» »

Problem z routerjem Netgear RP614

Problem z routerjem Netgear RP614

ialexxb ::

Pozdravljeni!

Pred nekaj dnevi mi je crknil stari router in sem šel kupit novega, in sicer broadaband Netgearja RP614, je žičen. No uglavnem težava je naslednja. Priklopim vse lepo in pravilno kot piše. Potem pa mi na Local Area Connection piše pri statusu Connected/Povezan, ampak ko grem na Mozillo oz. spletni brskalnik se nobena stran sploh ne odpre! Tudi MSN in podobno ne. Ko grem kliknem na Local Area Connection in potem grem na Internet protocol je vse default/obtain tako DNS serverja kot IP, gateway in subnet mask, kar pa mislim, da bi moral ročno nastavit. V škatli ni priloženih navodil, sicer je CD, ampak, ker se ne more router povezat z internetom to nič ne koristi. Na spodnji strani routerja pa je nalepka, na kateri med drugimi stvarmi od proizvajalca piše tudi "DEFAULT ACCESS" in na to http://192.168.1.1 pa še za login potem username in password. Ker ko se povežem z modemom mi internet normalno deluje, vendar še pred tem vpišem v Internet protocol IP Address, gateway,DNS alternate...
Jaz zdaj ne vem, kje dobiti podatke za ta router: IP Address, default gateway in subnet mask(pomojem je 255.255.255.0).
Prosim svetujte kaj naj naredim, hvala.

krneki007 ::

LAN nastavitve pusti na automatic,potem pa v browserju napiši http://192.168.1.1 .Pojavilo se bo okno za vnos U.imena in gesla,ponavadi imajo netgearji admin/admin.Potem pa nekje v menijih najdi nastavitve za wan/internet in nastavi na static IP,kamor potem vneseš tvoje podatke.Pa zelo verjetno boš moral nekje vmes najti še opcijo MAC clone in vnesti not svojo mac adreso

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LAN problem... prekinjena povezava

Oddelek: Omrežja in internet
9908 (754) Hebel
»

Spor naslovov IP (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6611538 (10314) turob2
»

Problem router/mordem

Oddelek: Omrežja in internet
152528 (2215) gorenjc
»

Ganymede 822+ geslo za dostop preko HTTP

Oddelek: Omrežja in internet
3010457 (5495) sergejom
»

Težava s komunikacijo z routerjem

Oddelek: Omrežja in internet
142161 (1996) peter77

Več podobnih tem