» »

Mimovrste

Mimovrste

««
84 / 89
»»

Malcolm_Y ::

Razlika je v tem, da mnogih v času dostave ni doma.

hojnikb ::

osebni prevzem je mel vcas poglej tega da je bil zastonj tudi same day dostavo...
#brezpodpisa

Malcolm_Y ::

hojnikb je izjavil:

osebni prevzem je mel vcas poglej tega da je bil zastonj tudi same day dostavo...
Jp, ob 10h si naročil, pa si lahko na poti iz službe prevzet.

Malcolm_Y ::

hojnikb je izjavil:

osebni prevzem je mel vcas poglej tega da je bil zastonj tudi same day dostavo...
Jp, ob 10h si naročil, pa si lahko na poti iz službe prevzel.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

Malcolm_Y je izjavil:

hojnikb je izjavil:

osebni prevzem je mel vcas poglej tega da je bil zastonj tudi same day dostavo...
Jp, ob 10h si naročil, pa si lahko na poti iz službe prevzel.

yep, stalna praksa praktično skos... zdej pa če pride nasledn dan v kasl od glsa je ze čudez
#brezpodpisa

chucki ::

Res so budale, da so skenslal prevzemna mesta. :'(
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

yoco ::

Se pravi, če izberem da mi dostavijo na GLS paketomat ali pa na pošto, bom moral čakati vsaj 1 dan? Ne bo več kot ste že omenjali, naročiš zjutraj, popoldan prideš iskat na prevzemno mesto?


chucki je izjavil:

Res so budale, da so skenslal prevzemna mesta. :'(

Se strinjam!

hojnikb ::

razn če si v centru lj, potem ne.
#brezpodpisa

Melanholija ::

Glasujete z denarnico. Bodo kar hitro prevzemna mesta nazaj.

hojnikb ::

bolj sansa za druge trgovce da ujamejo to niso in nardijo prevzemna mesta v vecjih krajih..
ker trenutno edin taksen je bigbang, ampak izbira in cene...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Kleemen ::

Na mimovrste so mi zavrnili en izdelek, kljub temu da sem opravil vračilo v parih dneh od nakupa. Izdelek je bil nerabljen in samo odprta embalaža. Razlog zavrnitve je bil baje higienske narave, saj določenih izdelkov z odprto embalažo naj ne bi več vračali nazaj v prodajo. A ni po zakonu tako, da mora vsaka spletna trgovina vrniti kupnino za vsak izdelek v roku 14 dni, kljub temu da je bila odprta embalaža? Ker lani ni bilo problema je letos kakšen nov zakon glede tega?

Linko ::

Odvisno pomoje od izdelka...
Spodnje perilo se ne vrača nazaj fizično v trgovine recimo. Ne vem, kako je s spletno prodajo.
Če si nabavil kak dildo in ga potem vrnil je higienski problem..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Linko ()

GupeM ::

Tudi paštete ne moreš vrnit, čeprav si jo samo odprl.

Že po zakonu je določeno, da nekateri izdelki pač ne pašejo v to. Če se ti zdi, da bi ga morali vzeti, jih prijavi.

nekikr ::

Saj ti piše madona:

zapečatenega blaga, ki ni primerno za vračilo zaradi varovanja zdravja ali higienskih vzrokov, če je potrošnik po dostavi odprl pečat; pri nakupu hrane za male živali, v kolikor je embalaža odprta ali poškodovana;
prav tako odstop od pogodbe ni mogoč za brivnike, depilatorje, strižnike, zobne ščetke, oblikovalce brade, dodatke za britje, laserske odstranjevalce dlačic, strižnike nosnih/ušesnih dlačic, prirezovalnike dlačic na telesu, dodatke za nego zob, dodatke in nastavke za osebno nego, otroške pripomočke in vse vrste ušesnih slušalk, ki niso original zapakirani oz. je bil odstranjen varnostni pečat ter nakazujejo uporabo izdelka;

Kleemen ::

Zakaj je bilo potem lani možno in sedaj ne? Razen če so dodali nove izdelke za katere ni možno več vračilo.

