» »

Kakšen HDMI kabel 15m?

Kakšen HDMI kabel 15m?

«
1
2

m4d_m4n ::

Zanima me kateri HDMI kabel bi bil najbolj primeren in ugoden za razdaljo 15m da ne izgubi kvalitete signala. Katere trgovine so najbolj ugodne in založene z temi zadevami?
Če to kaj pomaga, povezujem 9800 gx2 z lcd televizijo philips 32pfl9603d.

nicjasno ::

Vzemi najcenejsega.
www.nicjasno.com | www.vsejasno.com

jype ::

m4d_m4n> Zanima me kateri HDMI kabel bi bil najbolj primeren in ugoden za razdaljo 15m da ne izgubi kvalitete signala.

Vsak 15 metrov dolg HDMI kabel bo primeren, najbolj primeren pa bo tisti, ki bo najbolj poceni.

Tilen ::

/sarkazem

Tile so kar založeni >:D

/sarkazem off

Kar poslušaj kar sta ti kolega zgoraj že rekla.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

trdoreh ::

To kar sta ti svetovala prva dva uporabnika imo ne bo držalo. 15m je velika razdalja.

Lp, Jan

nicjasno ::

Pri digitalnem signalu to nima nobene veze. Razdalja je problem le pri analognem kablu (vga).
www.nicjasno.com | www.vsejasno.com

Modri dirkač ::

Pri digitalnem signalu to nima nobene veze. Razdalja je problem le pri analognem kablu (vga).


Preden odgovarjaš je dobro kaj prebrat na dano temo ...
Everybody lies!

KoMar- ::

Jp, žal ni čisto tako, vsaj pri večjih razdaljah ne - lahko pride to motenj v sliki, ki so sicer drugačne kot pri analognih kablih, ampak vseeno so (barve ne bojo bolj blede, slika ne bo bolj meglena, bojo pa izpadli piksli oz. kosi slike)... in 15 m je precej velika razdalja, zato se ne splača vzeti ravno najcenejšega kabla...

Zheegec ::

Predlagam, da vzameš takšnega, ki je dolg 15 metrov. Lahko pa tudi daljšega, bo tudi ustrezal tvojim zahtevam. Slabši so pa takšni, ki so krajši od 15m.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

jype ::

Marko_stamcar> jp, žal ni čisto tako, vsaj pri večjih razdaljah ne

Seveda _je_ čisto tako. Pri _vseh_ razdaljah.

Marko_stamcar> lahko pride to motenj v sliki,

Če pride do motenj v sliki, potem izdelek bodisi ni hdmi kabel, bodisi niso zagotovljeni ustrezni pogoji v okolici (hdmi kabla se ne splete skupaj s trifaznim štromkablom, ker potem ne deluje več zadovoljivo). Ker avtor teme nič ne omenja, da ima poleg televizije cirkular na trifazni motor, bo vsak dovolj dolg hdmi kabel tudi dovolj dober za prenos signala.

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: podtalje ()

KoMar- ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

Senitel ::

Marko, imaš ti tudi kar potegnjene CAT 6 kable za mrežo, ali pa si celo tak kaliber, kot nekdo drug zadnjič v neki drugi temi, ki je hotel po vsej sili po svojem stanovanju kar optiko razpeljat?
Kot je že bilo povedano HDMI kabel je kabel, ki mora biti narejen po standardu in mora signal spravit od točke A do točke B, pa če je vmes 1m ali pa 10m in ker je prenos digitalen bo stvar v obeh primerih sproducirala identičen rezultat. In je tako kot je že ALIEn3001 napisal, krajši kabli bodo dejansko manj kvalitetni od daljših, ampak nima veze, ker morata oba podpirat isti bandwidth. Ni to niti približno tako kot pri analognih zadevah, ko v vsakem primeru z razdaljo izgubiš nekaj na kvaliteti in se ti pač izplača kupovat kvalitetnejše kable, da zgubiš čim manj.
Če nima ravno radarja na podstrešju ali kakšnih drugih hudih električnih motenj v svoji bližnji okolici ne bo prihajalo do napak ne na onem poceni kablu ne na onem 10x dražjem.

