» »

kje v sloveniji seagate oz. iscem tih disk

kje v sloveniji seagate oz. iscem tih disk

Kaiser ::

Kdo v Slo. prodaja Seagate diske oz. je zastopnik. Sem ze precej preiskal in mi je zmanjkalo idej.
Lahko pa tudi alternative - rabim cimbolj tih 7200obr disk cca 40GB. Kako je s temi Maxtorji in nekimi geli v lezajih, ki ga eni imajo, drugi pa ne?
"Very funny, Scotty. Now beam down my clothes!"

tha_man ::

Jaz sem Segatevo barakudo kupil pri Belbledu. Mi je tud povedal kdo je zastopnik za Seagate pa sem pozabu. Vprašaj ga.

rc-car ::

Maxtorji verzije L imajo liquid barring, kar pomeni, da imajo noter neko tekočino in so potem tihi in se manj grejejo.

Te naj bi imeli že povsod, cena naj bi bila ista, ti samo poglej, da je zadnja črka oznake L. :)
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

govno ::

Kaiser ::

A to je ta 40GB 7200 disk od Seagata, ki je ful tih?
"Very funny, Scotty. Now beam down my clothes!"

tha_man ::

Verjetno. Modelu se sicer reče Barracuda 4, najbolje bo da ga pokličeš in vprašaš, ker tud cenika na netu ne obnavlja ravno najbolj redno.

Neo32 ::

Stari jest sm si glih dons kupu rack za disk in to ne mors vrjet, diska se ne slis vec, temperatura pa ne preseze 35°C, ker je notr ugrajen en cooler ki zadevo hladi, tko da ce ti gre na zivce ropot diska si ubavi eno baracudo pa jo vrz notr v rack pa bo.

Aja, u compjutru se mi pa sverca IBM-ov disk serije IC-35 7200 rpm-ov (40GB), serija z nekimi tezavami, sicer jest jih ne opazam še (opa, še), sam ti odsvetujem IBM (pac moje mnenje) in si raje kupi Seagate!
Neo32 (c)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Neo32 ()

cekr ::

Seagate diski so zelo trpežni, vsaj iz mojih izkušenj.
Imajo pa eno slabo lastnost - so zelo leni.

[t502] ::

leni? :)

tha_man ::

Tretja serija barakud je bla bolj lena, pa tud ful glasna, medtem ko so pri četrti obe lastnosti bistveno izboljšali.

Kaiser ::

Se pravi, da je disk nadpovprecno tih? Ali naj, namesto da se vozim do Otocca raje kupim Maxtorja 40GB 7200, xxxxxxxxxxL?
"Very funny, Scotty. Now beam down my clothes!"

tha_man ::

Barakuda 4 ni le tiha, ampak popolnoma neslišna kar se vrtenja tiče. Slišati je le škrtanje glav, pa še to le če imaš zelo tiho računalo. Jaz imam Enermax napajalec (zelo tih) in Volcano 7, pa škrtanja glav skoraj ne slišim kadar se slednji vrti z okrog 3000 rpm.

Maxtorjev pa še nisem slišal, tako da ne vem kako je glasen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tha_man ()

TheJack ::

Neo32: Kakšen rack? Kje? Za koliko?
Bonis nocet, qui malis parcit.

Neo32 ::

En cheap varianta disk rack, kao removable drive, disk das v ohišje, pol ga pa recmo prenasas naokol. Prsu me je pa 2600, kar sm pa jest vidu je dost kavlitetne izdelave, ni ena cheap plastika k hitr poc. Dobu sm ga v sun-risu, firma pa je KOLINK, Poissci z googlom pa bos vidu kaksna je ta zadeva. Se slikca:


Neo32 (c)

TheJack ::

tnx

sid ::

oj Neo32 ko lih reklamo za rack delaš, mi povej kok kej šundra dela ventilator v njem

tih računalnik je zakon.....:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri trdi disk? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15310050 (7235) Keyser Soze
»

Maxtor ali Seagate 80GB ta tiha verzija

Oddelek: Kaj kupiti
141441 (1147) Fury
»

tih disk. maxtor, seagate?

Oddelek: Kaj kupiti
191288 (972) tigrr
»

Tihi diski?

Oddelek: Strojna oprema
381878 (1235) burekar
»

kateri disk kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
483053 (2245) MadMax

Več podobnih tem