GupeM ::

Zakaj je bilo pa včasih dovoljeno kaditi v zaprtih prostorih in sedaj ni?

nekikr ::

Kleemen je izjavil:

Zakaj je bilo potem lani možno in sedaj ne? Razen če so dodali nove izdelke za katere ni možno več vračilo.

Če ne poveš kaj točno si lani lahko vrnil in česa danes ne moreš več, potem ti težko odgovorimo :)

Kleemen ::

To je res, ampak ponavadi se takšne stvari obvesti, ne spremeni iz danes na jutri.

Slušalke.

val46 ::

In ti si verjetno preden si jih kupil prebral splošne pogoje poslovanja, kot vsak najbrž a ne da? Ali pa vsaj ob nakupu v opombe zapisal oz vprašal, če je možna menjava oz vračilo, v kolikor ti izdelek ne ustreza? Itak jih boš tle gor prodajal...kaj se sekiraš, če jih ne moreš vrnit. Če še nisi, si preberi to. Pa dvomim da je to bilo zapisano v zadnjih 14ih dneh od tvojega nakupa :

https://www.mimovrste.com/vracilo-v-14-...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: val46 ()

Kleemen ::

Ja itak da sem prebral in jim tudi pisal mail, ampak decembra lani. Saj to pravim, da nismo prejeli nobenega obvestila o spremembah, ker lani se je lahko vračalo tudi slušalke, sedaj od 1.1. očitno ne več.

bedarija ::

slušalke lahko vrneš, samo in-ear pač ne. očitno so videli precej masla na tvojih

val46 ::

Kleemen je izjavil:

Ja itak da sem prebral in jim tudi pisal mail, ampak decembra lani. Saj to pravim, da nismo prejeli nobenega obvestila o spremembah, ker lani se je lahko vračalo tudi slušalke, sedaj od 1.1. očitno ne več.

In zakaj bi ti morali poslati obvestilo o spremembah? Kaj si ti, da bi ti morali? Splošni pogoji so tam za vse enaki in če bi jih prebral, bi to vedel. Če se ti pa ne da brat, pa bi lahko ob nakupu vprašal v opombe in bi najbrž že takrat zvedel, da slušalk za v ušesa ne sprejemajo nazaj. Drugače pa dvomim da se je od lanskega decembra do sedaj spremenilo. Morda, če se je že, se je spremenilo takrat, ko je folk vnovčeval tiste digitalne bone, za katere vemo, da je bilo več kot 50% njih porabljenih ravno za nakup slušalk. In so imeli s tem same probleme, ker je folk uveljavljal bone, potem pa vračal blago nazaj trgovcem, ti so pa potem morali dati dobropis ali pa vrniti denar. Pravi denar, ne v digitalnih bonih. Ampak mislim da je dejansko tu pri slušalkah bistveno to, da ni ravno higienično prodajati naprej slušalke, ki si jih je že nekdo pred tabo vrtal po ušesih.

Kleemen ::

Ker se o vsaki spremembi obvesti svoje kupce. Tako kot nas obvestijo vip kupce o vsaki spremembi nas bi morali tudi o tem. Če veliko kupuješ in vračaš je to kar pomemben podatek. Izdelek rabim in ga bom obdržal to ni panike, logično tudi da ni higienično, saj zato mi je čudno zakaj so sploh prej toliko let to dovolili. Je pa splošno znano da veliko kupcev na mimovrste koristi to ugodnost in naročuje ter vrača že rabljene izdelke, vsaj kar spremljam zadnje leto je gor vsak dan par novih izdelkov z odprto embalažo, od tega sigurno veliko že rabljenih.

