» »

resolucija 1680 x 1050 da ali ne?

resolucija 1680 x 1050 da ali ne?

globe ::

Kupujem prenosnik z resolucijo 1680 x 1050. Nagledanega imam pa tega. Malo sem brskal po internetu in nekateri so mnenja, da je ta reslolucija prevelika za 15,4 inc notesnik. Nej bi bil text in ikone premajhne, ter pri brskanju so strani male in se slabo vidi. Ima kdo kaj izkusenj s prenosniki s tako resolucijo?

Mavrik ::

Zadeva zgleda super na 15.4 inčnem prenosniku, nič ni premajhno (razen če slabo vidiš).
The truth is rarely pure and never simple.

OldSkul ::

Resolucija je odlična za tak zaslon. Itak pa gledaš odblizu, tako da z branjem ni problemov, razn če res slabo vidiš-

caveman ::

jst imam 1280x800 in je to boljše. Še posebno če od filmov in nadaljevank gledaš samo 720p HD

zcetrt ::

Neprecenljivo je za CAD programe. Velikadelovna površina. Tekst in internetne strani zna pocečati že vsak soliden brskalnik.

Če pa imaš na izbiro bleščeč 1280 in mat 1680, pa mislim, da ni dileme. Imam pa trenutno ta zaslon, ki si ga ti ogleduješ, in je zelo dober.
4.

OldSkul ::

1280x800, da je boljše? Se zajebavaš, to je prav slaba resolucija.

Zheegec ::

Ja ta ekran mi je ful všeč, ta HP ima 1680x1050 in 8-bit matriko (PVA/MVA), super vidni koti in barve.

Samo raje vzemi 6715B6715B, pride dosti ceneje, pa že ima 2GB RAM. Ekran in ohišje z vsemi priključki sta enaka.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

globe ::

Ste me kr preprical. Nisem bil siguren zarad velikosti. Rabil bom pa veliko povrsino, ker se ukvarjam s produkcijo in je velik ekran velik +.
@ Alien: Sm gledal tut tega ja, samo sm mal skepticen glede procesorja. Nekak sem pristas intela, spolh te c2d procesorji nej bi bli se tolko bol kvalitetni, glede segrevanja, porabe energije samega delovanja. Res pa da ne poznam turiona, se lahko kosa z intelom?
Ce nabavim laptopa z visto ktere se pa poskusam ognt, je potem problem instalirat win xp namesto?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: globe ()

BluPhenix ::

Ta prenosnik imam jaz zdej cca 2 mesca odlična zadeva, odličen monitor, odličen lifetime baterije.

A vseeno. Pojavljajo se določeni modeli, pri katerih je plošča malo fuč, to pa se kaže tako, da ventilator lavfa večinoma stalno in to na precej visokih obratih. Neseš na servis, reči če ti dajo na začasno izdajo prenosnik domov in te pokličejo, ko dobijo ploščo, menjava traja cca pol urce. Na plato sem poa čakal nekje 14 dni.

Razen tega pa je odličen nakup. Veliika delovna površina in zmogljiv hardver.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Pyr0Beast ::

Turionček je malenkost bolj napreden, kar se tiče porabe v prenosnikih, drugače pa velikih razlik ni. Kosa se lahko pa z intlom BP.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

BluPhenix ::

Uh? Bolj napreden? To da porabi več elektrike, ne pomeni, da je bolj napreden, da nisi malo zamešal. Sicer je razlika minimalna ampak je.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Pyr0Beast ::

NI turionček boljši ravno zaradi SpeedStep ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

BluPhenix ::

Intel 2GHz (T7300) ima deklarirano enako porabo, kot AMD 2GHz (TL-60), vendar ima več L2 predpomnilnika, kar zame pomeni, da ima intel v bistvu nižjo porabo, je pa res, da je ta AMD 90nm. ČE vzamemo 65nm, je zadeva nekoliko varčnejša. Imajo pa AMDji več L1 cache:

Intel T7300 2GHz L1 Cache: 128kB, L2 Cache Size: 4MB, Thermal Design Power: 35W
AMD TL-60/2 2GHz L1 Cache: 256kB, L2 Cache Size : 1MB dedicated Thermal Design Power: 35W
AMD TL-64 2.2GHz L1 Cache: 256kB L2 Cache Size : 1MB dedicated Thermal Design Power: 35W
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Zgodovina sprememb…

caveman ::

1280x800, da je boljše? Se zajebavaš, to je prav slaba resolucija.

Oldskul, preber najprej cel moj post preden komentiraš. Itak je samo ena vrstica, tako da ti ne bi smelo povzročati težav.
Za gledanje 720p je bolje 1280x800.

Sploh pa avtor teme ni povedal za kaj bo prenosnik uporabljal. Za CAD in podobno je 1650x1050 boljše, za 720p in igre pa je bolje 1280x800 (ker moraš imeti nastavljeno na nativno resolucijo in pri 1280x800 teče pač hitreje in je potem laptop za ta namen uporaben dlje časa).

draa ::

jaz bi skoraj raje imel1280x 800 mislima da je za 15,4 zaslon prav vredu resolucija sam imam sicer 17" acerjev prenosnik, kjer imam resolucijo 1440 X 900 (mislim da je kar prava, in si višje sploh ne želim;)
LP

Zheegec ::

BluPhenix: Če je čipset AMD 690, potem je notri 65nm Turion64 x2, poraba je praktično identična Core2Duo.
Težava z ventilatorčkom je samo pri 6710B seriji, pri 6715B pa ne.

Sami podatki o L1/L2 cache so (skoraj) brezpredmetni, ker sta procesorja precej različna. Turion64 bi lahko imel še pol manj L2, pa bi se to bistveno manj poznalo, kot če bi imel Core2Duo pol manj L2. To je seveda zato, ker ima T64 integriran memory kontroler.

6715B se splača zaradi preprostega razloga, ker je 6710B s 1680x1050 okoli 100€ dražji, pa še 1x1GB RAM ima, razlika je pa samo v procesorju in čipsetu, kar se pa na koncu praktično ne pozna.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

prenosnik - mudi se z nakupom

Oddelek: Kaj kupiti
181820 (1314) stojko1
»

Kateri HP prenosnik

Oddelek: Kaj kupiti
61748 (1748) zcetrt
»

izbor komponent prenosnika glede na namen uporabe

Oddelek: Kaj kupiti
71191 (1191) Cveto
»

HP 6710b ali 6715b? - linux

Oddelek: Kaj kupiti
102142 (1914) jype
»

HP 6715b sempron ali turion ?

Oddelek: Kaj kupiti
51555 (1429) trademark

Več podobnih tem