» »

Ali bi bilo ohišje dovolj veliko in zračno?

Ali bi bilo ohišje dovolj veliko in zračno?

charlotte ::

Počasi se odločam za nakup novega računalnika in posebej se mi dopadeta tale 2 ohišja: PRVI in DRUGI! K njima se nagibam ker sta ravno prav velika za mesto kjer bi stala večino časa. Zdej pa ne vem sta dovolj prostorna in zračna za naslednjo okvirno konfiguracijo (prostor bo dovolj zračen, ne bosta zaprta v kaki omari!):

- grafično 8800GT
- napajalnik Corsair 620W
- CPU E8400
- vetrnica Zalman za CPU
- matična od ASUSA, model še ne vem
- WD raptor + še en disk za shranjevanje tega in onega cca. 500GB
- pekač SONY/SAMSUNG
- neki rami 2x2GB

Aja kazga pretiranga navijanja nebi bilo, neki pa bi sigurn probal>:D .
  • spremenilo: charlotte ()

dre1 ::

Sploh nevem, zakaj se obremenjujete s temperaturo in zracnostjo, ce je stvar v garanciji ni treba panicarit, pa eni skoz gledajo na kolko temperature dela procesor, men je vseeno al na 20 al pa 200;), ce krepne gremo po novga zato pa je garancija.

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Alpheus ()

solatko ::

Vzemi prvega - ima btx zasnovo, to pomeni da ima najtoplejše komponente - procesor in napajalnik, na spodnjem delu ohišja in se da zato lepo in predvsem precej tišje zračit.

charlotte ::

Hvala vama za nasvete in nenasvete:D (dre1, mene nekak srce boli če po nepotrebnem matram računalo:) )

No tko zdej bom pa kr tu spisal nadaljevanje, ki je blo mišljeno sicer kot samostojna tema, ampak da ne smetim vsevprek še jst po forumu bom kr tuki dodal! Torej ohišju pripada še vse drobovje, ki ga bom kupil v kratkem, zanima pa me če sm jst to vse skup dobr skompajlu!
Je pa predpogoj ta, da je vse izbrano v eni trgovini (z izjemo ohišja), tko da pridm, plačam in grem, brez kalvarije z x štecunami. Vem da je ta ali ona komponenta kje cenej, sam ajd ajd (razen če so kje vsi spodaj našteti deli cenej - izbral sem AGT, ker je po mnenju večine dobra štecuna!).

Torej:

1) trdi disk (enkrat bom pol dokupu še kak 500gb disk)
2) grafična
3) matična plošča
4) procesor
5) rami
6) kuler
7) napajalnik
8) dvd pekač
9) ohišje v bistvu ga bom kupu pr cool-pc
10) pa še lcd

To bo primarni računalnik za vse možno kar leze in gre! Programiranje, office, muska, filmi, zahtevne in manj zahtevne igre, navijanje (ne pretirano), photoshop (valda, kaki si ti računalnikar če ne nucaš fotošopa:)), tiskanje, peka, internet,...... Sistem bo laufal 24/7/365/n?

TOP ::

Jaz definitivno ne bi vzel te plate 3 so mi poslali po prvi reklamaciji in čisto vse so imele napako v biosu in to sedaj v prejšnjem tednu.Tako da bi raje vzel Asus P5K-E ker očitno so dobili v Slo serijo z isto napako.

charlotte ::

Res? No to si pa ne želim ravno na enem izmed pomembnejših delov računala. A ima še kdo take izkušnje s to matično?

P.S.: Kaj pa maximus formula?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: charlotte ()

wisky ::

jaz imam plato p5e in nimam z njo nobenih problemov

charlotte ::

Kdaj pa si jo kupu? Da ni slučajn samo ta pošilka hin? Kr da so 4 iste plošče z isto napako je praktično nemogoče, da bi bilo naklučje...

wisky ::

kupil sem jo pri mlacomu sredi decembra

gorčica ::

jaz sem tudi kupil pri mlacomu asus p5e in dela brez problema. @TOP kakšno napako so pa imele v biosu te plate?

charlotte ::

A je kdo v kratkem kupu maximus formula? Da lhk iz prve pove če so te matične OK?

P.S.: Če je kak admin tok prjazn in mal prilagodi naslov teme:8)

M-XXXX ::

A je kdo v kratkem kupu maximus formula? Da lhk iz prve pove če so te matične OK?

Ultimat choice!>:D

charlotte ::

>:D

Tole slučajn pomen sarkazm on ali to resno mislš?

Galaxy ::

V podpisu ima napisano da jo ima.. tako da mislim da je res Ultimate Choise>:D

charlotte ::

Sploh nism pogledu :D Pol bo že držal!

M-XXXX ::

Resno sem mislil! Matična leti kot nora, skoraj nebonega dropa, nenormalno visoke max voltaže, odlična stabilnost, polno bonbončkov,... (čisto tako btw je moj Q6600 letel 4500mhz za super pi POD VODO!>:D

tilinho20 ::

Če bi ti kupoval Maximus Formula si raje kupi Rampage Formulo X48. Nekje sem jo že opazil... Pekač pa neki od Samusng-a.

