» »

Modu, modularni telefon

Modu, modularni telefon

Modu s satelitsko navigacijo

vir: CNET.co.uk

Modu v modulu za avtoradio

vir: CNET.co.uk
CNET.co.uk - CNet poroča o svežem pristopu na trgu mobilnih telefonov - namesto da bi dobili vse v eni napravi kot to dobite danes in morate za dodatne funkcije kupiti nov telefon (ali v nekaterih primerih dodatno napravo, ki jo nato povežete s telefonom), boste dobili pri Modu-tu za 200€ (cena brez naročnine) samo osnovni "telefon" skupaj z dvema moduloma, ki vam omogočita da svoj Modu spremenite v precej več kot samo telefon s fotoaparatom, predvajalnikom glasbe in satelitsko navigacijo ali karkoli že ima vaš telefon. Ko bo Modu - predvidoma 1. oktobra v Izraelu, Rusiji in Italiji - prišel na trg, bi naj v prodaji bilo tudi deset dodatnih modulov s ceno od 40 do 60€.



Med obljubljenimi moduli so tako poleg zgoraj prikazane satelitske navigacije tudi avtoradio (glej spodaj), stereo zvočniki, ... Če boste na primer začutili potrebo po Querty tipkovnici in večjem zaslonu - uporabite temu primeren modul. [:)]



Ali se bo koncept odnesel tudi ko bo Modu prišel na trg je seveda drugo vprašanje, vsekakor pa nekaj svežine nikdar ne manjka.

18 komentarjev

Dr_M ::

Ideja je dobra, me pa zanima ce bo tudi izvedba dobra.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

zee ::

jaz pa na štekam, kakšen je ta telefon :'(

oni dve zadevi na sliki namreč delujeta kot dve povsem različni zadevi 8-O
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

T0RN4D0 ::

Poglej si novico, si boš vsaj malo predstavljal ;)

Sicer pa zanimiv koncept, samo mislim da se ne bo ravno najbolj prijel. Navigacija bi bla recimo zanimiva, če nebi high-end telefoni že tko bli sposobni tega, stereo zvočniki- useless ker kej pametnejšega kot iz navadnih telefonov ne bo prišlo, avtoradio- jesus, tega niti ne kapiram in se mi zdi mim, telefon sam po sebi pa tud ni neko čudo za osnovno uproabo najbrž.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

roli ::

Meni pa tole izgleda kot ena zelo uporabna in zanimiva stvar!
http://www.r00li.com

madmitch ::

In na koncu bom imel polne vse žepe tega telefona in modulov. Neki zame, nikol ne bom vedel kater žep naj s kerim povežem, da bom lahko kaj naredil z modulom iz tretjega žepa. :\
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

roli ::

Hehe kaki izgleda sam modu brez modulov:


Zanimiva je ideja, da sam modu vtakneš v ohišje po želji in že imaš neko tretjo napravo.
http://www.r00li.com

madmitch ::

No no, tole bi še obvladal. :P
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Gregor P ::

... bolj fajn bi bilo, če bi bili tele moduli medsebojno brezžično povezani:) ... potem bi bilo vseeno v katerem žepu je ker;)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Looooooka ::

v svetu, kjer design steje zadnje cajte vec kot funkcionalnost...so ga mogoce mal pokiksal...ni glih med najlepsimi zadevami na trziscu.

Vice ::

namesto da bi dobili vse v eni napravi kot to dobite danes in morate za dodatne funkcije kupiti nov telefon (ali v nekaterih primerih dodatno napravo, ki jo nato povežete s telefonom)
... ... Ko bo Modu - predvidoma 1. oktobra v Izraelu, Rusiji in Italiji - prišel na trg, bi naj v prodaji bilo tudi deset dodatnih modulov s ceno od 40 do 60€.


In v čem se prvi stavek razlikuje od zadnjega? Zame iz novice razbrano ni to nič novega je avtor malo zabluzil z novico:) . Še dobro da je link do izvorne novice...

StajercSSS ::

Vice,sploh ne razumem,kaj si hotel povedat. Mal bolj si preber novico,pa boš razumel.
Voziš se v formuli, pred tabo je podmornica, za tabo pa vesoljska ladja.
Kako se rešiš iz te situacije?
Rečeš ciganu naj ustavi vrtiljak.

smash ::

tale zadeva nima neke perspektive...trend gre k temu, da bo vse v eni napravi, tako, da ni šans, da bi tole uspel

Vice ::

StajercSSS sem jo in lahko samo potrdim to kar je smash napisal. Tukaj revolucije ni, saj takšnih rešitev kot je v novici je malo morje na trgu, res pa je, da niso tako v kompletu od ene firme :)

GizmoX ::

Škoda, jaz pa sem mislil, da se mi je uresničila želja - sem si malo drugače predstavljal to modularnost:\

Npr. na internetni strani proizvajalca telefona: obkljukaš želene stvari(bluetooth ja, gprs ne, ir ne, mp3 ja, fotoaparat ne, ...). Potem pa plačaš glede na svoje zahteve. Nekako tako, kot pri avtomobilih(osnovni paket + dodatni "moduli"). Ali so potem nezaželjeni moduli onemogočeni programsko, me seveda sploh ne zanima.

Meni se tudi zdi, da so želje ljudi EN univerzalen gizmo0:) Bomo videli:D
udirač => uni. dipl. inž. rač.

kiFni ::

Nekaj takega je že PSP. V osnovi je igralna konzola, video audio player, prikazovalnik slik, internet, rss odjemalec,..... Gor se pa priklopi lahko še GPS antena, kamera, tv tuner, FM radijski tuner. Pa najnovejša posodobitev skype.

Hardstyle ::

če bi na mobitelu bili "moduli" programsko onemogočeni bi se v par urah na netu pojavlja verzija softwera, ki bi vse to imela omogočeno. Torej kupiš neki ološ telefon ki ima vse "fancy" module onemogoče greš na google in si te funkcije odkleneš in dobiš "hi-tech" telefon za male pare :)

MrStein ::

A ne počnemo tega že deset let ? ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

desperados ::

ok problem pri tej modularnosti je v tem, da se rado zgodi, da rabiš hkrati, avtoradio in gps modu, lda se znajdeš na cesti, poleg pa še mobitel, ... to je edin problem, torej če je možna uporaba večih modulov hkrat je to ql drugače pa ne...

Idejo pa so ukradli tukaj!

bug-labs

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Galilea podpira že milijarda pametnih telefonov

Oddelek: Novice / Ostalo
174940 (3237) andromedar
»

Prvi dan Google I/O prinesel Android L

Oddelek: Novice / Android
4321485 (16586) Dosan
»

Leteči sloni, deviške LaToye in - ruski telefoni.

Oddelek: Novice / Android
309872 (7711) JohanP
»

Modu, modularni telefon

Oddelek: Novice / Ostale najave
184451 (3080) desperados
»

Google predstavlja novost: GPS Simulator

Oddelek: Novice / Windows Mobile
465269 (5267) mrkva1

Več podobnih tem