» »

Mogoce se komu sanja kaj je lahko vzrok mojih problemov?

Mogoce se komu sanja kaj je lahko vzrok mojih problemov?

crush ::

Imam Q6600 na Asus P5KR in geforce 8800GT vse na default nastavitvah (napajalnik je LC power 550W). Vsi driveji so posodobljeni, uporabljam Visto 64.

Pri igranju iger (tocneje warcraft III) mi kdaj zmrzne silka za kakih 5 sekund, potem dela naprej normalno. Dogaja se mi tudi da mi zamrzne samo miska in je ne morem premikat kakih 5 sekund..

Je imel ze kdo kake podobne tezave in je uspel ugotovit vzrok?

Osebno sumim na driverje - ali graficna ali maticna..

Kakrsen koli nasvet je dobrodosel.

Lp, Crush

Izi ::

Bistven podatek je, da ti včasih zmrzne tudi miška.
Tebi se torej dejansko ustavi komplet računalnik za nekaj sekund. :D

Vzrokov je lahko kar nekaj in je težko reči kaj bi moral najprej narediti.

Lahko bi bili kakšni napačni driverji. Najprej bi seveda preveril mrežne kartice in njihove driverje.
Lahko je tudi kakšen konflikt glede IRQ-jev na kakšni kartici, predvsem mrežne so ponavadi spet glavni krivec.
In pa seveda BIOS.

Najprej se prepričaj, ča imaš najnovejši BIOS za tvojo matično ploščo. To je najpomembneje.
Lahko bo že novi BIOS odpravil napako.

Potem lahko pogledaš nastavitve v BIOSU, ali je vse na Default nastavitvah, kako so nastavljeni IRQ-ji in kdo jih sploh dodeljuje. Ponavadi je v BIOSu možnost, da izbereš naj IRQ nastavlja BIOS ali pa to počne Operacijski sistem. BIOS bolje opravi zadevo po mojih izkušnjah.

Potem pa če še vedno ne najdeš vzroka, izklopi vse mrežne in ostale kartice, ki niso nujno potrebne za delovanje računalnika. Če so dodatne kartice jih iztakni, če pa so integrirane pa jih izklopi v BIOSu. Tako boš saj našel tisto zadevo, ki povzroča problem.
Ko enkrat veš kaj je vzrok pa se lotiš odpravljanja vzroka...

Pyr0Beast ::

Z GPU-jem na grafi je nekaj narobe ..
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

fabrskd ::

meni se pa ne sanja!:\
Screw you guys i'm going home!!!

crush ::

Izi: Hvala za nasvet, sem pogledal IRQ-je. Res so "slabo" dodeljeni - na istem IRQ-ju mam Grafo+AHCI controler+JMicon (e-sata, raid) controler. Tko da zna bit to problem.

Bistven podatek je, da ti včasih zmrzne tudi miška.
Tebi se torej dejansko ustavi komplet računalnik za nekaj sekund.


V zadnje ko se mi je to zgodilo, sem poskusal alt-tab pa sem normalno prisel na desktop, in ko sem se vrnu v igro je delalo vse normalno.

Bom poskusal v BIOS-u override-at IRQ nastavitve, samo ce se ne motim je treba se v Windowsih neki nastavit, da uposteva bios nastavitve?

Lp, crush

Pyr0Beast ::

Za mi zdi, da bo kr grafa... naloži novejše driverje ..
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

crush ::

jah, driverji so najnovejsi.. je pa res da sem prebral na nvidia-vim forumu, da imajo se kar neki tezav, predvsem v visti..

Pyr0Beast ::

Memory leak je na 8 seriji graf kar konkretno hud ...
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

mspiller ::

Meni se je podobno dogajalo. Miska je zmrznila na par sekund za kako sekundo med igranjem iger. Tipkovnica in ostalo je delovalo normalno (pri meni slika ni zmrznila). Pri cemer je bilo tako, da je Miska na dolocenih USBjih delala normalno na drugih pa ne. Problem je bil v USB driverjih. Je pa kar trajalo, da so popravili. Sedaj zadeva deluje normalno. Plata sicer: ASUS A7N8X Deluxe.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Direct3D ne deluje

Oddelek: Pomoč in nasveti
231338 (1116) Senitel
»

redhat 8.0 zamrzne pri instalaciji

Oddelek: Operacijski sistemi
241244 (1012) medjugorje-si
»

BSOD v winsih

Oddelek: Pomoč in nasveti
8848 (724) knibl
»

tezave z detonatorji - rač. zamrzne

Oddelek: Pomoč in nasveti
241517 (1295) mrTwelveTrees
»

Hud problem z GeForce-om !!!

Oddelek: Zvok in slika
121263 (987) Cygnus

Več podobnih tem