KoMar- ::

No sej, pri 15 m kabla je velika verjetnost, da bojo razne motnje zraven, pa viri EM-valovanja... drgač tut jaz čisto lepo štekam, da načeloma pri HDMI kablih ni fore, koliko keša daš zanj... mam tudi sam enega cenejših, pa dela brezhibno ;)

Ampak za bolj ekstremni primer, kot je 15 m, je treba pa malo bolj razmislit, ane...

podtalje ::

m4d_m4n ::

Prvo hvala za odgovore, sem pač uprašal ker s tem nimam izkušenj.
Drugač je pa tko. Dobr da nism poslušu finančnih svetovalcev in tekel po prvi najcenejši kabel.
Kolega mi je posodil poceni dvi/hdmi 5m kabl. Nimam kej rečt slika lepa in se kvaliteta res ne izgubi. Problem je pa v tem da se mi je na usake 5-10s zgubu signal, zgleda tko k da se ti med filmom monitor ugaša. Tko da verjetno bom rabu pozlačen kabl v najslabšem primeru pa še kšn ojačevalec signala.

Pozdrav.

Tilen ::

Pa sem že mislil, da je tisti "bettercables.com" bolj joke kot ne. :P
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Senitel ::

In kaj boš naredil, ko ti 1m dolg kabel iz čistega zlata ne bo delal vredu? :P Čist tko ne tolk hipotetično vprašanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Senitel ()

ricola78 ::

Po moje tudi ni vse odvisno od cene. Glavno je da kabel nima motenj. Mogoče poizkusiš s cenejšim in če ni vredu, ga še vedno lahko zamenjaš zdrugim, dražjim. Lahko se tudi zgodi, da kupiš že v štartu kupiš dražjega in ni vredu.
It's nice to be important but it is more important to be ... cool or smth.

Zheegec ::

Je že kabel bil nekje pokvarjen (preveč prepognjen, ukrivljen konektor,...), da je prekinjalo. V kvaliteti slike ne more in ne sme biti razlike med navadnim in pozlačenim.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

m4d_m4n ::

Sej nism reku da je razlika v kvaliteti sam signal vn meče. Pač nimam pojma o teh zadevah zato sm pa uprašu. Zdej razumem da ni razlike, fora je sam da signal pride do tja, problem je samo a boš vidu sliko al pa ne, zato so pa tut razni ojačevalci za te zadeve. Ne vem, če bi lah krajši kabl napelu bi sam ne gre, edina opcija je da bi pol meu za monitor tok doug kabl pa usb ze tipkovnico pa miško, to je pa zdej spet novo uprašanje pa glede na to da nism optimist spet novi problemi.

grex ::

Jaz mam 10m kabel za €15 in mi nič signala ven ne meče, domnevam, da tudi drugim ne, ker se še vedno prodaja.
Razen če morda obstaja interes za te kable, da lahko ljudje samomor z njimi delajo, ko jim signal ven meče :)

Senitel ::

Jaz bi za to metanje slike ven raje obsodil kakšen driver/nekompatibilnost grafe/TV kot pa kabel.

borchi ::

mimogrede, kje dobiš 10m hdmi kabla za 15 EUR? sicer rabim 15m, ampak tam kjer majo 10m za 15 eur, 15m tudi ne more bit prav prekleto drag ;-)
l'jga

m4d_m4n ::

Jaz mam 10m kabel za €15 in mi nič signala ven ne meče, domnevam, da tudi drugim ne, ker se še vedno prodaja.
Razen če morda obstaja interes za te kable, da lahko ljudje samomor z njimi delajo, ko jim signal ven meče :)


Na kaj maš pa povezan?

grex ::

Geforce 7950 DVI izhod priklopljen na HDMI od TV. Aja pa kabel je 10m DVI-d DVI-d + DVI/HDMI vmesnik. Slika super.

