» »

Internet v slo bolnišnicah ?

Internet v slo bolnišnicah ?

#000000 ::

Stvar je taka ! Mama je v bolnišnici (japljeva- LJ) ker vem da full rada brska po internetu bi ji prinesu en prenosnik, da si pač krajša čas, sam mi ni jasno kako bi lahko prišla do interneta razen prek GSM-a kar pa bi blo mal predrago.

A obstaja še kera druga varijanta ??

#000000 ::

bump da dvignem temo :) kaj ima kdo kako idejo ?

blackbfm ::

Ja, kabel ji potegni do bolnice.:D

Tilen ::

Če misliš na eno uro bump-at se tvoji temi slabo piše.
Drugače pa če ne bo ravno dolgo v bolnici pač vzameš en paket pri mobitelu in to je to. Za mamo pa boš ja raskiral?

Lahko pa ukradeš kak wireless v dosegu... >:D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

#000000 ::

bumpam zato ker bi rad čimprej rezultat ane.

Sej bi ga če bi blo par metrov oz. ne kabel ampak wifi, ampak ne poznam nobenga ki bi stanoval tam kje blizu.

Aja še tole: če Kdo živi v bližini in je pripravljen deliti mrežo, mu pokrijem mesečno naročnino. LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

Scorpia ::

Drgač bliz japljeve sta 3 wireless omrežja ki sta nezaklenjena in se da brez težav brskat. Prav tako onkološki ima zastonj internet, sam ne gre čez stavbo kliničnega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Scorpia ()

chucki ::

Naj si mal spočije od interneta, tako kot sem si jaz v bolnici. Ne bo ji škodovalo.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

bluefish ::

imajo pa eni res ideje :\ . Če je človek v bolnici naj se vsaj malo spočije in odklopi od vsakdanje rutine.

#000000 ::

Jebiga eni se hodte v bolnico spočit :D

No grem zdele mal pogledat za kak mal bolši wifi ključek z anteno na podaljšku, pa bomo probal če kej rata. LP

bluefish ::

ja, nekateri se gremo res. Takrat, ko sem recimo bil, mi na misel ni padlo, da bi z 40° vročine naokoli skakal in iskal wifi dostop. Že tipkanje bi mi ojačano razbijalo po glavi z neštetimi odmevi.

nuclear ::

Da ne odpiram nove teme..

Zanima me, kako je z wireless internetom v kliničnem centru Ljubljana? In sicer na maksiofacialni kliniki?

hvala
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Robi :P ::

če hočeš dober domet ji kupi tole:http://www.mimovrste.com/artikel/249002...
js mam ta adapter že vasj 1 leto na stacionarnem računaliku in moram povedati da ni težav in da je domet zelo fober

nuclear ::

Dobra poanta je da ne odpiraš nove teme, slaba poanta pa ker ljudje ne berejo datuma in ne odgovorijo pol men..
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Pithlit ::

Maksilofacialna ima zaklenjeno omrežje (celo dve, pravzaprav). Odprtih ni (vsaj ne tam kjer sem jaz 'počivala'). Lahko jih probaš užicat za geslo... mene ni preveč zanimalo (3GB/mesec mam čist dosti za se zafrkavat).

Drugač pa... če maš dosti 1GB na dan si lahko omisliš simobilov paket "opcija mobilni internet dnevni" za 1.5€/dan (kar greš čez zakupjlene podatke je pa nekaj več kot 0.07EUR/MB oz. cca 73€/GB)

*edit* forum ima probleme z nekaterimi znaki, očitno.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

gendale ::

>Zanima me, kako je z wireless internetom v kliničnem centru Ljubljana? In sicer na maksiofacialni kliniki?
če si študent, ti mogoče tam lovi eduroam
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Scorpia ::

