» »

kakšen multifunkcijski računalnik?

kakšen multifunkcijski računalnik?

profii ::

po dougih letih potrebujem nov računalnik. stari ima že precej sivo brado. samo sedaj je problem da sem že precej ven iz tega, tako da nevem kaj je trenutno best buy. zato vas prosim za pomoč. malo sem gledal cenike, priporočila na forumu itd...
potrebujem računalnik za use po malem. iger se bo igralo minimalno, lepo je da delajo na nekih medium nastavitvah. drugače pa potrebujem računalnik za študij, net ipd.. imam rad da multitasking lepo dela (ker sem len se mi ne da zapirat programov hehe).
zaenkrat mi je v glavo prišlo nekako takole:

- procesor E8400 ali Q6600 ali se splača Q9300?
- matična Asus p5e? p5e3, p5e3, maximus II formula? kaj se splača? kateri čipset? mogoče bom malo navijal. drugače se mi pa meša od teh oznak.
- ram ddr2? katerega? bi pa nekje 2x2gb. (ugibam da se ddr3 ne splača še)
- grafa naj bi bla čim tišja pa nekje srednji razred.
- napajalnik malo močnejši, sanja se mi ne katerega. imel sem tagana pa se je pokadilo z njega :(
- hladilnik za cpu - čim tišji pa da dovoljuje tudi kakšen OC.
- diskovje je že doma iz starega računalnika 500 + 250 sata.
- zvočna Audigy 2 zs je doma, vendar driverji za visto so bogi. so onboard zvočne za kaj? ali bo treba tudi novo zvočno?
- tv tuner je tudi že doma, vendar tudi pod visto bolj bogi. winfast dv2000. nabaviti novega? katerega? (brez tvja mi živeti ni :) )
- dvd rw je že pri hiši, vendar se že splača sata?

recimo da cena naj nebi bila neka ovira, saj računalnik naj bi mi služil dalj časa, samo pretiravat ni treba.

opeter ::

- dvd rw je že pri hiši, vendar se že splača sata?

Se, predvsem zaradi boljšega pretoka zraka v ohišju (SATA kabel je tanek glede na klasične ATA kable - čeprav se slednje dandanes dobi tudi v "cevkasti" različici). Kakšne hitrostne razlike pa v praksi ni.

Za ostalo pa počakaj na razne mojstre.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Voip ::

Koliko pa bi dal zanj?

profii ::

500-800€

ps.: sam d je najboljše za svoj denar. ne bom gledal da če bo imela matična boljšo zvočno pa bo 10€ dražja me sploh ne skrbi itd...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: profii ()

netanyahu ::

Občutek za trenutno stanje boš dobil, če preštudiraš:
TR's Summer 2008 system guide
Today's processors: the value angle, When performance meets price, round two

Pri procesorjih največ zmogljivosti na denarno enoto dobiš z E8200 ali E8400. Aktualen chipset je Intel P45, kar pomeni matično ploščo Asus P5Q ali Gigabyte GA-P45-DS3. Prejšnji chipset je eno leto star Intel P35 (Asus P5K in Gigabyte GA-P35-DS3). Pomnilnik sploh ni vprašanje, 2 x 2 GiB DDR2-800. Pri grafičnih karticah največ zmogljivosti na denarno enoto dobiš z Ati Radeon HD4850.

Vse našteto spada v srednji razred. Če hočeš dat (veliko) več denarja za ne dosti večjo zmogljivost je pa vse odprto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: netanyahu ()

profii ::

hvala netanyahu
ve se za:
E8400
Asus p5q
Ati 4850 mi je mogoče malo drag, mogoče pa tudi ne. a se fajn dere tist vent k je gor al se sam regulira?
rami mogoče corsair xms2 4gb kit oz. nekaj podobnega.

išče se še:
-napajalnik
-hladilnik za cpu
-kaj narediti s tv tunerjem?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Matična plošča, katero

Oddelek: Kaj kupiti
363381 (2259) Rokic
»

Računalnik do 550 € (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
565369 (4131) mera
»

Računalnik za ca. 650 eur

Oddelek: Kaj kupiti
141331 (948) x45
»

nov comp. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1197672 (5619) Meizu
»

silent pc - zero noise

Oddelek: Kaj kupiti
413759 (1597) GrimReaper

Več podobnih tem