45cal ::

So še koga danes klicali iz Mimovrste? Sem od njih čist random prejel klic (številka podobna njihovem centru za pomoč), da če sem seznanjen s tem, da v moji okolici več ni prevzemnega mesta ampak, da je sedaj na voljo brezplačna dostava in prevzem na GLS paketomatu. LOL:))

GupeM ::

Kleemen je izjavil:

Ker se o vsaki spremembi obvesti svoje kupce. Tako kot nas obvestijo vip kupce o vsaki spremembi nas bi morali tudi o tem. Če veliko kupuješ in vračaš je to kar pomemben podatek. Izdelek rabim in ga bom obdržal to ni panike, logično tudi da ni higienično, saj zato mi je čudno zakaj so sploh prej toliko let to dovolili. Je pa splošno znano da veliko kupcev na mimovrste koristi to ugodnost in naročuje ter vrača že rabljene izdelke, vsaj kar spremljam zadnje leto je gor vsak dan par novih izdelkov z odprto embalažo, od tega sigurno veliko že rabljenih.

Sploh ni nujno, da se je karkoli spremenilo. Lahko da je bila prej samo dobra volja, da so sprejeli nazaj slušalke. Podobno kot lahko izdelek, kupljen v fizični trgovini, marsikje vrneš, pa nič ne komplicirajo. To je le njihova dobra volja oz. skrb za lasten image. Sicer jim tudi povsem zapakiranega izdelka ni treba nazaj vzet.

Gregor P ::

45cal je izjavil:

So še koga danes klicali iz Mimovrste? Sem od njih čist random prejel klic (številka podobna njihovem centru za pomoč), da če sem seznanjen s tem, da v moji okolici več ni prevzemnega mesta ampak, da je sedaj na voljo brezplačna dostava in prevzem na GLS paketomatu. LOL:))
... upam, da si jim povedal svoje:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Kleemen ::

GupeM je izjavil:

Kleemen je izjavil:

Ker se o vsaki spremembi obvesti svoje kupce. Tako kot nas obvestijo vip kupce o vsaki spremembi nas bi morali tudi o tem. Če veliko kupuješ in vračaš je to kar pomemben podatek. Izdelek rabim in ga bom obdržal to ni panike, logično tudi da ni higienično, saj zato mi je čudno zakaj so sploh prej toliko let to dovolili. Je pa splošno znano da veliko kupcev na mimovrste koristi to ugodnost in naročuje ter vrača že rabljene izdelke, vsaj kar spremljam zadnje leto je gor vsak dan par novih izdelkov z odprto embalažo, od tega sigurno veliko že rabljenih.

Sploh ni nujno, da se je karkoli spremenilo. Lahko da je bila prej samo dobra volja, da so sprejeli nazaj slušalke. Podobno kot lahko izdelek, kupljen v fizični trgovini, marsikje vrneš, pa nič ne komplicirajo. To je le njihova dobra volja oz. skrb za lasten image. Sicer jim tudi povsem zapakiranega izdelka ni treba nazaj vzet.


Po zakonu morajo, v vsaki spletni trgovini imaš 14 dni časa za test izdelka. Izjema so samo slušalke in podobni izdelki, zaradi higiene. Sem imel že primer ko sem kupil računalnik za 3000eur, testiral en teden in ga potem vrnil v trgovino, pa so morali vrniti kupnino.

fikus_ ::

Kleemen, kaj v tistih nekaj dneh nisi mogel preprodati stvari? Boš pa sedaj dal oglas z malo nižjo ceno pa bo.

Sicer so ti pa že odgovorili, da obstajajo izjeme in pri nakupu soglašaš, da poznaš pogoje, tako da nevednost s tvoje stvari ni izgovor.

Lep dan.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

GupeM ::

Kleemen je izjavil:


Po zakonu morajo, v vsaki spletni trgovini imaš 14 dni časa za test izdelka. Izjema so samo slušalke in podobni izdelki, zaradi higiene. Sem imel že primer ko sem kupil računalnik za 3000eur, testiral en teden in ga potem vrnil v trgovino, pa so morali vrniti kupnino.