No da napišem novo stanje v kliničnem centru: onkološki inštitut še vedno ima ''najboljši'' internet nasploh na tem območju. ORL klinika ima sicer wireless, ampak ta je zaklenjen in skrit. To pa zato ker, sta onko in klinični ulagali, skupaj v to stavbo in tukaj ni dogovora, kdo bo ponudnik interneta. Prav tako Stomatatološka, pa maxilofacionalna kirurgija, sta v isti stavbi, ampak med seboj nimata prav nič skupnega. Tako da tudi tukaj ni prišlo do nobenega dogovora, kdo bo ponudnik interneta. Vsaj kar se tiče plačila itd...
Novost pa je, da je stara travmatološka v celoti pokrita z internetom. Download je omejen okoli 50kb/s, upload pa 2mb/s in več. Medtem ko na onkološkem ni omejitve, vsaj kolikor wireless omogoča hitrost. Prav tako je delno pokrit glavna stavba, kliničnega centra. Trenutno vem da je urgenca in nekateri oddelki v stavbi. Nisem imel časa da bi vse preveril.
Vsa ostala omrežja, ki jih najdete v kc, so zaklenjena ali brez interneta, večina jih je skritih.
Je pa možno vjeti signal iz stavbe C (onkološka), ki je takoj zraven Stomatološke, žal sobe gledajo proti zaloški in so stene problem. Tako da v sobi je lahko bolj slab signal.
Sicer onkološki je pokril še eno stavbo, kjer imajo upravo in konzilij, ki je na zaloški, tako da nekako bi se moglo dobiti signal iz te stavbe. Če bo kaj časa, lahko ta teden, kaj pogledam.
////

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Scorpia ()

Yohan del Sud ::

Še en razlog manj da zboliš. :( Brezplačen (odprt ali z bp dostopno šifro) wifi bi moral biti standard v vseh bolnišnicah in zdravstvenih domovih. Tako kot klima in centralna! ;((:O Kdo bo pa za to šel štrajkat ...
www.strancar.com

Pithlit ::

Glede na to kakšno je stanje našega zdravstva je Wifi v bolnicah zadnje kar majo za zrihtat.
Life is as complicated as we make it...

Yohan del Sud ::

Se strinjam, ampak tu govorimo recimo o strošku par deset injekcij zgolj s slano raztopino na mesec za ves kompleks tam okoli KC. Se strinjam, da umirojočim dedkom in babicam, pa v nesreči povoženim komatoznim pacienteom in podobnim profilom zadeva ne pomaga kaj dosti. Pa vseeno. Je velik procent drugih pacientov, ki bi jim. In še večji bo. Že v par urni čakalni vrsti bi to bilo kul.
www.strancar.com

Scorpia ::

Ok zdaj ste malo zašli s temo, zakaj so čakalne vrste, sam KC ni kriv. Tukaj ne rabimo razlagati. Glede interneta je vse poskrbljeno, le par klinik morajo zrihtati internet. Edino nevrološka, nikoli ne bo imela wi-fi, ker sami bolniki, niso sposobni uporabljati to. Je pa poskrbljen žični internet, oziroma lan priklop je v vsaki sobi.
////

Pithlit ::

Dušo... bolnice še računov za tablete ne morejo poravnavat. In ne... ni to vrednost parih injekcij. Bo kar mal bolj konkretna cifra... sam vložek v infrastrukturo ni ravno zanemarljiv pa nekdo mora prit in izvest zadevo (kar je, po mojem, absolutno največji strošek) pol maš pa še tekoče stroške.

Naj najprej sanirajo vse ostalo. Tisti pa ki krvavo potrebuje internet si lahko zakupi podatke pri simobilu/mobitelu/tušu. Nekako sumim da je to cenejša rešitev. All-in-all.

Jaz v čakalnici ponavadi prebiram knjige. Jih imam vedno s sabo kakih 30 med katerimi lahko izbiram. 3 dni na maksilofacialni = 2 knjigi in 3 ali 4 epizode omiljenih serij.
Life is as complicated as we make it...

sergejevic ::

ORL ima kar lepo odprt wireless.

Scorpia ::

pol je to nekaj novega, po treba jutri, kaj mimo iti :)
////

Pithlit ::

sergejevic je izjavil:

ORL ima kar lepo odprt wireless.

Na polikliniki?
Life is as complicated as we make it...

Scorpia ::

ORL na polikliniki ni več, ambulante so preselili na kliniko!
////

Pithlit ::

Opa... to je pa relativno novo (leto?).
Life is as complicated as we make it...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MRA z ali brez kontrasta

Oddelek: Loža
166687 (2752) Naj4354
»

bulb syringe za ušesa... v sloveniji kje bi dobil?

Oddelek: Loža
203512 (3100) next3steps
»

Razvija se odprtokodni zdravstveni informacijski sistem (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
5411464 (9178) dejanslo
»

Wireless v Ljubljani

Oddelek: Omrežja in internet
212314 (1684) tommy boy
»

Michael Moore: Sicko (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
647533 (4545) Super Sonic

Več podobnih tem