» »

Win XP slo kompatibilnost?

Win XP slo kompatibilnost?

DocRob ::

Zio! Na računalo mislim namestiti Win XP..., pa me zanimajo vaše izkušnje, predvsem kompatibilnost s programi. Na comp. ne bo igric, pač pa programi za urejanje besedila in slik (Office 2000, Ulead Fotoimpact, Corel Draw 9, Nero xxx. Potreboval pa bi še driverje za Scanner umax 1220s, ZIP, Cannonov Power Shot a50. Za odgovore se lepo zahvaljujem.

SLO-Security ::

Kar brez skrbi,...za to bi ti tudi zadostovali XP HE, če ne boš poganjal serverja [sicer pa obstajajo tudi free server programi, kot je/so Apache,...] oz. ne potrebuješ v SLO prevedene je nakup PRO verzije nesmiselen.
KO SE ZAVEŠ [NE]VARNOSTI HTTP://www.SLO-Security.com
NOVO: Na SLO-Security.com sedaj tudi FORUM-2! s strokovnjaki !

andrej ::

Opa... Glede na to, da mas Security v nicku ni ravno lepo, da si reko, da je nakup Pro-ja nesmiseln. Nope. Z varnostnega stalisva je Pro dosti boljsi izdelek, ker ponuja bistveno boljse upravljanje in dodeljevanje pravic. Home je dosti bolj odprt in se ga ne tako fajn zaklenit kot proj-a. Vsaj brez vecje muke ne...

SLO-Security ::

Moj odgovor se je nanašal na zgoraj navedeno vprašanje. Kar se tiče varnosti: NIKOLI IN NIKDAR ne zaupaj samo prvotni zaščiti,ki ti je ponujena v operacijskem sistemu. Namreč, vse prevčrat beremo in tudi sami vemo, da imajo vsi operacijski sistemi varnostne luknje. Iz tega povzamemo, da potrebujemo "pomoč" drugih podjetij, ki tržijo varnostne rešitve. Iz tega sklepamo lahko, da poleg standardne zaščite moramo uporabiti še kakšen drug program za boljšo zaščito, kajti osnovna ni dovolj! Torej, zakaj bi kupoval PRO verzijo, če pa lahko za omenjen denar raje kupi kakšen Security program, saj ga bo slednje itak mogel.

In nezadnje še vprašanje: koliko ljudi na internetu zaupa temu kar mu os ponuja [se pravi da uporabljate samo prednaloženo zaščito]?

P.S.: To je samo moj pogled, seveda pa ima vsak svoje mišlenje,...
KO SE ZAVEŠ [NE]VARNOSTI HTTP://www.SLO-Security.com
NOVO: Na SLO-Security.com sedaj tudi FORUM-2! s strokovnjaki !

ABX ::

Ma itak ta SLo-Sec sere gluposti brez pitanja.
Koji fuk'n server aplikacije bi kdo hotel poganjat na XP Home/Pro.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

SLO-Security ::

Jaz jih popznam vsaj ducat, ki so XP PRO kupili samo zaradiu IISja.
KO SE ZAVEŠ [NE]VARNOSTI HTTP://www.SLO-Security.com
NOVO: Na SLO-Security.com sedaj tudi FORUM-2! s strokovnjaki !

Gandalfar ::

ABX: kaj pa ce si razvijalec le teh? Sicer pa pazi malo na svoj jezik... (opozorilo za zdaj..)

ABX ::

Počakaš na XP server recimo?

Poleg tega IIS 5.0 teče tudi na w2k (mogoče celo na NT 4.0 ne vem zdaj na pamet).
To je isto kot da bi jaz izjavil da če potrebuješ server aplikacije nabavi win98SE ne pa win98. Sej za delat delajo.

Srat gluposti bez pitanja. Dodajat komentarje brez da bi te kdo vprašal za njih oz. govorit napačne stvari. Kapiš?
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

DocRob ::

Fantje, ne se zdej skregat zaradi mene. Racunalnika ne bom uporabljal kot serverja, bo le eden od rac. v mreži. Za varnost pa že sedaj skrbi Firewall, ter router, če sem prov razumel oskrbnika sistema. Hvala za odgovore, čeprav še nisem zvedel vsega. Slo varianto bi rabil zato, ker so uporabniki comp. dve leti pred penzijonom in se na svet elektronike spoznajo kot ...

SLO-Security ::

Ja, potem res potrebuješ pro verzijo,...saj je microsoft samo teo verzijo poslovenil.

ABX: očitno še nisi slišal, da je neka firma odkrila prevaro Microsofa o tem, da se server aplikacija od pro verzije razlikuje samo po nekih malenkosti v registru-to so tudi dokazali,...če smo že pri tem.
KO SE ZAVEŠ [NE]VARNOSTI HTTP://www.SLO-Security.com
NOVO: Na SLO-Security.com sedaj tudi FORUM-2! s strokovnjaki !

sasox ::

Slo-security: dej mau se umir pa neki kvazit neumnosti in se delat enga kwazi experta.....ker se hitro vidi da imas bolj malo pojma!

Drugače pa uporabi, tako kot je že andrej povedal, Win XP Pro!

andrej ::

SLO-Security: ce ne zaupas OS-u potem zakaj ga sploh uporabljas. Vsi osi majo napake. Glede varnosti v winsih pa sem mislil to, da imajo XP vec moznosti za zaklepanje masine. Nic pa ni 100 % varno. Nici ce masino vgasnes in jo zabetoniras ni 100 % varna.

Glede pretvorbe pro v server pa prevec beres rumeni tisk. Zadeva je taksna, da obstaja en source iz katerega se pri kompajlanju generira razlicna koda. Ena za Pro, druga za HOME tretja za server verzije itd. Ko se ena stvar popravi, recimo bug, se tako popravi v vseh verzijah.
Server verzije se razlikujejo kot si povedal v registru zaradi optimizacije. Serverji so optimizirani za delo vec uporabnikov kjer odzivnost ni tako pomembna kot pri interaktivnem delu.
Druga razlika je pa v kodi in namescenih. Tudi ce uporabis tisti program, se vedno nimas pravega serverja, ker nimam ne DNS serverja, ne DHCP serverja, ne AD-ja, ne nic drugega... Ce mene vprasas je to totalna bedarija in ne gre za nobeno prevaro.
Ze ce naredis primerjavo datotek med server CD-jem in pro CD-jem bos odkril ogromno datotek, ki na pro cD-ju manjkajo...

andrej ::

se nekaj. Po tvojem sklepanju sledec, ne smes NIKOLI zaupas OS-u, ampak moras potem zaupat tretjim programom. A ti nimajo hroscev:\\
Osebno nimam razloga zakaj ponujenemu nebi zaupal. Kot sem reko ze prej nic ni popolno.

SLO-Security ::

Ja, se strinjam s tabo Andrej,... :8)
KO SE ZAVEŠ [NE]VARNOSTI HTTP://www.SLO-Security.com
NOVO: Na SLO-Security.com sedaj tudi FORUM-2! s strokovnjaki !


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows XP Vs Winows 98 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1436971 (5517) tha_man
»

Terminal Services???

Oddelek: Operacijski sistemi
452017 (1624) andrej
»

kako se izogniti hackanju

Oddelek: Pomoč in nasveti
452055 (1229) billy
»

nekdo mi vdira notr (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
615495 (4500) undefined
»

Win XP NTFS?

Oddelek: Programska oprema
371377 (1036) andrej

Več podobnih tem