Še enkrat preberi kaj sem napisal. Tako kot ti fizična trgovina lahko gre na roko, pa ti stvar vzame nazaj, čeprav jim ne bi bilo treba, ti lahko tudi spletna trgovina gre na roko, pa ti vzame slušalke nazaj, čeprav jim ne bi bilo treba. In lahko da so ti lani decembra šli na roko, zdaj pa pač ne.

Kleemen ::

Testiram različne izdelke iz spletnih trgovin že 4-5 let, tako da vedno ne bi mogli it na roko, če po zakonu ne bi bilo dovoljeno. Sedaj od januarja dalje so dodali to izjemo med izdelke, ki se jih ne da več vrnit, vse ostalo se lahko še naprej vrača.

nekikr ::

To ni res, to je bilo že prej.

val46 ::

A maš ti Klemen morda kak youtube kanal, da tako naročuješ, testiraš in potem vračaš stvari nazaj? Al si sam "zboljen", da morš tolk stvari vračat, kar kupiš? Ker jst recimo v življenju še nismm vrnil artikla v teh 14ih zakonsko določenih možnih dneh. Sem pa kupil že ogromno stvari tudi preko spleta. Ne lažem, sem vrnil...ene telovadne, ker so mi bili pač premali. Ampak sem vzel iz iste trgovine enake pač večja številka, tako da razen 2x poštnine z mano ni imela trgovina nobenih dodatnih stroškov. Pa še to sm jih obvestil 15 min po tistem, ko mi jih je pošta dostavila, ne pa po recimo 10ih dneh. Tako da ni bilo debate, da sem jih toliko časa pač uporabljal.

Hotel sem pač napisat, da drugič preberi kaj kupuješ in načine možne dostave oz vračila...še boljše bi pa bilo, da bi si pred nakupom naredil nek research, da ne bi rabil toliko stvari vračat. Ne vem kako se vam da toliko opravkov imet s pošto...meni je muka že it po kak izdelek k njim, kaj šele da bi hodil oddajat pakete.

nekikr ::

Saj je napisal, da "testira". Se pravi namerno dela stroške trgovinam zaradi....kdo bi razumel take paciente.

GupeM ::

To je zrelo za prijavo. Ker to je izkoriščanje sistema.

Pa še rešili se bomo njegovih oglasov z rabljenimi gatami...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

Senior Dev ::

Čedalje več izrodkov najdeš na svetu. Ljudje so itak brez morale, zato me tako početje sploh ne čudi.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

OK.d ::

Saj so si trgovci sami krivi, da ne bannajo takih pacijentov, kateri izkoriščajo sistem.
LPOK.d

Senior Dev ::

Take ljudi je vzgajala ulica, zato taki primitivci izhajajo ponavadi iz tega, da tudi njim ni bilo v življenju vedno prizaneseno.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

delavec44 ::

Kaj ni bil pred časom članek, da so zaposleni na MV (Koper?) kupovali in vračali izdelke, da so jih potem lahko kupili s popustom kot izdelek z odprto embalažo? Oni so si drugače zrihtali več kot 10% popusta ampak pri dragih izdelkih se že to pozna.

janezvalva_5 ::

kar se tiče zaprtja 8ih prevzemnih mest, je s tem MV prišparala cca 200k eur mesečno stroškov.
z dostavo v paketomate sem zaenkrat mlačno zadovoljen.

aja...
MV bi lahko nehal reklamirati dostavo "še isti dan". vsak butlj ve, da to se ne izide v 80% primerov.

Zgodovina sprememb…

Kleemen ::

Saj to vsi delajo, kot so delali delavci na Mimovrste oz. še vedno delajo. Kupijo izdelek, odprejo embalažo, vrnejo in dobijo 20-30% nižjo ceno za isti izdelek. Tudi če pogledate malo izdelke na Mimovrste se skor vsak 10 izdelek dobi tudi ceneje z odprto embalažo.

