» »

HTML v vektorsko obliko?

HTML v vektorsko obliko?

Sergio ::

Imam problem, katerega moram rešiti še danes.

Prvo stran Slo-Techa bi rad natisnil na A1 posterju, kar pomeni, da moram html z nekim programom nekako pretvoriti v vektorsko obliko ter vnesti v Corel Draw. HELP!

hvala že vnaprej.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.
  • spremenil: Sergio ()

Gandalfar ::

Vektor? Zakaj ne kr Bitmap. Vzemi kaksn HyperSnap pa si nared en dolg bitmap.

Drgac pa v vektor .. sej Corel ima neke filtre za uvazat HTML .. ceprav se verjetno krizas, ko vidis kaj naredi iz tvoje strani..

govno ::

uporabi CorelTRACE program, ki je v programskem paketu CorelDRAW, če želiš bitmap pretvorit v vektor ...

dr.J ::

Imagemagick

Napišeš 'convert file.tralala file.eps' ali v kateri format že hočeš. Sem delal A0 posterje in brez tega bi bilo težko. Pa še free je, če ti to kaj pomeni; dela v Win in Linuxu.

whatson ::

Corelov Trace je zelo lepa rešitev. Večino stvari avtomatizira in rezultat je zelo dober.
Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

Highlag ::

Vsekakor boš zelo težko pretvoril sliko z ekrana v vektorski format. Tekst in ozadja, ki so več ali manj enobarvna že bitne slikice (vaš logo) pa zelo težko. Ker web je narejen za ekran, ki ima cca 72DPI, plakate pa tiskajo minimalno z 120DPI tako, da bodo slike v vsakem primeru zgledale kockaste. Je pa to odvisno rahlo od postopka tiska.

Pozanimaj se koliko DPI sliko hočejo pri tiskarju za velikost ki jo hočeš potem pa lahko posnetek strani obdelaš v Photoshopu ali podobnem programu, tako da jo povečaš na željeno velikost in željene DPI.

Sergio ::

will do. hvala vsem.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

grafični programi

Oddelek: Programska oprema
142830 (2480) Dpool
»

Kako odstraniti belo ozadje v JPG

Oddelek: Programska oprema
174564 (4226) darkolord
»

Kje bi dobu sliko sveta, da bi jo sprintal na 6 listov a4 format?

Oddelek: Loža
283375 (2633) trek@s
»

Photoshop -> Corel?

Oddelek: Programska oprema
182386 (2156) ali3n
»

Oblikovalci in risarji pozor!

Oddelek: Pomoč in nasveti
61698 (1572) Kekec

Več podobnih tem