» »

TV signal po mrežnem kablu

TV signal po mrežnem kablu

matfil ::

Zanima me, če je možno spraviti TV signal do televizorja namesto po koaksialnem kablu po mrežnem kablu. Verjetno je možno, toda kakšne bi bile motnje ?

Chessman ::

namesto antenskega kabla skoraj 100% ne bi dobil ven kaj uporabnega, pri scartu bi sicer v teoriji moglo delovat koliko velike pa bi bile izgube pa vprašanje, odvisno tudi od dolžine kable.

Kaj sploh hočeš narediti ??

KoMar- ::

Uf, kabla niti slučajno nista enaka - en je koaksialen, namenjen analognim signalom, mrežni kabel je pa namenjen digitalnim signalom... več ti bojo pa štromarji povedali ;)

matfil ::

Dolžina kabla bi bla cca 10m.

matfil ::

Aja iz kleti hočem potegnt signal do TV imam pa že potegnjen mrežni kabel, ki je sedaj prost ko sem nabavil wi-fi.

Chessman ::

Najboljša varijanta ti je da na obstoječi utp kabel zvežeš gor nov kabel in potem na drugem koncu ven potegneš stari kabel. druga možnost pa je da uporabiš kakšen brezžični prenos tudi za TV.
Recimo kaj takega enega v klet drugega k TV-ju in problem je rešen. ima pa možnost prenosa antenskega RF signala in video signala.

Lith ::

Žal ne morem točno odgovoriti, ampak nekaj podobnih stvari proizvaja ATEN pod Video Extenders

npr. tukaj

Pri nas pa je 'dobavitelj' za Aten tech trade

LP
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

Chessman ::

Lith: vsi produkti so namenjeni za VGA, DVI ali HDMI. Za klasični video ali pa antenski signal pa nimajo nič vsaj jaz nisem nič našel.
Tudi drugače sem videl že pa brezžičnih variant ampak služijo prenosu video sigala, takšnega kateri ima pa zraven še antenski vhod pa sem našel samo prej omenjeni model.

Matfil: predvidevam da želiš prenašati signal iz antenske vtičnice, ker drugače boš pa moral imeti v kleti kakšno napravo z vgrajenim tunerjem, recimo VCR.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje dobiti kratek USB kabel

Oddelek: Kaj kupiti
193516 (2634) Karen
»

Kakšen SPAJKALNIK ?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
313784 (3245) MadMax
»

priklop DVD-ja na TV...

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
62699 (2612) Azrael
»

Pokanje v zvočnikih 5.1 Logitech Z-5500 THX

Oddelek: Pomoč in nasveti
142339 (2118) mrTwelveTrees
»

Zaščita mrežne povezave

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
51309 (1214) ql000

Več podobnih tem