Sicer pa po novem imaš brezplačno dostavo + brezplačno vračilo (kot aboutyou, zalando, itd.) tako da bo folk še bolj izkoriščal to.

c3p0 ::

Potem pa bo jok kot pri Amazonu, ko bo mu zaradi zlorabe ukinjena ta storitev, ali celo zaprtje računa. Če so pametni, so se pravno zaščitili.

Han ::

Zaradi takšnega početja gre cel svet v maloro. Storitev, odnos do stranke, kvaliteta izdelkov pada eksponentno.

Brezplačna dostava do GLS paketomata bo le do 31.5.2023. Brezplačno vračilo je možno le na prevzemnem mestu in prek paketomata.

Groot ::

fikus_ je izjavil:

Kleemen, kaj v tistih nekaj dneh nisi mogel preprodati stvari? Boš pa sedaj dal oglas z malo nižjo ceno pa bo.


Haha to je bila moja prva misel, spet nov oglas za rabljene gate od Kleemen :)):))

Kleemen ::

Han je izjavil:

Zaradi takšnega početja gre cel svet v maloro. Storitev, odnos do stranke, kvaliteta izdelkov pada eksponentno.

Brezplačna dostava do GLS paketomata bo le do 31.5.2023. Brezplačno vračilo je možno le na prevzemnem mestu in prek paketomata.


Res je ja. Podoben problem imajo na aboutyou mi je rekla kolegica, ko folk naroča robo in potem vrne isti izdelek samo fejk, ki je na prvi pogled identičen. In potem oni dajo nazaj v prodajo in drugi, ki kupi sploh ne dobi originala.

c3p0 ::

Če se drugi pritoži, lahko podjetje vloži tožbo goljufije proti prvi stranki.

Kleemen ::

Zakaj če prva stranka ni naredila nič narobe? Saj po zakonu lahko vsak izdelek (razen določene izjeme) vrneš v roku 14 dni brez razloga vračila.

111111111111 ::

Kleemen je izjavil:

Zakaj če prva stranka ni naredila nič narobe? Saj po zakonu lahko vsak izdelek (razen določene izjeme) vrneš v roku 14 dni brez razloga vračila.

Točno tako. Trgovec ima možnost, da zavrne stranki strežbo oz. poslovanje in mu izdelka ne proda že v samem štartu. Ne more pa tožit, ker je stranka že 10x vrnila izdelek.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Kleemen ::

Res je, lahko zavrnejo prodajo. Ne morejo pa tožit za tem ko so prodali "rabljen" izdelek oz. z odprto embalažo.

val46 ::

Kleemen je izjavil:

Zakaj če prva stranka ni naredila nič narobe? Saj po zakonu lahko vsak izdelek (razen določene izjeme) vrneš v roku 14 dni brez razloga vračila.

Kako ni naredila nič narobe, če si pa en post višje napisal, da stranka vrne isti, ampak fake izdelek? To se šteje najmanj za goljufijo, če ne še kaj drugega. Tako da trgovina lahko brez težav toži to prvo stranko, če ugotovijo, da izdelek ki je bil vrnjen ni isti kot ga ja pri njih kupila.

djabi ::

Kleemen je izjavil:

... folk naroča robo in potem vrne isti izdelek samo fejk, ki je na prvi pogled identičen.


V tem primeru gre za kaznivo dejanje goljufije.
https://zakonodaja.com/zakon/kz-1/211-c...
««
84 / 89
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mimovrste zaračuna osebni prevzem (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
31750986 (17183) V-i-p
»

Mimovrste drazji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14349072 (29894) PoStrah
»

enaA vs. Mimovrste (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8029156 (20482) technolog
»

Mimovste - osebni prevzem (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Kaj kupiti
368169812 (154642) zoot

Več podobnih tem