Zgodovina sprememb…

wisky ::

solatko ::

M-XXXX ::

Če bi ti kupoval Maximus Formula si raje kupi Rampage Formulo X48.

Sicer ne vidim razloga zakaj bi dal 50€ več za identično matično sam lahko tudi tisto kupiš>:D

charlotte ::

Pa dvomm da je vredna še dodatnih 30€, sploh pa pr elektroniki, k sm že tok čudnih zgodb slišal od kupcov! 250€ še dam, več pa že mal s težkim srcem!

Še povsem praktično vprašanje. Ali pri teh grafičnah, ki zarad hladilnika zasedejo 2 reže na ohišju, slučajn un aluminij pr ohišju ovira pretok zraka grafične, se prav če un pleh pokrije zadej lukne na grafični za luftanje?

tilinho20 ::

Kolikor vem je X48 je malo boljši v navijanju in se mi zdi, da je energetsko manj požrešen in bolj je hladen.

tilinho20 ::

Ali ni P5E podobna Maximus Formuli. Razen v ekstremnem navijanju (vodno hlajenje).
Kaj vse rabiš za vodno hlajenje, če želiš hladiti procesor, grafično in matično (nekatere so že pripravljene na vodno hlajenje)?

Zgodovina sprememb…

M-XXXX ::

Pa dvomm da je vredna še dodatnih 30€, sploh pa pr elektroniki, k sm že tok čudnih zgodb slišal od kupcov! 250€ še dam, več pa že mal s težkim srcem!

Obrni se na osebo IVO (je tudi na forumu pa mu reči da te jaz glede matične pošiljam)

Kolikor vem je X48 je malo boljši v navijanju in se mi zdi, da je energetsko manj požrešen in bolj je hladen.

X38 JE X48! X48 je testiran X38, ki gre preko 400 FSB-ja (to gre tudi vsak X38):D

Ali ni P5E podobna Maximus Formuli. Razen v ekstremnem navijanju (vodno hlajenje).

Podoben je, ima pa kar nekaj razlik. (btw vodno ni extremno navijanje:D )

tilinho20 ::

No, s tem ektremnim navijanje sem mislil na rang vodnega hlajenja.;) Katere razlike pa so med P5E in Maximus Formulo?
Ali nista barco in IVo kot pes in mačka?:D

Zgodovina sprememb…

charlotte ::

tilinho maš prov:) , ampak OK jst sm zakopau bojno sekiro! Če se bo kej oglasu v tej temi, pa ga uprašam za kako ceno mi jo lhk zrihta (če bo hotu), drgač sm jo pa najcenej najdu v funtechu za 219€.

charlotte ::

Folk a je s temi matičnimi v funtechu kej narobe al kaj jih tok "pocen" sam 219€, ceneje mi pokaže najcenejšo za 246€ pri SOLO, pa sm navajen da majo glih tm najcenej!?

tilinho20 ::

barco: Zakaj ti gledaš za Maximus Formulo, če pa si reku, da zadeve sploh ne boš ne vem kaj navijal. Maximus Formula je bolj orng navijanje. Jaz bi ti priporočil kakšno cenejšo ploščo, magar z naborom P35. Ne vem, če boš imel kdaj CF. Škoda denarja za bolšo ploščo, ko pa se da dobiti ploščo za 100 EUR manj, ki bo legla tvojim potrebam. Razmisli, ali raje 100 EUR za matično ali za kaj drugega npr. grafično ali ram...

charlotte ::

Eh kaj pa naj še nadgradim:) ? Men se že tko zdi top, grafična je že zlo za petami GTX-u, vsaj po testih sodeč, rama mam že tko al tko zadost, 8 gb je že preseravanje, ddr3 pa tut ne grem kupvat. Navijal bom tok da bo zadeva še stabilna za delo 24/7, kok bo to bomo pa potem vidl.

tilinho20 ::

No, potem pa 100 EUR prišparaj.

charlotte ::

Mal sem gledal/poslušal tele WD raptorje in so hudo glasni! Tko da sem že hudo v dvomih ali bi ga res kupil! Kdo ve ali so WD gren power kej bolši oz. tišji?

tilinho20 ::

Kupi Samsung Spinpoint T HD501LJ. Celo prehiti Raptorje v nalaganju stopnje v igri.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera plata je boljša

Oddelek: Kaj kupiti
5851 (722) tilinho20
»

Nove komponente (plata, disk, rami, grafa, dvd, tipkovnica in miška)

Oddelek: Kaj kupiti
252038 (1387) Tocko
»

Nvidia 9800GX2

Oddelek: Kaj kupiti
221375 (940) Volta
»

Nov računalnik (kišta, monitor, miška in tipkovnica) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1428786 (5753) charlotte
»

Spet nov PC

Oddelek: Kaj kupiti
121262 (1020) tilinho20

Več podobnih tem