» »

Nvidia 9800GX2

Nvidia 9800GX2

troy ::

Kupujem nov računalnik, v katerega imam namen vtakniti Nvidia 9800GX2 grafično kartico. Zanima me kakšna matična plošča je najbolj primerna za dobro delovanje te kartice. Nekje sem zasledil, da je zelo primerna tale. Ali lahko to kartico dobro poganja tudi kakšna cenejša matična kartica, z drugačnim ''čipsetom'', se z uporabo ''slabše'' matične tudi drastično poslabša delovanje grafe? Kaj pa izbira ram pomnilnika, in procesor? Kakšen napajalnik potrebuje takšna beštija??

Za vse nasvete se zahvaljujem!:))

Dr_M ::

Za tako graficno, je ze kar priporocljivo, da pdopira pcie 2.0 (intel X38,X48, nvidia 780 in 790). Drugace bi pa tudi na P35 lepo delal, sam ce imas denar za tako graficno, ti tudi za malo boljso plato ne bo problem :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

biokill ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: biokill ()

troy ::

Hvala!

Kaj pa napajlnik in CPU... ?? Kaj je pametno nabavit??

tilinho20 ::

CPU-E8400. Napajalnik pa Arkangel 850W.

tilinho20 ::

Plata pa recimo Maximus Formula.

novinec09 ::

Tale grafična zahteva minimum 600W +-50W, kje pa je še vse ostalo! Priporočam ti en res kvaliteten 850W napajalnik ali pa kak 1000W.;)

M-XXXX ::

Še bolj pretiravaj! Ta napajalnik bo VEČ kot dovolj!

tilinho20 ::

JOJ! Eni res pretiravate pri napajalnikih. Naj si kupi Enermax Galaxy 1kw al kaj?
Arkangel bo čisto dovolj. Poglejte M-XXXX. Ima kar lepo navit proc in CF.

Zgodovina sprememb…

troy ::

tilinho20, zgoraj si mi svetoval E8400 3GHz, a misliš da je bolje da si umislim kakšnega slbšega Yorkfield-a LINK, ali kakšnega boljšega dvojedernika, ali karkoli drugega, ....? Frend mi je namreč svetoval, da je na tem nivoju nakup dvojedernika nesmiseln..:)

novinec09 ::

Povsod piše, da potrebuje vsaj 600W.
Sem zdaj našel en link na MSIjevi strani, kjer piše- kateri napajalniki zadostujejo za kartice: KLIK!

Senitel ::

In zakaj bi bilo potem 850W premalo?

tilinho20 ::

Lahko pa kupiš q9450. q9300 se definitivno ne splača (osebno mnenje), ker ima prenizek multi. Samo q9450 je tudi cca. 130 eur draži od E8400. Če to ni problem, potem pa kar q9450, čeprav bo v igrah nekoliko zaostajal za e8400. Sicer se bodo quadi uveljavili (v gaming mašinah) čez cca. 2 let (mogoče še kaj prej).

Zgodovina sprememb…

novinec09 ::

Saj nisem napisal, da je premalo!:\ Halo? Preberite dobro! ;((

M-XXXX ::

Nisi direktno napisal si pa mislil nekaj podobnega!
In ko omenjaš da rabi 600W+ (to je za CEL sistem in ne SAMO grafično)

RC14 ::

Če ve kdo za kak link, kjer je neposredna primerjava med pcie 1.0 pcie 2.0 recimo pri teh požrešnih karticah kot sta recimo radeon 3870X2 oz nvidia 9800GX2 ?

Torej, ali je dovolj za te highend kartice pcie 1.0 oz ali se pozna razlika v igrah ?


Drugače pa je LC 850W napajalnik vsekakor čisto dovolj zmogljiv.


Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Volta ::

Recimo TULE piše nekaj o pohitritvah, vendar ni kaj dosti. Malo je pa le v pomoč ;)

RC14 ::

Hvala.
Mogoče še kak link, kjer so naredili primerjavo med pci-e 1.0 in 2.0.

Vprašal sem zato, ker imam plato v podpisu (seveda pci-e 1.0) in si imam namen letos nabavit novo generacijo grafične ki pridejo poleti ven (recimo 4870 ali pa GT200) in ne vem koliko se slabše obnesejo te požrešne kartice na pcie 1.0 napram pcie 2.0 ?

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Dr_M ::

Zal ni nic pametnih testov, ampak sodec po forumih, ni toliko razlike, da bi se ti zarad tega splacal plato menjat. Sploh pa P35-T2R ne :D :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Volta ::

Pomoje je razlike toliko, kot je bilo razlike med AGP4X in AGP8X. Torej skoraj nič. Tale PCI-E 2.0 je večinoma le lepotni okrasek in en razlog več, da bi menjali svojo obstoječo dobro ploščo za novejšo, ki ima dodaten bombonček. Enostavno se ne splača, ne za tolikšno razliko v performansih.

LP

Calligulla ::

Predvsem ne menjaj plate. Nabavljat neke drage plate je stran metanje denarja, ker ni razlik v hitrosti. Se 5% ne.

RC14 ::

Pol pa tk kul:)
Ma sej je ne bi menju, sem zelo zadovoljen z plato,sam zanimalo me je, a so velike izgube na teh "starejših" platah ki nimajo pcie 2.0. Torej zdj še sam čakam na novo generacijo kartic, pol pa akcija:))

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RC14 ()

Volta ::

Se že veselim rezultatov ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup novega "high tech" računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
242197 (1192) kokpa
»

Računalnik do 550 € (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
565363 (4125) mera
»

nov comp. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1197664 (5611) Meizu
»

Nov Racunalnik tja do 1000 € (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
906491 (4347) Veteran007
»

Nakup računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
151806 (1477) Spikster

Več podobnih tem