, ASUS, itak.

Zdaj več diskov in tišina ne gre skupaj. Nikakor! To lahko povem sam. Imam 3xWD GP ki so najtišji, sistemskega imam v QuietDrive in ko se zažene še drugi je zadeva ZELO moteča. Če ni NUJNO, ostani pri enem disku. Razlika je res OGROMNA, kajti pri vsem naštetem je HDD najglasnejši faktor v računalniku in res si ne želiš dveh takšnih faktorjev!

Gumice za utišanje ne pomagajo kaj dosti. Razen pri vibracijah, ki pa jih pri WD skoraj ni, in P182 ima tako že lepo rešeno vgradnjo diskov. Najglasnešji del HDDja - (WDja) je "idle sound" in pa "acces noise". So pa gumice super zadeva pri Samsung diskih ki ZELO vibrirajo.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

neres ::

Ker bo PC uporabljal za video obdelavo, torej je zmogljivost pomembna, mu seveda svetujem vsaj dva diska. Kopiranje med diski je hitrejše, na več diskih imaš lahko več pagefileov, backup podatkov je dosti bolj enostaven, pa še kaj bi se našlo.

Zdej ne sledim najnovejšim diskom tako da ne vem koliko so glasni. Ampak imam en starejši 80GB WD disk, ki ga preprosto NE slišiš v idle in če bi dodal takega k sistemu se ne bi poznalo popolnoma nič. Obstajajo pa seveda tudi zelo glasni diski, tako da je treba pazit.

Pyr0Beast ::

No, sicer, če res hočeš tišino, lahko tudi RAMdrive furaš .. al pa CF ..
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Tomson ::

neres: Predvsem je odvisno v kakšnem računalniku imaš disk ...

Povprečni računalnik proizvede kar precej dB, logično da to preglasi vsak disk. ČE pa se potrudiš in računalnik utišaš, potem se drugega kot disk NE sliši. Vsaj pri meni ne ...

Kot sem razložil imam sam WD GP (ki so defenitivno najtišji diski na trgu) ampak so zaradi popolne tišine vseh ostalih stvari v računalniku HDDji edini, pazi EDINI, ki povzročajo kakršenkoli hrup ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

kumer ::

Ohišje Antec P182 EU
Napajalnik ATX 520W Corsair HX
ASUS P5K PRO P35 775
CORE 2 QUAD Q9450, 2.660 GHz 12MB, 1333MHz, LGA775
Hladilnik Scythe Infinity SCKINF-1000 MUGEN
Ram DDR2 TEAMGROUP 4GB (2*2GB) PC6400 800 Xtreem Dark CL4 4-4-12 DC kit s hladilnikom retail
WD 640 Gb SATA300 , 7200, WD5000AAKS, 16MB cache SATA-II/300
Samsung SH-S203D/BEBE 20X DVD+-R/RW
Gigabyte PCI-e GF9600GT 512MB GDDR3 2DVI PASIVNA
Noctua NF-S12-1200 120x120 , 2x
Scythe QUIET DRIVE SQD-1000, hladilnik za trdi disk

torej dodal sem se 2x noctua in 1x quiet drive

ker bo pc primarno v rabi za cad programe bo zaenkrat kar 1 disk ostal , edino ne vem kako se kaj GP primerja z zgoraj navedenim - torej koliko je počasnejši

torej kaj pravite, ali moram se kaj menjat ? :))

hvala
LP

Tomson ::

Mislim da je to, to! :-)


WD GP je napram novim WD6400AAKS kar bistveno počasnsejši (kakšnih 30% sigurno), pa glede na to je 6400AAKS le malo glasnejši od GPja, bi ga jaz kar vzel na tvojem mestu. Itak bo QuietDrive naredil svoje.

Edino napisal si WD5000AAKS, kar ni model WD6400AAKS, kar si verjetno imel v mislih. 5000AAKS je počasnejši in glasnejši od 6400AAKS!
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Matej_K ::

Povej še ceno kumer ko boš dokončno sestavil, ker tudi jaz bom kupil podobno stvarco, le drug procesor in ohišje, drgač pa isto...
... .. .

