» »

office PC

office PC

pierlo ::

Živjo
Kupujem osebni računalnik, ki ga bom uporabljal v pisarniške namene. Zamislil sem si HP-ja, ker ima 3 leta garancije. Sem pa v dilemi glede grafične kartice.
http://www.ceneje.si/hp-racunalnik-dx23...
Ta ima Intel Graphics Media Accelerator 3000, 8-384Mb

Drug model ima pa mal slabši CPU
http://www.ceneje.si/hp-racunalnik-dx23...
Ima pa ATI X1300 Pro 256MB .

Kaj bi se tu odloču???
Kako je s temi integriranimi Intelovimi karticami?

Ker tu bi šel zraven še 20" ekran Samsung SyncMaster 2032MW.
LP

Spike Edin ::

Živjo!

Grafična kartica: integrirana
Tega ti ne priporočam, najboljše da kupiš PC z ločeno grafično kartico. Koliko pa nameravaš odšteti za računalnik?
The PC Doctor

pierlo ::

Vem da je boljš ločeno. Sam tle gle itak za pisarniški računalnik, poleg tega pa predvidevam da te Intelove integrirane grafe niso tolk slabe koker so ble včasih (sem mal prebral o njih. Sam dilema je tud ker bo 20" ekran.

To piše na Hp strani o teh grafičnih
Krmilnik 3D/2D: podpora je v celoti skladna s standardnimi API-ji družbe Microsoft®, kot so Direct Draw, GDI/GDI+ in Direct Show; vgrajen krmilnik VGA; vgrajen 400 MHz pretvornik RAMDAC; 400 MHz hitrost takta krmilnika; prekrivne ravnine: podpora za eno prekrivno ravnino s filtriranjem 5x3; največja barvna globina: 32 bitov/slikovno piko; največja navpična hitrost osveževanja: 85 Hz pri največ 1920 x 1440, 85 Hz pri 2048 x 1536, odvisno od načina in konfiguracije; podpora za dodaten zaslon DVI-D prek izbirne kartice DVI ADD2, na voljo glede na razpoložljivost v regiji

Drugač sem pa pripravljen odštet 650 evrov za škatlo, mogoče kak evro več.

blackbfm ::

Za pisarniške namene je dovolj računalnik za 300€. Za word oz. open office je dovolj integrirana grafična. Sicer se mi pa ne zdi pametno več plačevat samo zato ker piše HP gor. Jz sm si pred tremi mesci za 600€ sestavu:

proc: Core 2 DUO E4400
plata: Gigabyte P35-DS3
ram: OCZ 2gb 800mhz
grafična: Radeon HD 2600 XT
disk: 320GB

dvdrw, chieftec ohišje in napajalnik 550w

Zdej bi dubu za tak denar še malo boljši komp..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

pierlo ::

Na mojmu bo mogel tud kak Photoshop, Corel, občasno pa Pinnacle studio laufat. Hp je zarad garancije, ki je pač 3 leta. Drugač pa pravjo da so brand kompi kar vredu. Če bi kupoval za doma bi si sestavil neki, seveda bi gledu na grafo.
Drugač so pa do teh integriranih graf. ful predsodki še iz prej, ko so ble res tolk slabe. Zdej so verjetno zadeve že izboljšali. Za igranje iger jo sigurno nebi vzel. Drugač pa če gledaš tko da so na HP-ju dal v komp CPU z (2.13GHz, 4MB L2, 1066Mhz) pol verjetno niso razmišljali da bi dal podpovprečno grafo zraven.

LP

bluefish ::

Drugač pa če gledaš tko da so na HP-ju dal v komp CPU z (2.13GHz, 4MB L2, 1066Mhz) pol verjetno niso razmišljali da bi dal podpovprečno grafo zraven.

Pa se žal mnogokrat zgodi, saj proizvajalec bolj meri na "pisarniški" trg.
Za res večino pisarniških opravil integrirana grafična zadošča. Tudi Photoshop in drugi našteti programi se bolj zanašajo na procesor in RAM. Odločitev pa je seveda tvoja. Morda bi že zaradi manjše rezerve vseeno vzel samostojno grafično kartico (če te bo kdaj prijel Aero v Visti :D ).
HP ima res dolgo garancijo. Kljub vsemu pa se v primeru, da sam sestaviš računalnik po kosih, upošteva garancijo na vsako komponento posebej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

pierlo ::

Drugač bom imel licenčne XP-professional gor.
Kje se pa splača sestavit računalnik? Kaj pa pravite na SO d.o.o.?
A mogoče kdo ve za kakšne primerjave grafičnih kartic, kjer so tud te intelove primerjane?

Adrijan0 ::

Če bo računalnik za pisarniške namene ne zgrešiš nič z integrirano kartico.

pierlo ::

Kaj lahko pri kompu z integrirano grafično brez problema dodaš še klasično grafično (Geforce ali ATi)???

Adrijan0 ::

Lahko če ima plata še pcie slot.

pierlo ::

Kaj ta plata ima
Intel 946GZ ?

pierlo ::

Tle je link kompa z to plato, za katerega me zanima če je možno da bi dodal grafično.

http://www.ceneje.si/hp-racunalnik-dx23...

Adrijan0 ::

Je mogoče dodati grafično.

pierlo ::

kako je možno? kaj enostavno kupiš klasično grafo in jo not vstavš, če jo pač potrebuješ? Ker mi je pa en znanec včeraj rekel da se ne da. On je zaposlen pri pod, ki servisera HP-je. On je zadolžen za serverje. Drugač je pa reku da ta integrirana grafična ni slaba. Za gamerski comp ni drugače je pa vredu.

Duhec ::

V vsak HP računalnik serije DX2300 lahko vstaviš PCI-e grafiko. Le paziti moraš, da ni preveč potratna saj se lahko zgodi, da bo napajalnik postal prešvoh. Tudi mislim, da nimajo dodatnih napajalnih priključkov, če jih grafična zahteva. Nek srednji rang grafik fura čist ok.
DX2300 serija ima: 1x PCI 2.3 , 2x PCI Express x1, 1x PCI Express x16 za grafiko.

Pa vzemi tisti prvi model, ki si ga napisal v prvem postu skupaj z Visto Business in greš lahko brez problema, licenčno in brezplačno na XPje.

pierlo ::

Kaj Windows Visto kar zamenjaš za xp-je? Se pravi grafika srednjega razreda gre brez težav.

kixs ::

Mat'r... ti pa kompliciras :\

Za Office ti je vsak racunalnik, ki ga danes kupis, prevec. Aero ti poganja vsaka on-board graficna, ki se danes prodaja.

Ce bos ze imel Visto, jo pac obdrzi. Za pisarniska opravila je cist OK.

Ajd!

Duhec ::

@pierlo, downgrade na XP velja samo iz Viste Business. Za Visto Home to ne velja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri prenosnik do 599€? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9411652 (9776) trek@s
»

resolucija 1680 x 1050 da ali ne?

Oddelek: Kaj kupiti
152239 (1648) Zheegec
»

Že v naprej sestavljeni računalniki - mnenje?

Oddelek: Kaj kupiti
153207 (2872) 5er-->
»

Pisarniški računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
81290 (1124) delfinus
»

Bitka med poceni grafičnimi rešitvami

Oddelek: Novice / Grafične kartice
363699 (2829) Jan987

Več podobnih tem