» »

Nov računalnik (Matična, Proc, RAM, Napajalnik, Grafika)

Nov računalnik (Matična, Proc, RAM, Napajalnik, Grafika)

aambro ::

Pozdravljeni!

Prosim za oceno naslednjega sistema - kaj bi spremenili in zakaj? Namenjen bo igranju iger, za ostalo me ne skrbi. Pomembna mi je tišina računalnika in/ali sposobnost navijanja (vem da to ne gre dobro skupaj), ampak o tem nekoč kasneje.
Zanima me, zakaj so nekateri rami "boljši". Recimo OCZ.

MB: ASUS P5K
Grafika: XFX GeForce 8800GT "Alpha Dog Edition" Extreme
Proc: Intel ® Core 2 Quad Q6600
RAM: CORSAIR TWIN2X2048-6400C4 PC6400 DDR2
Napajalnik: LC Power LC6550GP "Silent Giant" v2.0

Sistem bo WinXP.

S financami sem omejen do 700 EUR.

Hvala za odgovore in komentarje!
  • spremenilo: aambro ()

bluefish ::

glede na to, da planiraš 4GB RAM-a, boš moral izbrati 64-bitni Win. XP pa je v tovrstni varianti precej težaven in bo verjetno potreben prehod na Visto.

aambro ::

Aha, naredil sem napako - ram bo:
Corsair TWIN2X1024 -6400C4 KIT - torej 2GB skupaj.

Sistem me pride v AGT SKUPAJ: 667,54€

LC Power LC6550GP "Silent Giant" v2.0 40,59€
ASUS P5K 107,90€
Intel ® Core 2 Quad Q6600 234,75€
Corsair TWIN2X1024 -6400C4 KIT 1024MB 800 MHz DDR II 46,68€
XFX GeForce 8800GT "Alpha Dog Edition" Extreme 512MB GDDR 3 PCI-Express™ 16x 237,62€

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: aambro ()

bluefish ::

meni osebno je videti ok. Nekaj lahko prihraniš še na grafični, če vzameš "navadno" verzijo, ki jo pozneje sam naviješ in bo isto - recimo asus ali gainward, ki imata menda dobro hlajenje).

tilinho20 ::

Ja. Nujno kupi grafično, ki nima serijski hladilnik. Ali pa boš sam dajal gor hladilnik. Priporočam da kupiš od Gainwward-a.

Zgodovina sprememb…

aambro ::

Zdaj gledam tile dve:
Gainward GeForce 8800GT
- 512MB za 222,74 EUR in
- 1024MB za 247,19 EUR --> 25 EUR drazja.

Zelo rad bi igral igre na native resoluciji - 1680*1050 in kolikor do zdaj poznam teorijo, je količina spomina tista stvar, ki najbolj pripomore k sposobnosti graficne predvajat visoko resolucijo.
Po drugi strani sem gledal teste in opažam, da je 8800 GT "prešvoh" procesor, da bi zmogel izkoristiti 1024 MB rama, kar se pokaže v minimalnih razlikah med obema variantama kartic. Ali prav razumem?

Razmišljam - 1024 je 10% dražja kartica, vendar bom dobil kvečjemu 3% višje FPS v igri --> torej se mi ne splaca.

tilinho20: kako spoznas serijske hladilnike?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: aambro ()

def0r ::

Po resnici povedan kakor sm prebral od onega tam gor da rabis 64 bitni sistem ravno ni kriza :> Raje si daj kar 32 bitne windovse in ti bo pac 3.5-3.6GB zaznalo kar tudi ni kriza imam 64 bitno visto in 32 bitne windowse in jee cisto ql delovanje.

Za GTjevke je pa itk jasno da imajo slabse narejen hladilnike vec ali manj odvisno od proizvajalca. Zato pa imajo GTS boljse t nove.

bluefish ::

nova GTS je dražja od GT, polega tega pa niti ne tako boljša. 512MB spomina pa bo na grafični dovolj.

tilinho20 ::

aambro: S serijskimi hladilniki sem to tako mislim, ker jih je na večini kartic. Baje pa so ti hladilnik glasni in slabo hladijo.
Grafično pa kupi z 512 MB.

Zgodovina sprememb…

IVo ::

Ja sam prednost GTSja je v tem da se veliko bolje OCja. Na stock hladilniku se večina navije tudi čez 800MHz na jedru...česar 8800gt lahko samo sanja...Jst jo imam pod vodo pa gre le do 771MHz...

tilinho20 ::

Pod vodo baje lahko GTS naviješ do frekvenc, ki jih ima Ultra.

Zgodovina sprememb…

IVo ::

Tru tru

tilinho20 ::

Kaj pa takšno hlajenje za GT? Ali je bolje imeti ventilator gor?
Koliko pa košta tisti vodni blok za grafične?

Zgodovina sprememb…

IVo ::

Ta accelero je odličen hladilnik... Upam da ti je jasno da za vodno hlajenje rabiš še dost drugih stvari poleg bloka. Če misliš na univerzalni blok, potem tega dobiš za cca. 25€ (rabljenega, ker jih je eddy nehal proizvajat), fullcover te pa pride cca. 80€...

tilinho20 ::

Glede vodnega hlajenja sem jaz mrzel. Kaj pa tekoči dušik?;) Mogoče bi ga jaz lahko dobil...

Zgodovina sprememb…

IVo ::

Kakšnega hlajenja s tekočim dušikom za 24/7 ni! Problem je v tem ker je tekoči dušik težko ohranjat v "hladnem stanju":\ ;) ... Zdaj če pa rabiš za benchat potem je zlo uporaben.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: IVo ()

tilinho20 ::

Potrebe je takšen tlak, da je vedno -200 stopinj Celzija...;)

IVo ::

Hehe vidim da ti fizika ni tuja, no zdej pa ustvar neki tazga kar lahko spraviš v comp za 24/7 uporabo pa ti dam miljon €:D ;) .

tilinho20 ::

Eh, bom kar cel računalnik vrgu v tekoči dušik, pa tlak tak ustvaru, da bo skoz -200 stopinj celzija...:D :D :D ;) Se bom pozanimal, če je to možno.

Urc ::

Ker je lih govora o univerzalnem bloku od Eddya, me zanima če paše na 8800 GT ?

Lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov računalnik z Q9450

Oddelek: Kaj kupiti
131546 (1197) tilinho20
»

Kakšen računalnik kupiti??

Oddelek: Kaj kupiti
201865 (1293) tilinho20
»

Nadgradnja računalnika - katere komponente?

Oddelek: Kaj kupiti
201728 (1222) RiNC
»

Surround gaming sistem

Oddelek: Kaj kupiti
71059 (883) Tr0n
»

Gamer sistem

Oddelek: Kaj kupiti
121287 (1287) TokioGangsta

Več podobnih tem