» »

Michael Moore: Sicko

Michael Moore: Sicko

1
2
»

kekz ::

Poznam ene tujce, ki živijo tu in nimajo zdravstvenega zavarovanja.
Ko prinesejo otroka k pediatru, jih zavrne, ker nimajo zavarovanja, kartice.
Po zagotovitvi, da bodo vse stroške plačali v celoti po ekonomski ceni, so vseeno zavrnjeni, ker naši zdravniki ne znajo zaračunati storitev. :O

perci ::

eh, dej no kekz, zdej pa mal nabijaš

pejt v kliničnega pa reč, da bi rad plačal gips na levi roki in šivanje arkade, pa ti bodo brez problema ustregli

kekz ::

Verjamem, da v kliničnem.
Pojdi k splošnemu zdravniku v Zgornjem Kašlju in reci isto, pa te bodo samo debelo gledali (in te zelo verjetno na koncu poflikali brezplačno, ali pa sploh ne).

]Fusion[ ::

Meni pa je zanimivo v filmu kak je Cuba po onem super seznamu tudi slabša od ZDA, ampak jo vseeno prehvali do amena v filmu. Kr nekaj no :\
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

kekz ::

Kuba ima po zdravstvu menda med južno Američani sloves kot Švica v Evropi. Če si lahko privoščijo zdravljenje v tujini, je to njihova prva destinacija.

Po svetovnih statistikah sta ZDA in Kuba čisto skupaj na lestvici kvalitete zdravstva, s tem da Kuba to dosega z natančno desetino zdravstvenega proračuna ZDA.

Dejansko je to posledica tega, da na Kubi dosti bolje poskrbijo za vse lažje ozdravljive kot v ZDA.
V ZDA te zdravijo glede na posameznikove denarne zmožnosti (v povprečju torej slabše kot na Kubi) in pa zelo velike denarje zmečejo za težke primere, npr. za podaljšanje življenja za kakšno leto na smrt bolnih, če si to lahko privoščijo. Takih na Kubi pač ne zdravijo.

A. Smith ::

>>>Po svetovnih statistikah sta ZDA in Kuba čisto skupaj na lestvici kvalitete zdravstva, s tem da Kuba to dosega z natančno desetino zdravstvenega proračuna ZDA.

Desetino v absolutnem ali relativnem (%) smislu?
Če je znesek 10x manjši, Kubancev je pa 27x manj, potem to ni nek zgled učinkovitosti. Je pa zgled učinkovitosti, če se na Kubi za zdravstvo porabi 10x manjši del proračuna.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

jype ::

kekz> Pojdi k splošnemu zdravniku v Zgornjem Kašlju

Ga nimamo, je treba v zdravstveni dom v Polje.

kekz ::

Desetino v absolutnem ali relativnem (%) smislu?

Povprečno na prebivalca...

tx-z ::

Sem gledal ta dokumentarc. Kokr je pokazu ameriko, je v sloveniji definitivno 1000x bolš.:\
tx-z

Brane2 ::

Mah, treba se je zavedat, da MMoore pač vleče na svojo stran in da čeprav je ta zadeva IMHO daleč boljša od vseh njegovih prejšnjih stvaritev, še vedno ni končna resnica.
BI morala še druga stran povedat svoje. Ameriško zdravstvo koneckoncev ni daleč za našim ampak na svetovni lestvici majčkeno _PRED_ našim.

Karkoli je že v Sickoju, bi se dalo podobne zadeve _ZLAHKA_ posneti tudi pri nas.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Tr0n ::

Sergio ::

A zenska ni pokapirala, da jo MM j**e v glavo? :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Tr0n ::

Mislim, da je. Je pa tale Moore naredil svojo domaco nalogo. ;)

T-h-o-r ::

_ZLAHKA_ posneti tudi pri nas

seveda, ko pa se naša vlada vedno bolj po njih zgleduje


A sedaj boš pa rekel, da je normalno, da operacija, da ti prišijejo prst stane 60k$, ali da operacija zob stane 15k$, in da moraš vse to sam plačati
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Super Sonic ::

Film sem si ogledal že pred časom. Moram reči, da je ta dokumentarec boljši kot (njegova) prejšnja dva.

Sama tema: zanimiva.

Dokumentarec skače uro in pol na čustvenem področuju in sem in tja uleti s kakšnim dejstvom. Je pa nekaj - sam si ne želim takšnega zdravstva, kot ga imajo v ZDA. Tisti isti moment, ko bo naša "nova" garda (banda) z Mrkaićem na čelu dosegla ameriški način zdravljenja, pakiram iz države. Pa ne zaradi dokumentarca, še manj zaradi panike v naprej, ampak zato, ker mi je povsem kristalno jasno, kako ta zdravstvena banda deluje.

Na svetu imamo kar nekaj držav, ki kljub temu da niso v gospodarskem razcvetu, bolje skrbijo za svoje ljudi, kot, naprimer, v njihovem veličanstvu - ZDA.

Naš sistem - dober in slab. Odvisno kako gledaš. Jaz Slovenije ne jemljem kot neke "jake" države in mi ni jasno kako lahko pričakujete, da bo pa zdravstvo pri nas briljantno. Od kje?
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Otrok iz Mississippija spet pozitiven na HIV (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
12534871 (5973) ||_^_||
»

Kuba dobiva širokopasovni dostop do interneta

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
3816749 (14599) nekikr
»

Zdravstveni sistem v Sloveniji propada (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1068042 (6822) Meamoto

Več podobnih tem