Poceni kable sem videl v Techtrade (v Lj za Hotelom Lev, kjer je tudi Hannabiz trgovina pa sex shop), še cenejše sem jih videl v Interspar centru na viču, trgovina nasproti samega Interspara (imajo tudi zvocnike ipd.). Drugace pa se www.aperio.si.

edit: typo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: grex ()

Pyr0Beast ::

5 ali 15m. največje izgube signala so še vedno na konektorjih ..
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

XS!D3 ::

Jst sm neki cajta nazaj kupu DVI -> HDMI 5M kabla za 12€(nek Equip golden...) pri nakupi.net in je delal BP pri povezavi X1900 XT(DVI) -> Sony FullHD LCD (HDMI), sedaj pa tud pr frendu dela BP iz 7800GT(DVI) -> Philips FullHD LCD(HDMI). So mel pa takrt tud dalše, ki pa niso bli dost dražji, vendar daljšega nisem rabu.

N-E-O ::

Po HDMI-HDMI kablu se prenaša tako video kot audio. Mam prav?
Tako, da vse kar moram narediti je kupiti ta kabel ter povezati laptop z LCD TV. In filmi bodo špilal?
Follow the white rabbit.

shark_nm ::

Po HDMI-HDMI kablu se prenaša tako video kot audio. Mam prav?
Tako, da vse kar moram narediti je kupiti ta kabel ter povezati laptop z LCD TV. In filmi bodo špilal?



N-E-O
Odvisno kakšno kartico imaš na prenosniku. Grafično seveda. ATI 4850 4870 imajo prenos slike in zvoka za 3870 pa 3850 nisem lih šur. Sam sem 95% da obe tut. Za kako drugo grafo pa že nebi trdil. Torej grafična ti mora podpirat.

LP

N-E-O ::

ATI HD2600 kartica je.
Follow the white rabbit.

shark_nm ::

# HDMI output support

* Supports all display resolutions up to 1920x10801
* Integrated HD audio controller with multi-channel (5.1) AC3 support, enabling a plug-and-play cable-less audio solution

Torej 2600 za komp naj bi imela to podporo. Če je pa na laptopu kaj razlike pa ti žal ne znam povedat

Alamar ::

Rabim 2m HDMI kabel za povezavo med prenosnikom in LCD televizor. Med množico se ne znajdem najbolje. Je dovolj dober najcenejši, ali kupiti pozlačenega. Na enih sem videl, da piše HDMI 1.3 - je ta boljši? Zakaj imajo eni odebeljene dele na vsaki strani, drugi pa ne.

Tale se mi zdi smešno poceni - http://www.enaa.com/oddelki/racunalnisk...


Ali pa tale http://www.solo.si/racunalnitvo-10087/r... Brez odebeljenih delov.
Kaj pa kabli podjetja Redline, so kvalitetni?

m0LN4r ::

Ok mene pa zanima kaj je razlika med HDMI (gre se za 5m), ki stane pri enaa 8,5€ in v bigbangu za 79,90€ (ja res je tolko).
Jaz bumbar sem šel v bigbang pa vzel kabel. Na hitro sem pogledal ceno in si mislil da je 7,90€ ok pa grem do blagajne ženska mi da račun. WOAWOAW 79,90€ FUUUU** Ja kaj lepa prodajalka pa nisem ji htel problemov delat sem kabel kupil. Zanima me če mi predlagate da ga naj vrnem oz. če ga lahko?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

djordjevic ::

Hja, Vivanco stane, ane.

