» »

krajevni samoprispevek

krajevni samoprispevek

dolenska ::

lp
v naši krajevni skupnosti naj bi plačevali krajevni samoprispevek.
V naši hiši ga plačuje že oče in mami ter stara mama. zanima me ali moram tudi jaz to plačevati, saj naj bi prišel en samoprispevek na eno hišno številko oz. stanovanje. Za lansko leto sem dobil samoprispevek še preden sem dobil prvo plačo. se nebi sekiral, če bi bil ta znesek majhen, vendar je okoli 400evrov in toliko res ne mislim plačat, ker že redno plačujem davke državi. plačal nisem nobene položnice za lansko leto in tudi nobene položnice za letošnje leto, zanima pa me če je te položnice moram plačat, ali je to samo kot neobvezno plačilo. Kaj se lahko zgodi če teh položnic ne plačam. Od tega samoprispevka nimam nobenih koristi, saj sosednje krajevne skupnosti nimajo samoprispevka, pa imajo bolje razvito okolje.
prosim za kakšne pametne odgovore.
lp
hvala

MadMicka ::

Najmanj, kar lahko narediš, je to, da greš na občino in zahtevaš kopijo odloka o uvedbi samoprispevka, iz katerega je med drugim razvidno, kdo ga je dolžan plačevati ter kdo lahko zaprosi za oprostitev plačevanja. Potem pa povej, kaj piše...

St@jler ::

Ponavadi gredo te prispevki za urejanje kraja, izgradnjo kakšne infrastrukture ipd. Čeprav se mi zdi 400€ malo veliko 8-O

jype ::

MadMicka> Najmanj, kar lahko narediš, je to,

Da zahtevaš natančno obrazložitev porabe teh sredstev.

Pujcek ::

400 eur, a si zihr, to je se na hiso veliko ne pa na osebo... si se ti mau zmotu al pa mal pretiravas al pa ne ves zakaj si poloznico dubu ker rad bi videl obcino ki obcanom posilja poloznice za 400 eurov...
:)

STASI ::

Skerniraj položnico, da vidimo tole čudo.:|
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

AndrejS ::

Čudno.. nekateri imajo takšno plačo, le kako naj plačujejo... mislim da si se ti zmotil

zcetrt ::

Slišal sem le za prispevke za izgradnjo kanalizacije v taki višini. Pa res ne bi smeli biti to neki redni izdatki, sploh pa ne 1600 EUR na hišo... Ali je ena ničla preveč?
4.

dolenska ::

hmm mal sem pretiraval, ker ko sem sedaj pogledal odločbo piše še v tolarjih da moram plačat 65.215 sit. men se to zdi preveč, saj plačujem davke in dohodnino. kaj za vraga moram še dodatno plačevat državi.... kakor da ni še dovolj draga. Jebenti stanovanje si urejujemo, imam hčerko, en otrok je na poti in res nimam kar denarja da bi ga državi dajal. bom šel na občino težit, da ne morem plačat. v najhujšem primeru se mi lahko na plačo obesjo in tako dobijo keš. vzet mi itak nimajo kj ker ni nič mojega. še avta nimam. država je pa res socialna....

dolenska ::

no sem našel znesek v evrih. 272,14evra moram plačat. in to plačamo kar štirje iz naše hiše. pol pa računajte kolk je dnara od vsake hiše v naši občini al pa krajevni skupnosti....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Financiranje vaških cest?

Oddelek: Na cesti
252515 (1866) m0LN4r
»

Podražitev komunale za več 100% (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7911791 (8921) Magic1
»

Avtomobili parkirani ob cesti (koliko vstran mora biti?)

Oddelek: Na cesti
414261 (2859) kmetek
»

Dohodnina 2007 - Nateg? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17013040 (8942) Ziga Dolhar

Več podobnih tem