» »

Prvo sončnice, sedaj pa še... mačke

Prvo sončnice, sedaj pa še... mačke

Keyser Soze ::

Itak vedno pade odgovornost name. In moram vse zorganizirat sam, če se komu drugemu vsaj približno ne da.

Skratka...

A ve kdo za kakšno leglo muc (en osebek), ki se oddaja oz. daje v posvojitev? Poizvedbe po okoliških društvih, ki se ukvarjajo z živalmi tako in drugače niso dale pozitivnih rezultatov.

Išče pa se ena (preferirano) muca, če je mogoče kratkodlaka. Skratka, če ima kdo kakšno info o leglih v Ljubljani in njeni bližnji okolici, naj mi to javi. Muca naj bi bila stara nekako maks. 3 mesece. Se pravi, se jo da še prevzgojit.

Vsakršna pomoč bo zelo cenjena.
OM, F, G!

SodVina ::

Mogoce bi poskusil malo po oglasnikih? google - podarim mucke

Keyser Soze ::

Verjemi, probal... Samo vem, kako je s temi zadevami. Pač, v največji meri se takšni zarodi najdejo kje na kmetih. Mi nekako ni do pasemske mačke.

In ljudje, katerim se skotijo te živali, itak niso vajeni oglaševat tega na internetu. Večina še uporabljala ni interneta. Oddaja pa se širi zgolj preko ustnega izročila.
OM, F, G!

T0RN4D0 ::

Hm mislim da zdle ni ravno sezona za mlade mačke :o

Keyser Soze ::

Ja, kakšne slabe tri mesce stare se pa da dobit.

Neki mi je vseeno uspelo zvohat. Samo višek informacij ne škodi. Večinoma.:\
OM, F, G!

Zeberdee ::

Keyser soze - najprej rože pol mačke? A si spoznal ta pravo?:D

Keyser Soze ::

lol, jo že poznam. :D

Pač, pesa je prevelik, maček je pa glih nekak prav velika stvar pa tud družabna. Bo kar OK kompanjon. Če ga najdemo, itak.:\
OM, F, G!

jype ::

Ja madona.

Naša mama bi se rada kakšne znebila, pa je nihče noče. Ampak 3 mesece so bile stare kako leto nazaj :)

A bi mačka al mačko? Mislim da je maček črn, mačke so pa črne z belimi fleki oziroma obratno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Rasho ::

Ni nujno da je pes prevelik. :D Je pa res, da je lahko z mačkom veliko manj dela.
Yippie-Kai-Yay Mo*herf**ker!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Rasho ()

;-) ::

Na bolho greš pa maš mačk ko smetja.

Keyser Soze ::

Ja, to vsak reče. Ko pa hočeš poiskat mačko z enim samim kriterijem (poleg "mačka") si pa v riti.

Nič od nič. Če pa je, je pa kje v Prekmurju al pa na Primorskem oz. že zdavnaj oddano.
OM, F, G!

jype ::

A si prebral moj post?

Keyser Soze ::

Aja, pozabu.. Mislim, sem ga prebral... Samo ni bil aktualen, pa sem ga pozabil. :D

Starejši mačkoni niso problem. Problem so mlajši mački. Under 3 months of age. Ker bo živel v stanovanju. Pa je dobro, d aže prej mal pozna manire in je še "vzgojljiv".
OM, F, G!

jype ::

Ja, so sicer kmečke, ampak navajene na mačje stranišče. Če te zanima, lahko rečem mami, da bi nekdo rad mačka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

nurmaln ::

amm mlajšega od tri mesece naj se itak ne bi dajalo v posvojitev
3 mesce je tista meja

Keyser Soze ::

tam nekje... Pridejo pa tudi mlajši, ki so pač zavrženi in mora en skrbet za njih. Samo nekako ne vem, kje bi dobil dosti mlajše od treh mesecev v tem letnem času.

Samo če sem čisto iskren tudi sam ne vem čisto točno, kdaj imajo mačke paritveno obdobje.
OM, F, G!

Keyser Soze ::

@jype

maks. 3 mesece starosti. Nič več. Tistga leta pa res ne morem spregledat.:D
OM, F, G!

PacificBlue ::

@Keyser Soze

Prvi estrus nastopi v starosti6 – 8 mesecev. V enem letu imajo običajno dve paritveni sezoni (februar-marec in poletni meseci). Če mačka pri prvem sezonskem estrusuni obrejena,se14-28 dni po prvem estrusu pojavi naslednji estrus. Estrus traja pri mački 3 – 10 dni, ovulacija pa je sprožena šele s parjenjem. Približno 20 – 30 ur po kopulaciji se začne ovulacija. Parjenja skrajšujejo trajanje estrusa.

Vir: Mačke

pingec ::

To pa prvič slišim da bi se nekdo pritoževal, da ni za dobit mačke (brez posebnih želj).

Mi imamo vsako leto problem kam z mačkami. Edino mogoče zdaj trenutno ni "sezona" :D
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

OrkAA ::

Če pa tle ne najdeš nobene mačke si pa tut en talent posebne sorte.

Btw, moja prijateljica se je za mačko odločila ob istem času kot jaz, vendar je naša prišla iz zavetišča, ona pa je hotela "socializirano" mačko, ki je navajena bivanja v stanovanju, saj ni hotela problemov. Ugani katera mačka je sedaj bolj problematična? :P

Ejsi_Disi ::

Smo se jih glih 'losal', novemberskih. Drugače pa mačke imajo ponavadi več kot 2 barvi, mački pa največ 2.
Rock n' roll ain't noise pollution!

Keyser Soze ::

Ma, na podarimo.si je v bistvu ena sama, ki ustreza kriterijem. Samo za to mislim, da je malček starejša kot piše tam, plus je kar precej oddaljena od Ljubljane.

Ostali potencialni kandidati so pa že oddani. Prav neverjetno kako hitro poberejo te mačke. Pa se vsi pritožujejo, da jih ne morejo oddati. Pejte na internet, bodo šle že naslednji dan.:D
OM, F, G!

Zeberdee ::

(sicer so mal že stare verjetno - bolje išta nego ništa)

če so takrat bile mlade, so zdaj malo prestare - ampak vseen, kaj vse najde gugl

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zeberdee ()

Zeberdee ::

http://www.mojpes.com/forumbb/viewtopic... če si taprav, boš eno izmed tlele uzel pa jo zrihtal. te so res boge :(

Pyr0Beast ::

Malce se po kakšnem zavetišču zavrti ...
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Keyser Soze ::

Sem že, sem že... po vseh, ki so mi znani. Pač, ni sezona. Tam pod 4 mesece so, manj pa ne. Za manj bo treba pa počakat.

Sej nekaj smo najdli. Bo treba it pogledat, pa se odločit pol al posvojimo al ne.:D
OM, F, G!

SodVina ::

Od bejbe macek (Linux) je zdaj v polni akciji. Samo jest hodi domov. Ce bo kej nastimal, ti pa sporocimo :D

Keyser Soze ::

Ja, ko se odpre, se odpre...

Že druga offer. Novemberski zarod.
Fajn to, sam mal je treba počakat. Ampak ljudje nimajo glih preveč potrpljenja.:)
OM, F, G!

Ejsi_Disi ::

Keyser, konec februarja bo akcija!
Rock n' roll ain't noise pollution!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mačje pogodbe (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5411465 (9424) MTB
»

Ljubitelji mačk - nekaj vprašanj (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18054400 (32368) Kamran
»

Kako začeti živeti z mačko? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5012570 (11477) Pithlit
»

Perzijske muce

Oddelek: Loža
223682 (3183) T0RN4D0

Več podobnih tem