Saj ne, šalim se. Stari, če si dal 80 evrov za kabl, bi morala ta ženska narediti še kaj več kot samo to, da je lepo zgledala. Vsaj kak lapdance si si zaslužil za to potezo. Rotflmao.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Pyr0Beast ::

Vrn v trgovino pa rec da ti ne ustreza in ce lahko vzames drugo blago :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

blackbfm ::

Prodajalko?:)

Zheegec ::

To so kakšni Monster cable ali pa Vivanco gold ali kaj podobnega. Na oddelku pribora bi ti najbrž rekli, da je "boljši", da je "zlat" itd... Razlike ne more biti, razen če kabel napelješ okoli kakšnega močnega magneta - ene 3x :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

telexdell ::

Berem, mislim in še enkrat berem pa mi nikakor ni jasno, kako lahko cena vpliva na kvaliteto kabla. Če torej kabel v trgovini A stane x € potem je identični kabel (dolžina, barva, konektorji, proizvajalec, okus...), kateri v trgovini B stane 5*x € tolikokrat boljši ali kaj?

Če že svetujete in nam hočete pomagati, potem povejte svoje izkušnje s konkretnim kablom (proizvajalec, tip...), da bom lahko našel trgovino, katera ga prodaja najceneje.

Invictus ::

Glede kablov so razne teorije. Ampak po enih testih ki sem jih bral že nekaj časa nazaj, je tako al tako vseeno kak kabel imaš (za digitalne vsebine).

To je ista debata kot tista o kvaliteti zvočnikov. V VB so enkrat zbrali nekaj audiofilov in jim predvajali glasbo z različnih zvočnikov. Ugotovili pa naj bi kdaj je glasba bila predvajana na dragih zvočnikih, kdaj na poceni. Rezultati so bili tako različni, da tudi statistično ni bilo možno dokazati da so dražji zvočniki tudi boljši.

Pri kablih je isto. Kupiš najceneje in če ti v redu dela, pozabiš. Drugače zamenjaš.

Raje vzemi prodajalko. Ne boš rabil TVja :)). čeprav te bo končno prišla dražje kot kabel 8-).

LP I.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Modri dirkač ::

Ok mene pa zanima kaj je razlika med HDMI (gre se za 5m), ki stane pri enaa 8,5€ in v bigbangu za 79,90€ (ja res je tolko).
Jaz bumbar sem šel v bigbang pa vzel kabel. Na hitro sem pogledal ceno in si mislil da je 7,90€ ok pa grem do blagajne ženska mi da račun. WOAWOAW 79,90€ FUUUU** Ja kaj lepa prodajalka pa nisem ji htel problemov delat sem kabel kupil. Zanima me če mi predlagate da ga naj vrnem oz. če ga lahko?


V bigbangu se ne kupuje kablov, boš vedel za drugič, ker imajo cene take, da te vrže na rit.
Everybody lies!

m0LN4r ::

Ja jaz bi ga vrnil, ampak lahko ga vrnem, da dobim nazaj denar? Ker to je edini hdmi kabel, ki ga majo v trgovini? A se da menjat za denar?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

blackbfm ::

Denar loh zahtevaš, če trgovina nima več točno tega blaga (in če se tvojega ne da popravit v primeru garancije recimo). Torej ne,v tvojem primeru verjetno ne moreš zahtevat denarja:P

djordjevic ::

Eh. Upam, da si bil toliko pameten, in še nisi odprl embalaže. Pojdi tja in se v najslabšem primeru poskusi dogovoriti za dobropis. Ni hudič, da ne bi šlo.
No grave is deep enough to keep us in chains.

shark_nm ::

magari zamenjaš stvar za hmmmm mixer za žensko....bo bolj pametna naložba. Drugače pa pomoje da se bo dalo zment, za menjavo nekega drugega blaga če ne pa kako ps3 igro kup, pa jo prodaj na bolhi :)

Okapi ::

Da ne bo kakšnega nesporazuma, čisto vseeno, kakšen kabel imaš, ni. Vprašajte profesionalce v tonskih studijih, na primer. Ali pa tiste, ki napeljujejo računalniška omrežja, da ne bo kdo mislil, da je pri digitalnih kaj drugače. Ni vseeno, ali uporabiš cat5, cat5e ali cat6, recimo.