Tomson ::

Tako od oka bi rekel okrog 1300 EUR .. Pa da vidimo za kolko sem kiksno :-)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

kumer ::

za disk sem videl da je napačno, funtech je imel napako na spletni strani, sedaj so popravili...

torej:

Ohišje Antec P182 EU - 133 EUR
Napajalnik ATX 520W Corsair HX - 96 EUR
ASUS P5K PRO P35 775 - 104 EUR
CORE 2 QUAD Q9450, 2.660 GHz 12MB, 1333MHz, LGA775 - 315,50 EUR
Hladilnik Scythe Infinity SCKINF-1000 MUGEN - 49,50 EUR
Ram DDR2 TEAMGROUP 4GB (2*2GB) PC6400 800 Xtreem Dark CL4 4-4-12 DC kit s hladilnikom retail - 119 EUR
WD 640 Gb SATA300 , 7200, WD6400AAKS, 16MB cache SATA-II/300 - 115,50 EUR
Samsung SH-S203D/BEBE 20X DVD+-R/RW - 22 EUR
Gigabyte PCI-e GF9600GT 512MB GDDR3 2DVI PASIVNA - 150 EUR
Noctua NF-S12-1200 120x120 , 2x - 40,07
Scythe QUIET DRIVE SQD-1000, hladilnik za trdi disk- 44,54 EUR

TOREJ SKUPAJ = 1189,11 EUR

vse je funtech (sam ne znam sestavljat pc-ja) edino naknadno bom vgradil noctua in quiet drive

ali morda kdo ve ce je novi scythe orochi res mozno uporabljat brez ventilatorja ?


HVALA
LP

kumer ::

se eno vprasanje

glede na padec cen intel procesorjev....

ali se sedaj bolj splaca kupit q6700 ali q9450 ? LINK INTEL
kaksna je razlika v hitrosti med njima ?

Hvala
LP

Tomson ::

Za extremno navijanje je boljši Q6700 ki ga lahko naviješ do 4Gh in čez, medtem ko gre Q9450 do 3.7Gh.

Po drugi strani pa je "out of the box" Q9450 hitrejši. Nasplošno se manj greje in ima manjšo porabo.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

kumer ::

ok, hvala, potem pa kar q9450 ostane...

LP

Pyr0Beast ::

Za extremno navijanje je boljši Q6700 ki ga lahko naviješ do 4Gh in čez, medtem ko gre Q9450 do 3.7Gh.
Dvomim, da gre čisto vsak procesor toliko, mogoče kakšen %, 2 .. kaj več pa ne.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

ST-777 ::

@kumer, omenjaš naknadno vgraditev noctua in quiet drive, .... kako pa je z garancijo? Ali pri Funtechu ohišje compa oblepijo z nalepkami in je po poškodovani nalepki razvidno, če kdo posega v comp še v času garancije?

zee ::

Funtechovi računalniki niso zapečateni.

Ultimativna tišina: vodno hlajenje.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

Tomson ::

Ultimativna tišina: vodno hlajenje.



Ja, če tudi diske potopiš v vodo ... ;)


Sicer pa mislim da je tale konfiguracija kar blizu optimuma in med vodnim hlajenjem ter tem ohišjem in venti po moje ni neke bistvene razlike. Vsaj na 1m bo zadeva popolnoma neslišna.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

zee ::

se da tudi to ;) edino ustrezni vodni blok je precej drag in zelo težak.

EDIT: napača
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

kumer ::

no , jaz se vedno nisem nabavil pc-ja pa me zanima ce je ta kombinacija se vedno dobra/ aktualna
ali bi vi kaj spremenili ?

ali morda veste kdaj se obeta kaksna pocenitev intel procesorjev, bo to morda v bliznji prihodnosti

LP

kumer ::

INTEL P45 čipset prihaja ....
P45

ali morda kdo ve kdaj bodo na voljo v sloveniji mat. plošče z novim čipsetom

ali se splača počakat, kaksne so razlike napram P35

Hvala
LP

tilinho20 ::

Lastniki, ki imajo P35 plato jim še ni treba menjat za P45. Razen če to želijo.

kumer ::

torej kaj pa če nimam, potem se splača počakat ?

plošče bi naj bile na volju v juniju, kdaj pa bodo v Sloveniji pa ....morda kdo ve ?

P45

LP

kumer ::

torej plošče P45 bodo očitno kmalu na voljo

ceniki so že na voljo

SESTAVI.SI

ELEKTRONIKA.SI

ali se splaca vzet P45 ploščo ker so kar nekaj drazje - ..30 EUR...od P35


morda kdo ve kdaj tocno bodo v slo na voljo

LP

bluefish ::

neko ekstremno navijanje, kot je omenjeno v enem od postov, in neslišen računalnik nekako ne gresta skupaj. Čisto mimogrede.

GrimReaper ::

ali morda kdo ve kdaj bodo na voljo v sloveniji mat. plošče z novim čipsetom

Enkrat drug teden v PCPlus:
P5Q Pro
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Silent Comp

Oddelek: Kaj kupiti
212609 (1947) knap
»

Nakup tihega računalnika (Intel Q9450)

Oddelek: Kaj kupiti
453716 (2254) vir
»

zmogljiv in tih pc

Oddelek: Kaj kupiti
172206 (1719) knehtl
»

Nov računalnik z Q9450

Oddelek: Kaj kupiti
131540 (1191) tilinho20
»

Kateri rami

Oddelek: Kaj kupiti
6866 (866) jimyboy

Več podobnih tem