» »

Nujno rabim pomoč Bios flash

Nujno rabim pomoč Bios flash

D-PaX ::

Biose sem flashal in zdaj imam sranje. :(
Problem je v tem, ko vklopim pc se nič ne pokaže in piska.
5sec premora 2 sec dolgi piski to se skoz ponavlja ne neha :(

Sem pa dal 100% prave biose, ker sem na matični plošči pogledal oznako in verzijo biosa.
LINK do moje plate.
http://www.gigabyte.com.tw/Support/Moth...

to pa sem dal dol.
2005/10/28

1. Update CPU microcode
2. NVIDIA RAID mode default from enable to disable
3. If your system already use RAID mode , please enable relative settings in bios first

Postopek:

Ko sem imel paket doli, sem ga odpakiral na disketo potem sem dal ponovni zagon, pritisno na tipko F8 Q-Flash utility in se mi je odprlo okno za flash bios, dal sem update bios on flopy. Nadgradilo ga je dokonca potem sem stisno tipko esc računalnik se jeponovno zagnal in nič več ni šlo naredit. Pojavil se je ta problem ki sem ga napisal od zgoraj.

Prosim Vas za pomoč NUJNO!!!

Hvala vsem, ki bo te mi pomagali :)
Paxy
  • spremenil: D-PaX ()

kixs ::

Hmmm... tezka bo.

Katero verzijo Biosa si imel pred Flashanjem - kateri datum?

Kot vidim na Gigabyte... sta dve verziji te plate. Mozno, da imas Rev.2 , ki pa ima drugi Bios.

Lahko probas z "Clear CMOS". To je en jumper zraven baterije - poglej v Manual. To je sicer zelo mala moznost, da bo delovalo.

Tako ti ostane edina moznost, to je preprogramiranje EEPROM-a. To lahko naredis s posebnimi napravami ali pa Hot-swap na drugi enaki maticni. Verjetno pa je najbolje, da odneses rac. na servis, pa ti tam dajo gor pravi Bios.

Pred kaksnim letom se je to zgodilo tudi meni ;( K*rceva DFI maticna... isto dve verziji z istim imenom, valda sem mislil (misliti - biggest f*ck up >:D ), da imam novejso ali da bo vsaj javil... Sorry brate, tole ne bo slo. Nic, lepo zaflasha in tema! Na skatli od maticne neke reklame o Multi-Bios itd... Ze pomislim, da ima morda Dual-Bios (se pravi dva EEPROMa), en za backup... Nic takega, samo to, da lahko shranis vec BIOS nastavitev. :\

Kupim se eno isto maticno... naredim Hot-swap, sflasham s pravim biosom... rezultat... nic boljse... ocitno je slo vse nekam!? 8-O Maticno dam v garancijo... mi zamenjajo za drugo. Prodam obe DFI in si kupim Gigabyte s pravim Dual Bios sistemom. Vsako plato, ki jo bom kdaj kupil, mora imet Dual Bios (just in case) ;)

Servis zaflashanega biosa pride cca 30€ (vsaj toliko so mi rekli takrat - 7.000SIT)

lp

D-PaX ::

Pozdravljen kixs97


Rev. 1.0 piše na plati ta jumper pa iščem zdaj bom probal to naredit.
Ti bom javo če je uspelo. hmm Piše CMOS samo gori ni jumpeja :(

zdaj mi več ne piska ampak mi napiše tole

CMOS CHECKSWM error Defaults loaded
If your Operation system has install on SATA HDD already
Please check SATA access mode and Hard Disk Boot Priority


Biose sem mogo nastavit :) dela zdaj vse hvala za pomoč CMOS je bil :D pa sem se rešo servisa :)

Hmm Pa zdaj mi normalno delajo nadgrajeni biosi :D super je :D zgleda da je taki postopek.
Paxy

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D-PaX ()

Pyr0Beast ::

Load setup defaults se običajno da in nato sava ter restart. Nato nastaviš svoje nastavitve.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Blinder ::

Neki bi rad prašal, moja plata z sedanjo verzijo biosa podpira samo 65nm proceosrje, z novejšim biosom tudi 45nm, a bi mi z sedanjim biosom delal gor 45nm procesor? Če pri zagonu napiše "unknown cpu" mi je vseeno.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

WarpedGone ::

Js sm mel podobno situacijo in sm skoraj fasal živčni zlom.
Originalen bios na plati še ni podpiral 45 nano procov (1333 FSB) in je javljal Unknown CPU ampak je pa delalo. Ko sm neki pedenal ventilatorje sem ga enkrat dalj časa pustu stat na tistem Unknown CPU. Ko se je resetiral se ni hotu več zbudit - kasneje sm pogruntal da je bil krivec Default settings.

Plato sm lahko zbudu le z enim drugim 65nm CPUjem, kjer sm resetiral nastavitve. Ob naslednjem resetu na Default zopet tema. Če maš šanso, svetujem flash na verzijo ki uradno podpira. Včasih je podpora samo pravo ime proca, včasih pa kej bol kritičnega.
Zbogom in hvala za vse ribe


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težava z BIOS-on na matični plošči Gigabyte

Oddelek: Pomoč in nasveti
13937 (765) Mitch
»

bIOS Matična plošča gigabyte - POSODOBITEV BIOSA

Oddelek: Pomoč in nasveti
203839 (3388) fr4nc
»

Kje do BIOS čipa ?

Oddelek: Strojna oprema
412626 (2080) Pyr0Beast
»

Bios update neuspel-plata mrtva?

Oddelek: Pomoč in nasveti
81258 (1128) IgorGrozni

Več podobnih tem