Pri kablih HDMI obstaja prva in druga kategorija. Prva je testirana za 74,5 MHz, kar je dovolj za 1080i (oziroma 5 Gb/s), druga kategorija je pa do 350 MHz, kar je dovolj za 1600p (10 Gb/s). Te druge proizvajalci označujejo navadno s HDMI 1.3 ali high speed.

Če kabel ni dovolj dober, se lahko pojavljajo različne motnje v sliki, ki segajo od komaj opaznih do zelo izrazitih. Je sicer čisto res, da pri do 2 m dolgih kablih načeloma ne bi smelo biti problemov (tudi 1. kategorija je dovolj dobra za blu-ray s 1080p), ampak kot rečeno - razlika v kakovosti kablov obstaja. Je pa po drugi strani tudi res, da pozlačeni kontakti in visoka cena sama po sebi ne zagotavljata kakovosti.

O.

Dami ::

Mam pc povezan s FHD lcdjem s 15m hdmi kablom (nič ne piše al je 1.3) in dela super. Kuplen v techtrade za slabih 50e. Ma pozlačene konektorje in je zelo debel (bi reku da kr za kaka 2 dvi kabla).
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Invictus ::

Mislim da je bolj kot kvaliteta konektorjev (zlati ali srebrni ali ne vem kakšni) pomemben spoj med konektorjem in kablom. Le tam nastajajo največji odboji, ki posledično slabijo signal na kablu. Če ti nekdo slabo zacini zlat konektor na kabel, bodo še vedno problemi.

Kar se tiče CAT5, CAT5e in CAT6 (in tudi CAT7) kablov, so s tem samo povedali koliko presluha in ostalih motenj dovolijo na kablu. Višji je standard, manj presluha in ostalih motenj je dovoljeno za doseganje čim večjih hitrosti (do 10 Gb/s). To pomeni tudi, da so oklopljene že posamezne parice. Seveda je priklop takih kablov bistveno bolj kompliciran (in seveda tudi dražji - več dela in več meritev), tako da se v takih primerih že skoraj splača potegnit optiko.

HDMI je namenjen zabavni elektroniki in nekje do 15 - 20m in mu ni treba skrbeti za tako rigorozne zahteve kot pri 10 Gb/s Ethernetu (ki mora nesti še 100m).

Zato je povsem vseeno, ker so prenosi na HDMI precej počasni. Pasovna širina je 340 MHz, kar je podobno kot pri 1 Gb/s Ethernetu. Skratka z vidika tehnologije nič posebnega.

LP I.

Modri dirkač ::

Mam pc povezan s FHD lcdjem s 15m hdmi kablom (nič ne piše al je 1.3) in dela super. Kuplen v techtrade za slabih 50e. Ma pozlačene konektorje in je zelo debel (bi reku da kr za kaka 2 dvi kabla).


Hvala za info, tud jest rabim 10m. Techtrade it is ...
Everybody lies!

Okapi ::

Skratka z vidika tehnologije nič posebnega.


Saj nihče ne trdi, da je kaj posebnega. Hočem povedati samo, da se ti lahko zgodi, da kupiš poceni noname kabel, pri katerem bo slika dejansko nekaj slabša kot pri boljšem kablu (še posebno, če veš, na kaj moraš biti pozoren). Kaj vse so Kitajci pripravljeni storiti za čim nižjo ceno je pa menda tudi znano:-))

O.

Invictus ::

Mogoče ni treba vzeti najcenejšega - poznam nekaj ljudi ki so imeli velike probleme s kitajsko robo. Ni pa treba jemati ravno najdražjih. Mislim da sem najdražjega videl okoli 500 USD - res malo preveč za en usran kabel.

LP I.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HDMI kabel ne deluje (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
808850 (6802) deejay2
»

Kateri kabel?

Oddelek: Kaj kupiti
284003 (3443) Bananovec
»

Kabel HDMI?

Oddelek: Kaj kupiti
144842 (4626) zoot
»

hdmi 20m

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
435518 (4191) LordTado
»

Kakovost DVI HDMI kablov in vpliv na sliko (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5523268 (14572) al3n

Več podobnih tem